Онлайн консултации с д-р Невена Миронова - специалист по дерматология и венерология

  • 42 952
  • 790
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 1 923
Здравейте отново д-р. Миронова
Забелязвам тези мехурчета по пръстите на ръцете си всяка година, свързвам ги сезонно.  Предимно на дясната ръка и на показалеца. Казвали са ми , че е от дезинфектанти при чистене. Преди бяха и мехурчета с течност, които сърбяха, сега само кожата се обелва. От какво би могло да е? Изсушаване на кожата, жегата, дезинфектант или нещо друго?

# 661
  • Мнения: 375
Д-р Миронова, може ли при раздразнена кожа на лицето от козметичен продукт да се обтрива със сребърна вода?
От какво е раздразнена?

# 662
  • Мнения: 375
Здравейте! На накво може да се дължи появата на вътрешни, болезнени пъпки по лицето? Как могат да се третират, за по-бързото им премахване?
Най-вероятно се касае за хормонален дисбаланс, направете изследване на полови хормони.

# 663
  • Мнения: 375
Да,кърмя. Във Рамус дали може да се вземе такъв секрет? В града ни няма лаболатория.
 
Здравейте,
Може ли отговор и на моят пост.
Предварително благодаря!

Здравейте, д-р Миронова,
Родих преди 4месеца и забелязвам огромен косопад. Моля да ми препоръчате продукти. И имам склонност към пърхот / само шампоана на Виши против пърхот ми помага/.
Другият ми проблем е акнето. Вече съм на 28 години, а от 5/6 години забелязвам едно постоянно акне на бузите/ от ушите към брадичката/. Болезнени пъпки, на допир като топче, излиза бяла гной.. Имаше ги и по време на бременността. Ползвала съм всякаква козметика и тя не ме интересува, защото проблема е вътрешен. Интересувам се какви изследвания са нужни да направя, за да намеря от къде идва тази инфекция.
Няколко пъти съм пускала полови хормони, всичко е наред. С Хашимото съм, но съм в нормата. По време на бременност отново всички неше наред със месечните изследвания. В момента лекувам зъбен гранулом , оказа се че от години има там инфекция, но не съм обърнала внимание.
Дори в пубертета нямах пъпки, само преди цикъл.. а сега нямат край.
Забелязвам, че в редките случай когато ям шоколад пъпките се появяват/усилват, но все пак са си там. И преди цикъл преди.
Кърмите ли? Относно акнето вземете микробиологично изследване от гнойна пъпка. Както не веднъж съм споделяла акнето е многофакторно заболяване, щом сте забелязали, че състоянието на кожата се влошава след консумация на определени храни редно е да ги изключите.
Може да приемате биотин и да използвате козметиката на дюкре за косопад. Позвънете в лабораторията.

# 664
  • Мнения: 375
Прилагах крема 20 дни до 17.06.2022г.
Достатъчно е. Хипопигментациите може да се задържат дълъг период.

# 665
  • Мнения: 375
Здравейте отново д-р. Миронова
Забелязвам тези мехурчета по пръстите на ръцете си всяка година, свързвам ги сезонно.  Предимно на дясната ръка и на показалеца. Казвали са ми , че е от дезинфектанти при чистене. Преди бяха и мехурчета с течност, които сърбяха, сега само кожата се обелва. От какво би могло да е? Изсушаване на кожата, жегата, дезинфектант или нещо друго?

Здравейте,

Всички фактори, които сте изброила оказват влияние. Съветвам Ви да използвате хидратиращ крем след всяко мокрене на ръцете, когато използвате препарати за миене да слагате ръкавици без талк и ако проблемът продължава да персистира да се назначи подходящ лекарствен продукт.

# 666
  • Мнения: 1 923
Благодаря д-р . Миронова, ще наблегна на хидратацията.

# 667
  • Мнения: 60
   здр Д-р Невена,на баща ми от миналата година излезнаха пъпки на краката.От както са излезнали не изчезнат посетихме мнаго лекари
пълна кръвна картина чат пуснахме изледвания наерния дроб всичко е ок.Мазахме с кремове времено име подобрение,и после пак и я сърбят незнаем вече къде да отидем кво да предприемем,ако може някаква насока или какво може да са,и да отбелега че е дения лекар каза че е дерматит карахме лечение и пак нямаше ефект,някаи казаха че е някакви бактерии и от там изписаха някакви мазила и пан нямаше ефект.Те на вид  винено червени нямат бяло отвътре и га сърбят,и се изсъхват и остовот някакъв белег .

# 668
  • Мнения: 338
Здравейте, д-р Миронова, преди месец и половина ми се появиха някакви петна на ръката от китката до лакътя и не изчезват. Не е изгорено или одрано. Предполагам, че е от някое насекомо, но не съм сигурна и не знам дали трябва да ги третирам с нещо. Слагам снимки отдолу. Петното, което е най-голямо до китката беше с мехури, които бях опънати и болезнени при натиск, но за няколко дни минаха. Първоначално на цвят бяха розовеещи, но от слънцето станаха по-кафеви.



