Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 44 522
  • 790
  •   1
Отговори
# 585
  • Мнения: 3
Скрит текст:





Доста продължително време тази част на гърба се зачервява на моменти се успокоява , първоначално беше малко петънце с времето сякаш се разпространи и кожата стана груба дори се бели. Детето ми е на 5 месеца не съм я захранвала на този етап докато този проблем не бъде решен, храни се с адаптирано мляко Аптамил. Проблема не мисля,че е от горещото време, защото и при ниски температури пак се обостря и отшумява в различен диапазон от време . Няма промяна в поведението на детето. Утре ще ходим при дерматолог,но и вашето мнение ще ми е полезно. Благодаря предварително за отзива. И последен въпрос - има ли вероятност това да е в следствие на ваксините?

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 19:39 от AnMary

# 586
  • Мнения: 350
Здравейте Доктор Миронова !
 Синът ми е на 2 години , беше му се появило на крачето едно червено петно с ситни пъпчици една до друга . Постепенно се разпространи по целите крака и обхвана и ръцете . Лекувам е с дехидрокортизон и една паста за мазане . Махнаха се , но ето сега пак няма и месец след лечението започват пак на места тези червени ситни пъпчици . На какво може да се дължи това и с какво да го мажа ..

# 587
  • Мнения: 375

Дете на 2+ г обрива е от една седмица -сгъвката на ръката, мажа с Бочко кремче за раздразнена кожа няма ефект,какво ще ми препоръчате ?
Съветвам Ви, да прилагате медицинска козметика за пациенти с атопичен дерматит. Нанасяйте хидратиращ крем след всяко къпане и използвайте измивен продукт 2-3 пъти седмично, останалите пъти къпете тялото само с вода.

# 588
  • Мнения: 375
Здравейте Доктор Миронова !
 Синът ми е на 2 години , беше му се появило на крачето едно червено петно с ситни пъпчици една до друга . Постепенно се разпространи по целите крака и обхвана и ръцете . Лекувам е с дехидрокортизон и една паста за мазане . Махнаха се , но ето сега пак няма и месец след лечението започват пак на места тези червени ситни пъпчици . На какво може да се дължи това и с какво да го мажа ..
Здравейте,
Изпратете снимка.

# 589
  • Мнения: 2 015
Здравейте, Д-р Миронова!
Синът ми на 1.5г от няколко дни е с лек обрив на тила. Предполагам, че е от потенето, понеже е единствено там от под косата до линията, където минава яката на блузката. Ситни пъпки, не са червени. Възможно ли е да е нещо друго, няколко дни вече не минава? Само почиствам, не го мажа с нищо.

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 18:15 от Малечка90

# 590
  • Мнения: 15
Здравейте, доктор Миронова, оправихме веждите с крема на Биодерма дерм крем, но сега ни се появиха бели люспи по главата и ситни пъпчици по бузите, моля за съвет с какво да ги третирам и трябва ли да посетим дерматолог на място.

# 591
  • Мнения: 350
Здравейте Доктор Миронова !
 Синът ми е на 2 години , беше му се появило на крачето едно червено петно с ситни пъпчици една до друга . Постепенно се разпространи по целите крака и обхвана и ръцете . Лекувам е с дехидрокортизон и една паста за мазане . Махнаха се , но ето сега пак няма и месец след лечението започват пак на места тези червени ситни пъпчици . На какво може да се дължи това и с какво да го мажа ..
Здравейте,
Изпратете снимка.
. Това го има по ръцете ,краката и бузите . Зачервено е .

Последна редакция: вт, 07 юни 2022, 19:05 от Andjelina123

# 592
  • Мнения: 375
Здравейте,според Вас и вашата практика,смятате ли Трихомонас вагиналис за много трудно или направо нелечима инфекция?Другия ми въпрос:Кой е най-точния метод за изследване при мъжете?
Здравейте,

За първи път ли се сблъсквате със заболяването или е рецидив? Лечението е с антимикробни средства, ако след прием на таблетки през устата заболяването не се излекува се провежда терапия с венозни препарати. След лечението се правят две контролни изследвания в рамките на два поредни месеца и ако инфекцията персистира се провежда нов курс с по-висока доза. Методите за установяване на инфекция са няколко - изследване под микроскоп - взема се секрет и препарата се гледа в кабинета на лекаря, заболяването се диагностицира веднага. Друг вариант е да се направи посявка, но трябва да изчакате 24-48 ч за резултат и трети сигурен метод е PCR изследване, което открива наличие на генетичен материал от трихомоните, но при този метод не може да се прецени дали инфекцията е налична към момента или сте в период на изчестване.

# 593
  • Мнения: 375
Здравейте,
От миналата година април месец по ръцете на детето ми излезнаха странни петна, които станаха зачервени . Водих я на кожен лекар. Изписаха ни дактакорт и проблема като, че ли се реши.
След няма и месец отново се появи. Заведох я друг кожен лекар, който пък каза, че е вид атопичен дерматит. Изписа Фенистил капки и Дермоват крем.
И от тогава сме в омагьосан кръг- появава се, после изчезва. Сега е доста обострен този проблем.
И така вече повече от година.
Прилагам снимка и Ви моля за съвет, защото вече не зная какво да правя.

