Политиката в България

  • 555 503
  • 17 835
  •   1
Отговори
# 16 185
  • Мнения: 3 807
Това е нормалният начин. Не си доволен, стачкуваш пред работодателя.


"Работници от пловдивски завод напусната работните си места и излязоха на протест. Хората са недоволни от ниските заплати, които получават. Викове "Оставка! Оставка!" огласиха двора на предприятието.

Работниците от "Робъртшоу" ЕООД разказаха пред камерата ни, че работят за 750-800 лева заплати. Настояват за увеличение с 20%, ваучерите за храна да се изравнят с тези на другите големи предприятия и да станат 200 лв., повишение на бонусите за присъствие и на годишна база. Исканията са подадени към ръководството още на 9 март.

Работата е на норма, не е тежка, но заплатите са мизерни, коментираха хората. Миналата година за пръв път от 10 г. е имало увеличение от 30 до 50 лв., наскоро и второ от  60 до 150 лева, но инфлацията е погълнала допълнителните пари. На някои работници заплатите изобщо не са им променени, други пък получават под 700 лева, което е под минималната работна заплата".

# 16 186
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Познатите ни ГЕРБ лели, които коментирахме по- рано във връзка с пускането на Борисов от ареста, се оказаха не случайни

# 16 187
  • Другата България
  • Мнения: 37 430
Тази леля освен всичко това е и един от организаторите на вчерашния протест, що се отнася до ГТ на София.
Нещо, което от дни говорим не само тук.

# 16 188
  • Буркина Фасо
  • Мнения: 13 239
Точно в момента например се организира пътят за износ на украинското жито по суша. Няма да монава през нас, а през Полша и Балтийско море. Заобикалят ни за пореден път. Защо ли?
може би по този път е по-близко до Скандинавието Smiley

# 16 189
  • Мнения: X
Аз не вярвам да има такова нещо като проамерикански или проевропейски трол. Виж, проруски има много и са се увеличили много от началото на войната, както и пропагандните публикации, които явно добре облъчват част от читателите. Повтаря се едно и също до откат, все едно колко пъти се оборва с факти. Мнението не е само мое. https://www.dw.com/bg/%D1%80%D1%83%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%82%D0%B5 … a-61261706  
 https://www.google.com/amp/s/www.svobodnaevropa.bg/amp/31766935.html

https://www.google.com/amp/s/www.svobodnaevropa.bg/amp/31851762.html  
За пътя на житото, може и да е така. От друга страна, през нас е по-удобно за цяла Южна Европа. Като цяло нашият път е по-несигурен. Минава се през не дотам лоялни държави като България и евентуално Турция. Кирил Петков хубаво договаряше да се ползва Варненското пристанище, но май няма да се наложи, както и поправката на счупените танкове. А щеше да ни е от полза, можеше дори да получим някоя субсидия за пристанището.

Последна редакция: чт, 19 май 2022, 10:13 от Анонимен

# 16 190
  • София
  • Мнения: 2 411
Значи и аз харесвах ББ преди време, ама ПП не съм, още в началото ми бяха твърде излъскани, а като гледам какво правят и ми се реве. Лошото, че никаква алтернатива не виждам… Не може ДПС да са с най-адекватно държание… Ако има избори, наистина не знам за кой може да се гласува Sad Гледах Москов преди време, но не помня кое в идеите им не ми допадна. Всички са зле, няма по-малко зло вече…

# 16 191
  • Мнения: 18 280
И това е вярно, но сега външнополитическите условия са такива, че нямаме нужда от нестабилност. И от нескончаемо управление на Радев чрез служебно правителство, както и липса на работещо НС. Ако искаме реформи, без НС не става.

че ние сега имаме ли работещо правителство?

# 16 192
  • София
  • Мнения: 2 177
Значи и аз харесвах ББ преди време, ама ПП не съм, още в началото ми бяха твърде излъскани, а като гледам какво правят и ми се реве. Лошото, че никаква алтернатива не виждам… Не може ДПС да са с най-адекватно държание… Ако има избори, наистина не знам за кой може да се гласува Sad Гледах Москов преди време, но не помня кое в идеите им не ми допадна. Всички са зле, няма по-малко зло вече…

Ами в такъв случай, трябва да ги научим да работят за народа си. Не трябва да има търпимост, както 12 години спахме зимен сън с ГЕРБ. Не ни трябват герои и месии, ние сме работодателят, не те на нас. Щом не се справят, да си ходят и следващите. Ако и те не искат да се справят, и те да си ходят. За мен лично е адски странно как се променят хората драстично, щом видят власт. Изведнъж се взимат за нещо велико, незаменимо и започват да обслужват всякакви други интереси, но не и на тези, които са ги сложили там. Те са просто едни наемници, не господари.

# 16 193
  • Мнения: 19 501
И това е вярно, но сега външнополитическите условия са такива, че нямаме нужда от нестабилност. И от нескончаемо управление на Радев чрез служебно правителство, както и липса на работещо НС. Ако искаме реформи, без НС не става.

че ние сега имаме ли работещо правителство?
Да.
П.П. Орхид, питаха те вече и не отговори, пак пишеш за следващите. Та кои да дойдат според теб и защо? Конкретно, от тези партии, които са в политическото пространство в момента.

# 16 194
  • София
  • Мнения: 2 177
milittana, няма защо да посочвам конкретни партии. Аз вече нееднократно казвам, хора, които трябва да се научат да работят за работодателите си, т.е за нас. Нека и ПП да са, но не и с Просто Киро начело. Той не може да бъде научен, там е безнадеждно.

# 16 195
  • Мнения: 19 501
milittana, няма защо да посочвам конкретни партии. Аз вече нееднократно казвам, хора, които трябва да се научат да работят за работодателите си, т.е за нас. Нека и ПП да са, но не и с Просто Киро начело. Той не може да бъде научен, там е безнадеждно.
Ама нали знаеш, че не ти, а хората от ПП си определят кой да бъде начело. Ти може да определяш, котато си направиш твоя партия.

П.П. Алибегов чупи нагломера. Който не може да се конкурира, да затваря кръчмата. Не стига че се пукат по шевовете, сега и преференции още искат. Свърши тая.

# 16 196
  • Другата България
  • Мнения: 37 430
И за този писах преди два дни.
Нагледно го доказва.
Но пък той вина няма - така е научен. Защо да не си иска, след като има кой да му даде? Ако има?

# 16 197
  • Мнения: 1 962
Къде изчезна поста за Дойче Веле в който се казваше, че отказаха право на отговор на Радев?

От Министерството на културата наредиха да бъдат премахнати решетките на входа на Народното събрание, защото сградата е със статут на недвижима културна ценност от национално значение.

# 16 198
  • Мнения: 5 629
Къде изчезна поста за Дойче Веле в който се казваше, че отказаха право на отговор на Радев?

От Министерството на културата наредиха да бъдат премахнати решетките на входа на Народното събрание, защото сградата е със статут на недвижима културна ценност от национално значение.
Право на отговор за какво ?

Той само... говори...

# 16 199
  • Мнения: X
Колко ли пари са се изсипали за тези грозни решетки?
Ще ми се този, който е дал идеята сега да плати този разход от джоба си.

Що така Дойче Веле отричат правото на отговор? Демократична, евроатлантическа медия...Thinking
Озадачена съм.

Общи условия

Активация на акаунт