# 669
  • Мнения: 86
Здравейте, д-р Миронова!

Имам пигментации по лицето в зоната  под очите и горна устна. Имам проблеми с ЩЖ.  Опитах да използвам серия за избелване на Биодерма - Пигментбио, но не ми понася на кожата. Имам сърбеж, парене и се зачервявам. Бих искала да Ви по питам какво мога да направя, за да се отърва от тях. Правила съм IPL терапия и съм мазала с кремове по време на терапията и имаше повлияване, но в момента, в който спрях, те пак се връщат и са зачервени в основната си. Мажа се фанатично с 50spf.
Благодаря!

# 670
  • Мнения: 375
   здр Д-р Невена,на баща ми от миналата година излезнаха пъпки на краката.От както са излезнали не изчезнат посетихме мнаго лекари
пълна кръвна картина чат пуснахме изледвания наерния дроб всичко е ок.Мазахме с кремове времено име подобрение,и после пак и я сърбят незнаем вече къде да отидем кво да предприемем,ако може някаква насока или какво може да са,и да отбелега че е дения лекар каза че е дерматит карахме лечение и пак нямаше ефект,някаи казаха че е някакви бактерии и от там изписаха някакви мазила и пан нямаше ефект.Те на вид  винено червени нямат бяло отвътре и га сърбят,и се изсъхват и остовот някакъв белег .
Здравейте,

Не се отваря клипът. Какво сте мазали? Има ли придружаващи заболявания?

# 671
  • Мнения: 29


Добър ден, д-р Миронова.
Това е кракът ми, забелязах тези бели точки-петна от около седмица, нямам сърбеж - нито болезненост, с нищо не съм го третирала. Няма нещо ново, което да съм правила като напр. друг вид обезкосмяване или нов козметичен продукт. Бременна съм в края на 9ти месец. Кожата е хидратирана както обиковенно.
Какво е мнението ви, благодаря предварително!

# 672
  • Мнения: 60
   здр Д-р Невена,на баща ми от миналата година излезнаха пъпки на краката.От както са излезнали не изчезнат посетихме мнаго лекари
пълна кръвна картина чат пуснахме изледвания наерния дроб всичко е ок.Мазахме с кремове времено име подобрение,и после пак и я сърбят незнаем вече къде да отидем кво да предприемем,ако може някаква насока или какво може да са,и да отбелега че е дения лекар каза че е дерматит карахме лечение и пак нямаше ефект,някаи казаха че е някакви бактерии и от там изписаха някакви мазила и пан нямаше ефект.Те на вид  винено червени нямат бяло отвътре и га сърбят,и се изсъхват и остовот някакъв белег .
Здравейте,

Не се отваря клипът. Какво сте мазали? Има ли придружаващи заболявания?
         някакви мазила изписан от лекар ама няма подобрение,утре пак сме при друг лекар няма никакви заболявания.

# 673
  • Мнения: 375
Здравейте, д-р Миронова!

Имам пигментации по лицето в зоната  под очите и горна устна. Имам проблеми с ЩЖ.  Опитах да използвам серия за избелване на Биодерма - Пигментбио, но не ми понася на кожата. Имам сърбеж, парене и се зачервявам. Бих искала да Ви по питам какво мога да направя, за да се отърва от тях. Правила съм IPL терапия и съм мазала с кремове по време на терапията и имаше повлияване, но в момента, в който спрях, те пак се връщат и са зачервени в основната си. Мажа се фанатично с 50spf.
Благодаря!
Здравейте,

Хората, които са предразположени към хиперпигментации трябва да мислят фотопротективно. Правилно е, че използвате постоянно слънцезащита, не трябва да се излагате на слънце, трябва да използвате шапка с широка периферия. За съжаление при досег на кожата с ув-лъчи пигментните клетки- меланоцитите веднага реагират. Друга добра козметика за хиперпигментации е на биотрейд мелабел.

# 674
  • Мнения: 375
Здравейте, д-р Миронова, преди месец и половина ми се появиха някакви петна на ръката от китката до лакътя и не изчезват. Не е изгорено или одрано. Предполагам, че е от някое насекомо, но не съм сигурна и не знам дали трябва да ги третирам с нещо. Слагам снимки отдолу. Петното, което е най-голямо до китката беше с мехури, които бях опънати и болезнени при натиск, но за няколко дни минаха. Първоначално на цвят бяха розовеещи, но от слънцето станаха по-кафеви.




Здравейте,

Имате ли алергия към ухапване или ужилване от насекоми? Сърбеше ли ви много? Вероятността червени петна по кожата да се превърнат в хиперпигментации е около 80%, вие съобщавате, че при вас започва със зачервяване и после се превръща в обрива на снимката.

Общи условия

Активация на акаунт