Как процедирате при проблем в отношенията с дългогодишен приятел

  • 5 061
  • 88
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 610
Предпочитам честната комуникация и откровено засягане на проблема, отколкото скатаване, цупене и сръдни. Когато сме открити и споделим в очите всичко, както го чувстваме, също и човека отсреща, по вероятно е да се намери разрешение.
Случва се и приятелство да прекъсне,но винаги съм излизала с чиста съвест и без угризения, че не съм се постарала.
Обаче право в очи почти никой не харесва мъж съм.С много добри приятели се разделихме точно защото в очите и истината никой не харесва.Имам чувства,че хората предпочитат лицемерието и замитат проблемите или се правят,че ги няма.Аз също имам наблюдения как жените гледат как си облечен,маникюр,прическа и куп други дивотии,и по идиотското е ,че коментират  без да мислят.Завистта ни изяжда.Ще дам една случка от моя живот с мн добър приятел който познавам от 25г.Звъня вечерта да го чуя,отсреща гледам сериал и нямам време,затворих му естествено.На другия ден жена му звъни да му адвокатска как имал 1час вечер спокойствие и аз съм му го развалил,попитах сериала или някой който ну звъни да го пита как е по-важно?Нали ще дойдат дни в които няма да ни има и няма да звъним.От тогава се отдръпнаха но вече не ми пука.Има хора които са като 5стотинки изпаднали от джоба с тях и без тях все тая.А приятелство заради интереси ненавиждам.

# 46
  • Мнения: 5 820
Предпочитам честната комуникация и откровено засягане на проблема, отколкото скатаване, цупене и сръдни. Когато сме открити и споделим в очите всичко, както го чувстваме, също и човека отсреща, по вероятно е да се намери разрешение.
Случва се и приятелство да прекъсне,но винаги съм излизала с чиста съвест и без угризения, че не съм се постарала.
Обаче право в очи почти никой не харесва мъж съм.С много добри приятели се разделихме точно защото в очите и истината никой не харесва.Имам чувства,че хората предпочитат лицемерието и замитат проблемите или се правят,че ги няма.Аз също имам наблюдения как жените гледат как си облечен,маникюр,прическа и куп други дивотии,и по идиотското е ,че коментират  без да мислят.Завистта ни изяжда.Ще дам една случка от моя живот с мн добър приятел който познавам от 25г.Звъня вечерта да го чуя,отсреща гледам сериал и нямам време,затворих му естествено.На другия ден жена му звъни да му адвокатска как имал 1час вечер спокойствие и аз съм му го развалил,попитах сериала или някой който ну звъни да го пита как е по-важно?Нали ще дойдат дни в които няма да ни има и няма да звъним.От тогава се отдръпнаха но вече не ми пука.Има хора които са като 5стотинки изпаднали от джоба с тях и без тях все тая.А приятелство заради интереси ненавиждам.

      Прав сте. По-важно е за хората работата, филмите, сериалите, с една дума техният битовизъм, отколкото да вдигнат телефона да се обадят или да приемат обаждането. Това показва колко му пука на отсрещната страна за даден човек. Все му е тая дали утре той ще бъде жив или не.

    Някой ден ще приемете, че приятелството е основано на интереси. Повечето хора са егоисти и лицемери. Не искат да се обсъждат никакви проблеми, освен техните.

# 47
  • INFJ
  • Мнения: 9 379
Ако в момента съм с любимият мъж и някой ми звънне, за да си лаламе по телефона, и аз бих казала, че сега гледаме филмче, и ако няма нищо спешно по-добре да говорим утре или когато може. Имам познати, които ми звънят, защото нямат какво да правят, или много държат да си разкажат някаква случка, но в крайна сметка и аз имам право да преценя дали в момента съм свободна и имам желание за разговори по телефона.

# 48
  • Мнения: 3 610
Ако в момента съм с любимият мъж и някой ми звънне, за да си лаламе по телефона, и аз бих казала, че сега гледаме филмче, и ако няма нищо спешно по-добре да говорим утре или когато може. Имам познати, които ми звънят, защото нямат какво да правят, или много държат да си разкажат някаква случка, но в крайна сметка и аз имам право да преценя дали в момента съм свободна и имам желание за разговори по телефона.
Демек звънят ви да ви питат как сте ,и сериала по важен,а това,че някой си прави труда да ви потърси и е отделил от времето си не е важно.Да ви търсят когато на вас ви е кеф няма що.Аз не звъня да си пилея времето а да го чуя как е,щом звъня значи не се чуваме всеки ден по 10пъти.

# 49
  • INFJ
  • Мнения: 9 379
Не сериала, а времето, което прекарвам с човека до мен е по-важното. Да, ако момента не е подходящ и нищо спешно не се случва с моите приятели, ще обясня учтиво, че предпочитам да се чуем по-късно или утре, и аз лично ще звънна или пиша, за да разбера дали момента е удобен.
Приятелско е и да уважиш това, че човекът в момента не може или не иска да говори, а не веднага обиден да му затваряш телефона. Супер грозно и жалко е това поведение, и аз бих се дистанцирала. Показва неуважение и неразбиране към моите занимания. Сякаш ти и твоето "как си" точно в този момент са най-важни, защото ти така си си решил. Ами понякога не си ти най-важен.

