WIZZ AIR - 40

  • 39 674
  • 791
  •   1
Отговори
# 750
  • Мнения: 161
Здравейте!
От миналата седмица имам кредитна карта DSK WIZZ air.
Как мога да я добавя в профила си в сайта на Wizz, така че да ми се трупат точките?

точките ще ви се натрупват с ДСК, откъдето ръчно вие си ги прехвърляте когато решите. Пише до два работни дни, на мен досега не ми са се бавили повече от ден, но трябва да се има предвид, че не e *веднагичeски*, когато видите добра цена на билет.. Освен това курса на Уиз е по-скоро 1евро=2лв, а не по фиксинг.., да си знаете

в ДСК точките са валидни 2 години, прехвърлени в Уиз са 1г.

# 751
  • Мнения: 1 652
Понеже не съм летяла тази година с уиз от Т1, а само до, оказа се, че все още продължават с практиката за издаване на невалидни бордни карти (Италия) и задължително преминаване през гише. Та си предвидете време за тази дейност.

# 752
  • София
  • Мнения: 350
Понеже не съм летяла тази година с уиз от Т1, а само до, оказа се, че все още продължават с практиката за издаване на невалидни бордни карти (Италия) и задължително преминаване през гише. Та си предвидете време за тази дейност.

Как се разбира, че е невалидна бордната карта? Аз ще пътувам за Италия в началото на май, но успях да си изтегля бордната карта и няма никаква грешка? Поне така ми изписва.

# 753
  • Мнения: 1 652
Понеже не съм летяла тази година с уиз от Т1, а само до, оказа се, че все още продължават с практиката за издаване на невалидни бордни карти (Италия) и задължително преминаване през гише. Та си предвидете време за тази дейност.

Как се разбира, че е невалидна бордната карта? Аз ще пътувам за Италия в началото на май, но успях да си изтегля бордната карта и няма никаква грешка? Поне така ми изписва.

Пише си. Понеже ходих до Испания и ми издаваха три пъти такава карта, та обърнах внимание.
Скрит текст:

# 754
  • Мнения: 455
Понеже не съм летяла тази година с уиз от Т1, а само до, оказа се, че все още продължават с практиката за издаване на невалидни бордни карти (Италия) и задължително преминаване през гише. Та си предвидете време за тази дейност.

Как се разбира, че е невалидна бордната карта? Аз ще пътувам за Италия в началото на май, но успях да си изтегля бордната карта и няма никаква грешка? Поне така ми изписва.
Когато се чекирате ви излиза съобщение, че това не е бордна карта и трябва да отидете на гише, за да получите. При последното ни пътуване на нашето летище ни издадоха такава за полета в едната посока (искаха сертификати за ваксинация), а на връщане (Катания) отново се редихме и ни казаха, че това били бордни карти и направо да сме продължавали към секюрити контрол. Обръщам внимание, че бяхме само с ръчен багаж.

# 755
  • София
  • Мнения: 350
Да, сега проверих и наистина пише така в приложението /мобилното/ да се явим на гише за издаване на бордна карта и сверка на данните. Супер тъпо е някак си да пишеш данни па после пак проверка. За връщането ни обаче не пише така, та ще видим. Благодаря Ви момичета.

# 756
  • Мнения: 1 652
За връщането ни обаче не пише така, та ще видим.
За връщане няма изисквания, защото България не иска никакви QR кодове и т.н.
Така че с ръчен/приоритет директно на гейта.
Тук в страната това е изискване само на уиз, при райън няма такива неща, на Т2 директно се ходи по ескалаторите (поне за Италия/Испания).

# 757
  • Мнения: 455
Да, сега проверих и наистина пише така в приложението /мобилното/ да се явим на гише за издаване на бордна карта и сверка на данните. Супер тъпо е някак си да пишеш данни па после пак проверка. За връщането ни обаче не пише така, та ще видим. Благодаря Ви момичета.
Мисля, че за връщането ще ви кажат същото, което и на нас, че това са си бордни карти, но може би ще е хубаво да си минете гишето за по-сигурно. А издаването на бордните карти тук мина супер бързо, тук в София (2 минути) .Два часа по-рано бяхме на летището.
Лек път Simple Smile

# 758
  • София
  • Мнения: 350
Благодаря на всички Simple Smile Ще минем на отиване и на връщане за по-сигурно, че знам ли кво ще искат вече Simple Smile

# 759
  • Мнения: 4 327
Ама на тях си пише какво ще искат...

# 760
  • Somewhere far away
  • Мнения: 4 107
Да, сега проверих и наистина пише така в приложението /мобилното/ да се явим на гише за издаване на бордна карта и сверка на данните. Супер тъпо е някак си да пишеш данни па после пак проверка. За връщането ни обаче не пише така, та ще видим. Благодаря Ви момичета.
може ли снимка къде точно го пише и как изглежда екранът? на мен ми пише просто редовните неща, които  си пише на електронен билет, местата час на тръгване и час на пристигане, никъде не виждам да пише да се явим на гише и подобни.

# 761
  • Мнения: 4 327
Да, сега проверих и наистина пише така в приложението /мобилното/ да се явим на гише за издаване на бордна карта и сверка на данните. Супер тъпо е някак си да пишеш данни па после пак проверка. За връщането ни обаче не пише така, та ще видим. Благодаря Ви момичета.
може ли снимка къде точно го пише и как изглежда екранът? на мен ми пише просто редовните неща, които  си пише на електронен билет, местата час на тръгване и час на пристигане, никъде не виждам да пише да се явим на гише и подобни.

Ето в това мнение, цъкнете на скрит текст и ще видите
https://bg-mam.ma/p/1387461/44636855

# 762
  • София
  • Мнения: 2 051
Явно зависи от дестинацията, приятелка летя до Неапол седмица преди нас и бордната и карта беше валидна, при нас до Катания не беше, даже се бях шашнала и тогава писах тук.
Нямам представа защо е така, все е Италия, единственото ми предположение е, ако има някакви по-специални изисквания за Сицилия, понеже е остров.

# 763
  • Мнения: 455
Явно зависи от дестинацията, приятелка летя до Неапол седмица преди нас и бордната и карта беше валидна, при нас до Катания не беше, даже се бях шашнала и тогава писах тук.
Нямам представа защо е така, все е Италия, единственото ми предположение е, ако има някакви по-специални изисквания за Сицилия, понеже е остров.
Мисля, че причината да не се издава директно бордната карта са изискванията за валидиране на сертификатите. Зависи и от държавата, за която се пътува.
Между другото никъде не ни поискаха сертификат( Сицилия) - заведения, обекти, които сме посещавали или транспорт. При предишното ни пътуване преди 2 месеца, отново до Италия ни поискаха в някои ресторанти.

# 764
  • София
  • Мнения: 350
Да, сега проверих и наистина пише така в приложението /мобилното/ да се явим на гише за издаване на бордна карта и сверка на данните. Супер тъпо е някак си да пишеш данни па после пак проверка. За връщането ни обаче не пише така, та ще видим. Благодаря Ви момичета.
може ли снимка къде точно го пише и как изглежда екранът? на мен ми пише просто редовните неща, които  си пише на електронен билет, местата час на тръгване и час на пристигане, никъде не виждам да пише да се явим на гише и подобни.

Ето в това мнение, цъкнете на скрит текст и ще видите
https://bg-mam.ma/p/1387461/44636855

Да по същия начин изглежда и при мен. Аз ще летя за Рим. То вече се побъркаха с тия изисквания. Честно да ви кажа ми писна ама играем хорото.

Общи условия

Активация на акаунт