Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 44 466
  • 790
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 614
Здравейте, имам нужда от помощ
От какво може да са тези ситни пъпчици,даже не мога да ги нарека пъпки защото са постоянно на лицето ми,просто от скоро им обръщам все повече внимание, мисля че на моменти са по ярко изразени друг път не толкова,също така са и червени
Само на бузите ги имам
На снимката изглежда доста фрапиращо,защото може би е от близо 

Забравих да спомена, че си закупих електрическа четка за лице,но мисля че няма резултат, даже след това ми е още повече червено Sad

# 226
  • Мнения: 3 381
Здравейте д-р Миронова. Привържаник ли сте на медицинските шампоани?
Голяма част от познатите ми ги ползват (аз дори в стремежа си, за подобрение пръснах луди пари за една малка опаковка, която обаче за моя изненада се оказа страшно полезна, сърбежа и зачервяването изчезнаха).
Та въпроса ми е - медицински шампоан... постоянно или докато всичко отшуми?
Искам само да подчертая, че спрях и да се боядисвам защото знам, че това атакува много кожата на главата. Смея да твърдя, че намерих спасение... ама не ми е по джоба да давам всеки месец по 40 евро за шампоан. Благодаря ви!

# 227
  • Мнения: 2 886
Здравейте, д-р Миронова!

Преди няколко години на майка ми й се появиха жълто-бели петна по ноктите на краката (само на палците и вторите пръсти). Казаха й, че са гъбички. Третира ги с Екзодерил (две опаковки), пробва с чаено масло. Сега използва Trosyd. Ефект не се забелязва. Какво друго може да използва, за да изчезнат тези петна?

Скрит текст:
Здравейте,

Лечението на гъбички по ноктите на краката отнема доста време. Ако сте мазала екзодерил месец или два няма как да има ефект, трябва да го мажете докато не израстне нова здрава нокътна плочка. Ако лечението само с мазане не дава ревултат може да се изпишат и противогъбични таблетки през устата. Ходилата на майка ви изпотяват ли се много? Свързвате ли поява с нещо?

Не, не се изпотяват. Не ги свързва с пявата на нещо конкретно. С Екзодерил е мазала няколко месеца, но така и не се е появила здрава нокътна плочка.

Благодаря Ви!

# 228
  • Мнения: 375
Здравейте, пиша ви по повод петното което ви пратих. Намира се в зоната под мишницата. Няма сърбежи. От около два месеца е. Имаше подобно и на крака. Мазали сме с антимико бета - спит. Първото изчезна, но сега става по-голямо. По повърхността е сухо с малко люспи. Мислихме, че е котешки лишей и затова използвахме спирта. Касае се за мъж
Най-вероятно се касае за разноцветен лишей или pityriasis versicolor. Това е гъбична инфекция, чието развитие се благоприятства от влага и повишено изпотяване. Често се среща при млади хора, които са занимават активно със спорт или са с повишена мастна и потна секреция.




Благодаря, а как да го третираме. След около две седмици ще може да посети лекар
Локалните антимикотични (противогъбични) средства имат добър ефект, например клотримазол.

# 229
  • Мнения: 375
Здравейте, д-р Миронова!

Преди няколко години на майка ми й се появиха жълто-бели петна по ноктите на краката (само на палците и вторите пръсти). Казаха й, че са гъбички. Третира ги с Екзодерил (две опаковки), пробва с чаено масло. Сега използва Trosyd. Ефект не се забелязва. Какво друго може да използва, за да изчезнат тези петна?

Скрит текст:
Здравейте,

Лечението на гъбички по ноктите на краката отнема доста време. Ако сте мазала екзодерил месец или два няма как да има ефект, трябва да го мажете докато не израстне нова здрава нокътна плочка. Ако лечението само с мазане не дава ревултат може да се изпишат и противогъбични таблетки през устата. Ходилата на майка ви изпотяват ли се много? Свързвате ли поява с нещо?

Не, не се изпотяват. Не ги свързва с пявата на нещо конкретно. С Екзодерил е мазала няколко месеца, но така и не се е появила здрава нокътна плочка.

Благодаря Ви!

Ако няма повлияване само с локална терапия, може да се включат и таблетки през устата, както вече писах, но след обстоен преглед от лекар, уточняване на придружаващи заболявания и провеждане на съответните лабораторни изследвания.

# 230
  • Мнения: 375
Здравейте, имам нужда от помощ
От какво може да са тези ситни пъпчици,даже не мога да ги нарека пъпки защото са постоянно на лицето ми,просто от скоро им обръщам все повече внимание, мисля че на моменти са по ярко изразени друг път не толкова,също така са и червени
Само на бузите ги имам
На снимката изглежда доста фрапиращо,защото може би е от близо 

Забравих да спомена, че си закупих електрическа четка за лице,но мисля че няма резултат, даже след това ми е още повече червено Sad
Здравейте,

Снимката е с доста лошо качество, изпратете и цялото лице. Сърби ли ви? За първи път ли се случва? Свързвате ли появата с нещо, използване на нова козметика?

