В ноемврийската леха ще поникнат сто цветя!!!

  • 10 802
  • 290
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 274
  Ейййййй, ДАЧИ, как ще сме те забравили! За килата не се коси, аз съм +16  Mr. Green, ама някои нали се хранят с "нашите пари" в БНБ, та после им е съвестно  Wink  Joy!
  Ама и вие сте едни! Човек да не се зацъка една вечер и вие сте изписали темата, че и нова сте започнали  Mr. Green!
  Gadamer, честита девойка  smile3525! Да ти е жива и здрава, да е много послушничка и само да спинка, папка и пълни пампите  newsm51  love001 newsm51!
  Мдам, надявах се аз да си правим компания, ама бебката избързала  Mr. Green!
  Аууууу, сега ви видях снимките! Ни въ исрам с тез баници  Crossing Arms! И сега къде по нощите ще ходя да търся???? А????
  Я, ама тя и Златна вече била в София  Mr. Green! Или то само за прегледа?
      Хайде, лека ви нощ, че трябва да се спи!   bouquet

# 16
  • Мнения: 3 034
Ейййй, Дачи, здрасти, къде се загуби, бе жена???
Нищо , добре дошла отново !  bouquet
Рени, Златна беше тук само за прегледа.

# 17
  • Мнения: 247
Честити ни 2 нови госпожици! Стискаме палци на мамите Биляна и Гадамер!

Все още неродили проекто-мамчета, как са от към активност вашите бебета?
Моето е като шило! Особено вечер. Имам чувството, че за цялата ми бременност не е било толкова подвижно.
Сигурно, защото ме е разпънало на макс. и затова е толкова осезателно всичко.

Днес записвахме тонове и се оказа,че имам контракции. Не били мн. силни, но според сестрата било нормално да ги усещам...?!  newsm78
Нещо не ми стана ясна тази работа...

Лека нощ!  Grinning

# 18
Пак си имаме дъжд от бебчета.

Честито на новообебелите се мами!!!  mamma Малките им слънчица да папкат и да слушкат много!!!
 smile3525 newsm51 smile3525


Velinova, радвам се че ще си вземете вече бебка у вас и ще си я гушкаш постоянно. Как си издържала толкова време? Сигурно е много мъчително да не можеш да докоснеш малкото си ангелче.Но край вече,нали?! 

Аз днес ходих в болницата и записваха сърчицето на бебока.Не знам това какво общо има с килограмите му-явно има де. На това ли му казвате "запис на тонове"? Всичко е наред засега. Praynig Казаха ми да пия повече вода,че водите ми били малко под нормалното ниво. Ще ги замерват в понеделник пак. Но тогава ще ми махат и конците и се моля с две ръце Praynig да не тръгне да излиза,защото имало такава вероятност и по този повод ще остана още 6ч. в болницата след процедурата. Аз хич не съм готова да излиза още беболино, но ако тръгне дано всичко мине добре. Praynig Praynig Praynig

# 19
  • Мнения: 2 673
Добро утро мами!  bouquet
Дачи,добре дошла отново! Честити покупки и със здраве да ги ползвате ...скоро!
Аз естествено не мога да спя, въртя се като кранта\престарял кон Mr. Green\цяла нощ и както каза вчера мъжо на един приятел по телефона - "пръхтя" JoyА той милия като знае кво го чака, тези дни спи като за последно и даже от кеф хърка Laughing Laughing

специален поздрав за новородените и техните мами е слънчево стихче - 6:

Ноемврийски сладкиш

Малко сняг - за бяла радост
Щипка студ - за изненада
Вятър силен - за да втаса
Чаша слънце за наслада.
Сиропира се с малинов, сок от майчини милувки Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
с НОЕМВРИйски крем ванилов...
Украсява се с целувки.
А "върха на сладоледа" -
НОЕМВРИЙСКАТА ЧЕРЕШКА Misc Baby Bottle newsm32
слънчево се кипри, гледа
в новата си дрешка.

# 20
  • Мнения: 73
Момичета, чувствам че момента наближава! Two Hearts Шестото ми чувство рядко ме лъже...цяла нощ не съм спала. Въртях се и не се чувствам комфортно, дано още някой друг ден изчака. Навън е такава зима Nature Snowman...ще си имаме сладки зимни бебета!!! Толкова нереални ми се струват тези дни - минават като на сън. Сякаш всичко се преобръща и почва ново начало...Нещо съм поетично настроена, но как иначе...Като настъпи момента сигурно таткото ще пише как е минало всичко...Така ми се иска да е до мен и да ми държи ръката(той е схватлив и много точен татко) и пръв да гушка бебо...Сутринта не му запали колата в 5 часа толкова беше студено, а той да ходи пеш... cold
Цял живот сме чакали(ако  мога да говоря от името на всички мами)този момент...срещата с малкото същество! Това няма с какво да се сравни...
Прегръщам ви и лек ден на всички!