# 50
  • Мнения: 3 610
Bсеки живее живот по свой си начин.Аз не искам да съм важен. При желание има и начин.Истината е,че повечето си ставаме самодоволни,социалните контакти все по ограничени.Едно е да не искаш съвсем друго да,не можеш.

# 51
  • INFJ
  • Мнения: 9 379
Желание може да има, но не на всяка цена. И със сигурност не на цената, някой да ми затваря и да ми се сърди, да се прави на отхвърлен, само защото момента не е подходящ за мен. Ето това е пасивно-агресивното поведение, което обсъждаме в темата. Голям приятел, а не можеш да му кажеш, че си зает в момента.

И да не може, и да не иска, трябва да го приемеш и това може изобщо, ама изобщо да няма нищо общо с теб. Понякога хората си преживяват някакви неща и не искат да говорят. Ти какво, ще го изнасилваш да говори, защото сега си решил да звъннеш?

# 52
  • Мнения: 3 610
На  сила хубост не става.Нито пък ще карам някой да излиза извън зоната си на комфорт заради мен.Аз отхвърлен не съм се чувствал,от другата страна на монетата ако звъннете вие и ви засилят всичко ще е наред така ли?Натъртвам нв звъня всеки ден или по 10 пъти за щяло и не щяло.Аз лично ще обърна внимание даже и за 2минути,свят шарен хора различни.

# 53
  • INFJ
  • Мнения: 9 379
Едва ли има човек, на който не се е случвало да се обади на някой в неподходящ момент. Случвало ми се е. Приемам, разбирам и вярвам, че човека ще ми се обади, когато може. Не съм затваряла телефони демонстративно, не съм правила анализи сега филма ли е по-важен или аз, не съм се чувствала "засилена".

# 54
  • Мнения: 5 820
Когато се обадя на някого, първото нещо питам дали е удобно да говорим. Ако каже, че не е удобно, проявявам разбиране. Същото съм правила и аз. Но могат да отговорят за няма 10 секунди как са. Това не го разбирам. Може един разговор да се проведе за няма и 1 минута, за да се увери отсрещната страна, че ти си добре. За мен си е чист егоизъм, егоцентризъм и лицемерие. Чувала съм толкова пъти от отсрещната страна, че ще се обади, когато й е удобно. Минават дни, седмици, месеци, а отсрещната страна не се обажда, освен ако не я потърсиш и пак ти каже, че не е удобно. Еее, тогава кога е удобно аз питам?! Така ме принудиха да не търся повече никого.

Последна редакция: пт, 26 ное 2021, 10:59 от Jennifer_w

# 55
  • INFJ
  • Мнения: 9 379
Очевидно е че, когато се натрупат такива ситуации, хората не искат да са ви приятели повече, или никога не са се смятали за такива. И в предният случай, който коментирах... Хората или са се дистанцирали, заради реакцията да им затворят телефона, или още от преди това са си имали проблем и не са искали да общуват поради някаква причина.

# 56
  • Мнения: 12 808
Според мен, човек може и да не иска в момента да говори по телефона, независимо от причината. Може да се чувства изтормозен след тежък ден и да иска просто да се отпусне, да помълчи и да си седи пред телевизора, без да мисли. Един приятел би трябвало да разбере това.

# 57
  • Мнения: 5 820
Очевидно е че, когато се натрупат такива ситуации, хората не искат да са ви приятели повече, или никога не са се смятали за такива. И в предният случай, който коментирах... Хората или са се дистанцирали, заради реакцията да им затворят телефона, или още от преди това са си имали проблем и не са искали да общуват поради някаква причина.

     Като не искат да общуват с тебе, да ти го кажат в прав текст. Не мога да бъда в тяхната глава и да отгатвам какво мислят. Когато някой се дистанцира от мене, и аз правя същото. Особено през последната година, когато разбрах, че само аз съм важна и на никой не му пука дали съм добре или не, дали съм жива или не. В приятелството аз не вярвам! Има само добри познати!

# 58
  • Мнения: 12 892
Поне аз на някой дето ми е приятел мога да кажа че моментът не е подходящ и никой няма да се разсърди. Или на мен като го каже приятел. Но заявлението че на някого му се разваляло спокойствието не ми звучи много приятелски... Аз направо чувам "Не ме занимавай" в такива случаи. И точно това правя. Както и когато много дълго време никога не се намира удобен момент да се чуем или видим.

# 59
  • INFJ
  • Мнения: 9 379
Вероятно и по-лоши неща ще кажа на някой, който проявява неуважение към мен, човекът до мен и времето ни. Не просто, че ми е нарушил спокойствието, ами и да не го нарушава никога повече.

Общи условия

Активация на акаунт