# 231
  • Мнения: 375
Здравейте д-р Миронова. Привържаник ли сте на медицинските шампоани?
Голяма част от познатите ми ги ползват (аз дори в стремежа си, за подобрение пръснах луди пари за една малка опаковка, която обаче за моя изненада се оказа страшно полезна, сърбежа и зачервяването изчезнаха).
Та въпроса ми е - медицински шампоан... постоянно или докато всичко отшуми?
Искам само да подчертая, че спрях и да се боядисвам защото знам, че това атакува много кожата на главата. Смея да твърдя, че намерих спасение... ама не ми е по джоба да давам всеки месец по 40 евро за шампоан. Благодаря ви!
Здравейте,

Каква е целта на използването на медицински шампоан? Какъв проблем третирате?

# 232
  • Мнения: 3 381
Здравейте д-р Миронова, третирам зачервяване и сърбеж, който отшумява.

# 233
  • Мнения: 614
Здравейте, имам нужда от помощ
От какво може да са тези ситни пъпчици,даже не мога да ги нарека пъпки защото са постоянно на лицето ми,просто от скоро им обръщам все повече внимание, мисля че на моменти са по ярко изразени друг път не толкова,също така са и червени
Само на бузите ги имам
На снимката изглежда доста фрапиращо,защото може би е от близо 

Забравих да спомена, че си закупих електрическа четка за лице,но мисля че няма резултат, даже след това ми е още повече червено Sad
Здравейте,

Снимката е с доста лошо качество, изпратете и цялото лице. Сърби ли ви? За първи път ли се случва? Свързвате ли появата с нещо, използване на нова козметика?

Благодаря ви!
Не ме сърби , не използвам нова козметика,от доста време съм така, отново казвам не е фрапиращо само като се погледне от близо ,ще ви изпратя снимки на лично

# 234
  • Мнения: 375
Здравейте д-р Миронова, третирам зачервяване и сърбеж, който отшумява.
За лечение на себореен дерматит в аптеките има голямо разнообразие от медицинска козметика и да, в практиката ми аз също изписвам такива шампоани. Хубаво е в острата фаза да го използвате малко по-често, след което като профилактика да продължите веднъж седмично.

# 235
  • Мнения: 99
Здравейте д-р Миронова😊на 29 години съм от известно време правим опит за бебе, приемам различни лекарства за стимулация и витамини, от няколко месеца лицето ми се влоши с тези под кожни и болезнени пъпки, затихващи временно и пак се появяват само по лицето е така и то в участъка на снимката, които е. Не консумирам млечни продукти. Моят въпрос е какъв измивен продукт препоръчвате и за през деня какво бих могла да нанасям тъй като кожата ми е суха и опъната. Имам изследвания на хормони, ако са необходими, но предполагам не е редно да приемам лекарства докато сме в период на бебеправене?

# 236
  • Мнения: 85
Здравейте и от мен, д-р Миронова.Аз съм на 29 год. и съм с рефлукс на дълбоките вени. Имам неприятните симптоми като тежест и отток на краката, за което нося компресивни чорапи и пиех флебодия.Това, което много ме притеснява е, че по целите крака имам страшно много спукани капилярчета..просто са навсякъде.Знам за вариант за премахване с лазер, но в моят случай просто е финансово непосилно за такава голяма засегната област.Чувала съм,че е добре да се прави масаж с магнезиево олио. Дали наистина е уместно и бихте ли могли да ми предложите нещо, което бих могла да правя?
Благодаря ви предварително!

# 237
  • Мнения: 375
Здравейте д-р Миронова😊на 29 години съм от известно време правим опит за бебе, приемам различни лекарства за стимулация и витамини, от няколко месеца лицето ми се влоши с тези под кожни и болезнени пъпки, затихващи временно и пак се появяват само по лицето е така и то в участъка на снимката, които е. Не консумирам млечни продукти. Моят въпрос е какъв измивен продукт препоръчвате и за през деня какво бих могла да нанасям тъй като кожата ми е суха и опъната. Имам изследвания на хормони, ако са необходими, но предполагам не е редно да приемам лекарства докато сме в период на бебеправене?
Здравейте,

При вас причината за акнето със сигурност е предизвикания хормонален дисбаланс от лекарствата, които приемате за стимулация. Като измивен продукт може да пробвате на биодерма сенсебио почистващия гел или мицеларната вода и двата продукта са предназначени за хора със суха и чувствителна кожа. Добре е, че не консумирате млечни продукти, особено прясно мляко за което е доказано, че влошава акнето. И да, няма как да приемате лекарства в момента, може единствено да третирате проблема с медицинска козметика за пациенти предразположени към акне.

# 238
  • Мнения: 38
Здравейте д-р Миронова. Детето ми е на 1г. И 9м и за втора път(винаги зимата) има сухи и леко зачервени участъци по крачетата. По препоръка на личен лекар мазах с кортикостероиден крем 5 дни и почти изчезнаха, съвсем леко се забелязват. Моля препоръчайте трябва ли сега с нещо друго да мажа и с каква козметика да сменя неговата. Също така март месец му предстои операция, ако продължава възпалението били ли попречило нещо на операцията. Благодаря!

# 239
  • Мнения: 776
Здравейте д-р Миронова! Лазерната епилация противопоказана ли е, ако пием антикоагуланти(апиксабан)? Аз нямам разширени вени или тромбози, също така няма да я правя в областта на краката.

Общи условия

Активация на акаунт