# 21
  • София
  • Мнения: 549
Дачи, добре дошла отново сред редиците - май всички ще си ти казваме Дачи - така си те знаем Mr. Green
Карил, стихчето ти е много вкусно, чак ми иде да извъртя една тортичка  newsm38
Лучия, и моето бебче е доста шавливо - даже се чудя откъде има толкова място newsm78 А трябваше сега да дебелее най-много  baby_neutral
Хайде, в този мразовит, но слънчев ноемврийски ден чакаме новини от още щастливи майчета  Praynig Peace

# 22
  • Sofia
  • Мнения: 69
Добро утро на всички!!!
Честито на мама Биляна и на мама Гадамер newsm51Честито и на татковците!Да растат здрави и щастливи малките принцеси Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Мерелин,аз ще подкрепя на 100%акция буркан PeaceМежду нас има такива момичета,които са се борили сьс стерилитета до постигане на заветната цел!
karil,и новото стихче е много нежно и пропито с майчина любов.Ще чакам с нетьрпение утрешното  bouquet

# 23
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
Здравейте сладкиши!
Честито на новите мамчета и татковци!
Честита поява на мъничките бебченца!  Hug
Честит първи сняг - много е красиво навън!  Heart Eyes
Карил страхотни стихчета! Поздравявам те за пореден път!  Heart Eyes

# 24
  • София
  • Мнения: 38
Добро утро, мамета! Как сте в този доста студен брррррр ден? Аз имам толкова ходене днес ... Направо не знам как да се пакетирам - по-точно с какво (то нали всичко е малко ...).
Карил, чакам с нетърпение новото стихче!
Желая на всички един слънчев, макар и мразовит, ден!

# 25
  • Мнения: 2 249
Карил,е тва вече беше върха на сладоледа smile3501 smile3501 smile3501
много студ бе-брррр cold току-що закусих много'здравословно" с чаша мляко с нес и 2 шоколадови вафли Embarassed и сега май ще почистя малко-че ако се съди по мързела ми напоследък и онова чуство за подреждане и лъскане дето било предвестник на раждането( а при мен липсва)-май ще родя чак януари Joy
п.с. пак ви подканвам да видите темата за акция"буркан" и ако има желаещи да отидем-да си направим една срещичка(ако не ни е затрупал снега)-тъкмо и за по кафенце Peace
и понеже Карил имаше предложение всяка от нас да публикува нещо за настроение сутрин-ето нещо от мен-доста е дългичко(за което се извинявам),ма много ме развесели  newsm32
Днес татко ме гушна и радостно рече:
“В корема на мама живее човече.”
Дали е момченце или пък момиче?
Дали ще е братче или пък сестриче?


“То колкото житено зрънце е само,
но спи и расте под сърцето на мама.
И сигурно много прилича на тебе,
когато си бил във корема й бебе.”


Туй, че нашето бебе пораства, е ясно.
Ами как се побира? Не му ли е тясно?
“Не, не се тревожи! - Мама права застава. -
Виж, коремът ми също расте, наедрява.

Все едно е хралупка - тъмна, топла и мека,
все едно е къщурка - и просторна, и лека...
Ден след ден се заобля, ден след ден се издува -
има място за бебчо дори да лудува!”


Вече в кухнята често заседява се мама.
Ние с татко се смеем, че похапва за двама -
два банана изяжда, две филийки препича…
И след малко от глад към хладилника тича!


Ала то е, защото се храни със нея
бебчо, дето в корема й кротко живее.
Как, ще питате вие, като няма устичка?
Ще ви кажа - през някаква тайна тръбичка.
Понякога мама бледа лежи.
Навярно коремът й доста тежи.
Тогава съм мил - безшумно се движа
и заедно с татко за нея се грижа.

Когато заспи, стихват стъпки и песни -
съня й не бива никой да стресне!
Влакчето даже мирува, кротува,
защото и бебето също сънува.


Колко много коремът на мама порасна!
Всяка рокля предишна сега й е тясна.
Вътре бебето шава, премята се, рита
и почуква с юмруче... За мене ли пита?

Знам, не вижда оттам непознатия батко,
но познава гласа ми и този на татко,
затова му разказваме как си мечтаем
скоро заедно с него у дома да играем.
С нетърпение питам: ”Защо ли се бави?
И кога ще излезе? Да не би да забрави?”
“Още малко остана - моят татко отвръща. -
Ще ухае на бебе после цялата къща!”


