ДЕКЕМВРИ наближава вече, скоро ще гушкаме малкото човече! (Тема 8/2021)

  • 28 652
  • 719
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 24
Добре дошъл,Мило Бебе Марио 💙👣
На мама бързо възстановяване 🙏♥️🌹

# 76
  • Мнения: 247
Ирен, честит да е този голям мъж Марио! Бъдете здрави и ти пожелавам бързо възстановяване след секциото 🥰

# 77
  • Мнения: 5 110
Изненадващо и за мен самата днес ходя доста смело, като боли само мястото на дренажа. Надявам се да ме изведат днес от реанимация, за да се гушкам с малкото човече. Сутринта ходих до детската стая, за да си го видя.

# 78
  • Мнения: 286
Здравейте ! Някой има ли кошара Киндеркрафт Джой ? Немога да рвзбера на музикалната въртрлежка къде й се слагат батериите

# 79
  • Мнения: 1 579
Браво, Ирен!
Колкото повече движение, толкова по-бързо ще се възстановиш.
Аз на 5тия час след операцията започнах да им звъня да ставам. Мислих си, че ще ме заведат при детето, а те само до банята ме заведоха.
Не отказвай обезболяващи свещички и пий много вода. След два дни ще си съвсем добре Hug

# 80
  • Мнения: 5 110
Не дават вода, докато не пусна газове. Не че не пийвам по някоя глътка. Оводняваха ме вчера с банки заради кръвопреливането. Днес обезболяващи не са ми слагали, ама за сега поне нямам и нужда. Нямам търпение да стане обяд и да ме прехвърлят в другото отделение.

# 81
  • Мнения: 1 579
Не чакай да те заболи, за да поискаш обезболяващо.
При нас няма реанимация. Направо в стаята те карат след операцията.
Ох, нямам търпение вече утре да се видим с доктора.
Кой имаше секцио на 1ви?
Май и аз се глася за тогава.

# 82
  • Мнения: 1 160
Честито на всички майки с нови бебенца, живи и здрави бъдете!!!!


Минавам и аз да се отчета, че минах преглед вчера и Док чака да раждам от 37 седмица нататък, което е след петък...
Миналия път споделях притеснения, че е наддало само 150г за 2 седмици и показва по-малко персентили от обичайните от началото на бременността. Док не се впечатли изобщо като питах. Сега измерванията показват обичайните 90% и, ако се вярва на измерванията, за 2 седмици е качило почти килограм. Повече си мисля, че миналия път е измерен по-мъничък. Така от 2234г преди 4 седмици, 2397г преди 2 седмици, сега е цели 3346г! Което си е готово бебе за раждане! Open Mouth Все пак се надявам да изчака още и да успея да оправя нещата. Реших, че колкото и да не сме готови, до 2 седмици ще се преместим в новия апартамент (фиксирах си дата и мисля да я спазим, без значение дали ще е преди или след бебето). Вчера, докато готвех беше такова бутане и мърдане, сякаш с ръчички буташе долу точно, държах се за корема и молех бебето да не излиза още, направо беше болезнено  Laughing хаха, явно ме чу, защото днес е спокойно.

Ще рестартирам прането и май ще изхвърлям някои нови бебшки неща, защото моето коте решило да се изпишка торбата с бебешките дрехи.... Само това ми липсваше, бяха изпрани и пакетирани, в един ъгъл, защото още няма къде да подредя и не знаех дали да се местим сега или да изчакаме пролетта. Вчера бях много ядосана, но нищо не мога да направя, само се разревах по повода. Така, нищо не е готово, отново. Ще опитам да се мобилизирам и да сложа нещата в ред, дано бебче бъде търпеливо и изчака Simple Smile

Последна редакция: вт, 23 ное 2021, 12:10 от Amandine

# 83
  • София
  • Мнения: 317
Iren, честит Марио, голямо момче - да ви е живо и здраво, много да ви радва, а на теб бързо възстановяване - казаха ли някаква причина за тежката операция и кръвопреливането или просто си се случва?
Аз тая нощ бях с контракции от 12 до 3 и 30, от 2 до 3 вече станаха на 8 минути и се обадих на АГ и тръгнах към болницата - е оказа се фалшива тревога.
Доста ме хвана срам, ама като ми бяха казали да не чакам много заради ковид тестове и тая пъпна връв...Според мен всичко се получи от някаква храна - хем вечерях принцеси с яйца и сирене, ама и мен и ММ ни се отрази с разстройство, мен почна яко да ми къркори корема, бучеше, виеше ужас направо.  Това активира малката, то как да спи детето на тия шумове вътре Simple Smile та от 12 почнаха зачестяващи котракции,не много болезнени ама все пак си ме събудиха. След ходене до тоалетна позаглъхваха, ама към 1 и 30 пак се появиха и до 3 само зачестяваха - е явно като отидох пак до тоалетната преди баня и тръгване към болницата пак са почнали да намаляват, ама ме беше страх да чакам повече Simple Smile та ме прегледаха разкритието не беше мръднало, контракциите вече затихваха и си ме пратиха вкъщи да си бера срама, как второ раждане пък ще объркам родилни контракции. Днес АГ искаше пак да пусна тонове - ми 0 контракции, права черта Simple Smile