Здравейте,

Може да е атопичен дерматит, може да е нумуларна екзема, може преди година да се е касаело за гъбична инфекция. Не мога да преценя от снимката, трябва да се огледа цялото тяло. Много от кожните заболявания са с хронично-рецидивиращ ход и броят на рецидивите често зависи от начина по който се грижите за кожата в периодите на изчистване.

# 594
  • Мнения: 375
Скрит текст:





Доста продължително време тази част на гърба се зачервява на моменти се успокоява , първоначално беше малко петънце с времето сякаш се разпространи и кожата стана груба дори се бели. Детето ми е на 5 месеца не съм я захранвала на този етап докато този проблем не бъде решен, храни се с адаптирано мляко Аптамил. Проблема не мисля,че е от горещото време, защото и при ниски температури пак се обостря и отшумява в различен диапазон от време . Няма промяна в поведението на детето. Утре ще ходим при дерматолог,но и вашето мнение ще ми е полезно. Благодаря предварително за отзива. И последен въпрос - има ли вероятност това да е в следствие на ваксините?
Здравейте,
Не смятат, че е от ваксините. В тези пет месеца дерматолог преглеждал ли е детето? Каква козметика използвате?

# 595
  • Мнения: 375
Здравейте, Д-р Миронова!
Синът ми на 1.5г от няколко дни е с лек обрив на тила. Предполагам, че е от потенето, понеже е единствено там от под косата до линията, където минава яката на блузката. Ситни пъпки, не са червени. Възможно ли е да е нещо друго, няколко дни вече не минава? Само почиствам, не го мажа с нищо.
Здравейте,
Напълно възможно е да е от изпотяването. При децата терморегулацията не съвършена и често има риск както от простудяване, така и от претопляне.

# 596
  • Мнения: 375
Здравейте, доктор Миронова, оправихме веждите с крема на Биодерма дерм крем, но сега ни се появиха бели люспи по главата и ситни пъпчици по бузите, моля за съвет с какво да ги третирам и трябва ли да посетим дерматолог на място.


За крустите по главата може да използвате биодерма абцдерм бейбисквам, а за бузките не мога да преценя от снимката. Може да е и от претопляне.

# 597
  • Мнения: 375
Здравейте Доктор Миронова !
 Синът ми е на 2 години , беше му се появило на крачето едно червено петно с ситни пъпчици една до друга . Постепенно се разпространи по целите крака и обхвана и ръцете . Лекувам е с дехидрокортизон и една паста за мазане . Махнаха се , но ето сега пак няма и месец след лечението започват пак на места тези червени ситни пъпчици . На какво може да се дължи това и с какво да го мажа ..
Здравейте,
Изпратете снимка.
. Това го има по ръцете ,краката и бузите . Зачервено е .
Предвид локализацията на обривът и снимките най -вероятно се касае за кератозис пиларис. Препоръчвам да използвате емолиент след всяко къпане и за предпочитане медицинска козметика.

# 598
  • Мнения: 350
Здравейте Доктор Миронова !
 Синът ми е на 2 години , беше му се появило на крачето едно червено петно с ситни пъпчици една до друга . Постепенно се разпространи по целите крака и обхвана и ръцете . Лекувам е с дехидрокортизон и една паста за мазане . Махнаха се , но ето сега пак няма и месец след лечението започват пак на места тези червени ситни пъпчици . На какво може да се дължи това и с какво да го мажа ..
Здравейте,
Изпратете снимка.
. Това го има по ръцете ,краката и бузите . Зачервено е .
Предвид локализацията на обривът и снимките най -вероятно се касае за кератозис пиларис. Препоръчвам да използвате емолиент след всяко къпане и за предпочитане медицинска козметика.
каква по точно козметика , бихте ли ми препоръчали нещо . Благодаря ви . И от какво се получава това нещо .

# 599
  • Мнения: 25
Здравейте,според Вас и вашата практика,смятате ли Трихомонас вагиналис за много трудно или направо нелечима инфекция?Другия ми въпрос:Кой е най-точния метод за изследване при мъжете?
Здравейте,

За първи път ли се сблъсквате със заболяването или е рецидив? Лечението е с антимикробни средства, ако след прием на таблетки през устата заболяването не се излекува се провежда терапия с венозни препарати. След лечението се правят две контролни изследвания в рамките на два поредни месеца и ако инфекцията персистира се провежда нов курс с по-висока доза. Методите за установяване на инфекция са няколко - изследване под микроскоп - взема се секрет и препарата се гледа в кабинета на лекаря, заболяването се диагностицира веднага. Друг вариант е да се направи посявка, но трябва да изчакате 24-48 ч за резултат и трети сигурен метод е PCR изследване, което открива наличие на генетичен материал от трихомоните, но при този метод не може да се прецени дали инфекцията е налична към момента или сте в период на изчестване.

За втори път се сблъсквам в инфекцията.Преди години я излекувах успешно.Сега след 2 курса по 12 дни Тинидазол 2х1 табл. все още съм положителен.Правя почивка от лекарства сега за около месец.Варианта е да пробвам с Флажил също.

Общи условия

Активация на акаунт