Най-накрая е тук! Вече имам сестриче!
Вижте, то се усмихва! Вижте, то ни обича!
Ох, как искам по-бързо да стане голямо!
Не расте ли и братче в корема ти, мамо?

# 26
  • Мнения: 3 214
Честито на новите мами Биляна и Марияна! Да са им живи и здрави бебчетата, а на мамите - бързо възстановяване!
И при нас днес падна първият сняг. Много е красиво, ама голям студ..брррр
Мамчета, да ви се оплача вчера какъв стрес изживях. Към 15.30 ч. ми се обадиха от училище, че синът ми не е в занималнята, и то още след обяда не се е връщал (което е от 13.30), а якето и раницата му са в стаята. Веднага се изстреляхме с мъжа ми и голямо търсене падна (цялото училище беше на крак). Какви ле не картини си представях. В крайна сметка се оказа, че с още едно дете са тръгнали "малко да се разходят" навън (апропо са излизали и извън двора на училището), без якета (а валеше дъжд и беше много студено) и така до 16.30, когато ги открихме. Още не мога да се оттърся от ужаса, който изживях.  Сега до 2-3 дни сигурно ще се разболее - цели 3 часа е бил по блузка в дъжда и студа, направо ми се реве (не че не поревах порядъчно). Той че ми е палав, така е, но и за тая госпожа нямам думи. Все пак те са в първи клас, току-що излезли от детската градина, трябва малко повече контрол...Най-важното е, че всичко е наред, естествено. Извинявайте, ама трябваше да си изплача болката...
Лек и усмихнат ден на всички въпреки лошото време  Hug

# 27
  • Мнения: 2 673
МЕРЕЛИН, адски ми хареса стихотворението! Бравос!!!
Рам,Добре е че е било разходка...Можеше да е това откоето всички се притесняваме като децата са на двора... Praynig
Но госпожата не я обвинявай, не че не е за  #2gunfireти на него му внушавай и втълпявай всеки ден едни правила, които ако трябва ще окачиш на стената да чете \като се научи да чете\. Аз на дъщерите ги изпитвах да ги казват наизуст, а на стената над двете бюра имаше телефоните на спешните служби. Знаеха къде е аптечката у дома. Веднъж едната \на 9 години са били\ поляля с кисл. вода пръста на баща ми, които беше срязан дълбоко и го завързала с бинт. Беше действала много бързо и адекватно,...тогава разбрах, че ще я влече медицината и наистина 5 години след това - казва че иска да работи в болница.....
Мами, отивам на преглед в Шейново - Доки може би иска да планираме раждането за определен ден...леле Sick SickСтискайте палци да взема с мъжо правилното решение!

# 28
  • София
  • Мнения: 38
Мерелин, това беше много хубаво и забавно!
Пам, доста неприятна случка! За съжаление действително контрола от страна на преподаватели е под всякаква критика! А дано и малкия сладур да започне да ти спестява подобни емоции ...

# 29
  • Мнения: 1 986
 И при нас снега дойде Wink,но затова пък времето някак омекна... Grinning
 [ color=red] ЧЕСТИТА МОМА НА ГАДАМЕР[/color] newsm51 smile3501 newsm51ДА Е ЖИВА И ЗДРАВА,А НА МАМА-БЪРЗО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ!  bouquet
  Очаквам с нетърпение разказите на вече обебилите се мами Laughing
  Ивиче,много ти благодаря за полезната лекция-и аз само това си повтарям-ДА СЛУШАМ АКУШЕРКАТА Praynig-надявам се,че няма в "пиковия момент" да забравя прочетеното ooooh!А за възстановяването на перинеума и аз прочетох,че е добре да се прави следното упражнение-като се ходи по малка нужда-уринирате няколко секунди и задържате,броите до 10 и изпразвате пикочния мехур Thinking-ако някой знае друго,да пише.
  Карил,Мерелин-благодаря ви за страхотното настроение,което създавате с тези стихчета  bouquet
  ДАЧИ,добре дошла отново сред нас,мила Hug
  Аз да ви се похваля,че снощи най-сетне спах smile3524-не знам откога не ми се беше случвало да не ставам по няколко пъти и да не мога да заспя след това TiredДнес/да чукна на дърво smile3538/ нямам болки там,долу-дано изтрая до следващата консултация-и на мен вътрешното ми усещане е,че няма да дочакам термина Wink Новото "двайсет" е,че страшно ме боли зъб-в устата си имам един-единствен кариес/всяка година сменям пломбата там-не знам защо не се задържа/ и едва издържам-дали може да ми се сложи упойка newsm78
  Хайде,стига съм писала засега- Карил-стискаме палци,да докладваш след прегледа Peace

Общи условия

Активация на акаунт