# 84
  • Мнения: 124
Ирен да ви е честит, големия бебчо ❤️❤️❤️. На теб бързо възстановяване!

Лайка аз съм също на 1. 12 за секцио, не знам защо толкова бързат термина от 25 ми беше изместен по документи на 18.12 и се притеснявам да не го извадят рано. В сряда го мериха 2.600. Моля се всичко да бъде наред с всички, който сме тук.
Мен доста си ме е страх и го мисля постоянно

# 85
  • Мнения: 1 334
FB а ти не попита ли защо са насрочили толкова ранна дата? Имат ли някакво притеснение или причина? И защо искат секцио - ти нали беше със серклаж и скъсена шийка - това предполага по-бързо и леко нормално раждане 🤔

Aisi по-добре напразно да си отишла, но поне да ти е спокойно, че няма да изпуснете момента.. И на мен въпреки че ще ми е второ раждане, честно казано само се ослушвам и не знам кога ще трябва да тръгна - с първото отидох в болницата за запис на тонове (без багаж за раждане) и се оказа че съм с 5см разкритие и добри контракции.. но аз толкова им бях свикнала вече.. 🤷‍♀️

# 86
  • Мнения: 1 088
Айси, съжалявам за "разходката"! Хубаво обаче, че сте проверили за всеки случай Blush Ако може един логистичен въпрос, за който винаги съм се чудила. Grinning
Ако тръгне раждане през нощта, звъниш ли директно на АГ? Аз се притеснявам да не досаждам по вайбър и отсега го мисля това как става, хаха  Joy

FB, късмет, успех и кураж!!

# 87
  • Мнения: 124
FB а ти не попита ли защо са насрочили толкова ранна дата? Имат ли някакво притеснение или причина? И защо искат секцио - ти нали беше със серклаж и скъсена шийка - това предполага по-бързо и леко нормално раждане 🤔

Aisi по-добре напразно да си отишла, но поне да ти е спокойно, че няма да изпуснете момента.. И на мен въпреки че ще ми е второ раждане, честно казано само се ослушвам и не знам кога ще трябва да тръгна - с първото отидох в болницата за запис на тонове (без багаж за раждане) и се оказа че съм с 5см разкритие и добри контракции.. но аз толкова им бях свикнала вече.. 🤷‍♀️

Да със серклаж съм, ще го махат в деня на секциото. Бебето е седалище и според тях няма да се завърти, отделно е било омотано с пъпна връв и нямало да рискуват с мен с нормално😢😢😢. Отделно и тоновете не им харесват, сега съм в болницата и ги следим всеки ден по 2 пъти и не знам вече.
Гледат ме че съм паника и не искат нищо да ми казват, изтръгвам всяка дума с 300 зора.

# 88
  • Мнения: 1 041
FB а ти не попита ли защо са насрочили толкова ранна дата? Имат ли някакво притеснение или причина? И защо искат секцио - ти нали беше със серклаж и скъсена шийка - това предполага по-бързо и леко нормално раждане 🤔

Aisi по-добре напразно да си отишла, но поне да ти е спокойно, че няма да изпуснете момента.. И на мен въпреки че ще ми е второ раждане, честно казано само се ослушвам и не знам кога ще трябва да тръгна - с първото отидох в болницата за запис на тонове (без багаж за раждане) и се оказа че съм с 5см разкритие и добри контракции.. но аз толкова им бях свикнала вече.. 🤷‍♀️

Да със серклаж съм, ще го махат в деня на секциото. Бебето е седалище и според тях няма да се завърти, отделно е било омотано с пъпна връв и нямало да рискуват с мен с нормално😢😢😢. Отделно и тоновете не им харесват, сега съм в болницата и ги следим всеки ден по 2 пъти и не знам вече.
Гледат ме че съм паника и не искат нищо да ми казват, изтръгвам всяка дума с 300 зора.
Дано всичко се нареди при теб и да гушкаш здраво бебче. Мисля те и ти изпращам прегръдки Heart

Iren11 бързо да се възстановяваш и да се прибирате вкъщи Heart

# 89
  • Мнения: 118
FB кураж ❤
През какво ли не премина. Вярвам че    вече всичко ще е наред. Малко остана.

Общи условия

Активация на акаунт