💪"Игри на волята: България" - сезон 3, тема 13 (21.11. - 28.11. 2021)

  • 79 976
  • 1 807
  •   1
Отговори
# 1 800
  • Мнения: 2 526
С всичко съм съгласна, само не и с това:

Елизабет е недостатъчно зряла, оттам идва проблемът според мен. Човек, който не е наясно със себе си, годините си и какво поведение е адекватно спрямо мъж от противоположния пол, при това обвързан. Може би тя самата няма много опит, може би общуването й куца.

На 21 години не е наясно, че не може да сваля семеен мъж? Не мисля.

Странно Ви е, защото Вие мислите така, аз също, но е възможно. За съжаление, обедняваме емоционално все повече и повече, не общуваме достатъчно пълноценно помежду си и стават дефицити. Елизабет определено има такива - времето, прекарано в залата, в амбиции и победи, носи дисциплина, физика, но с ползите, идват и вредите. Според мен нейният свят дотвърде скоро е бил спортът и спортната злоба, даже не знам какви приятелства и близки взаимотношения е създала. Тя буквално имам чувството, че преоткрива света на възрастните. И също така, според мен знае, че няма да е ок да се занимава с женен мъж, тя си го и каза, смятам, че донякъде е възможно да е била искрена и да го има като бариера. Просто това, че не може да се ориентира накъде отиват нещата и сама да сложи бариерите си, я прави да постъпва както тя го прави. Ще кажете как не се осъзнава, хората на 50-60 често бъркат по сходен начин… Може би затова блокира, затова се крие -макар и по нейния си незрял начин, защото е в процес на осъзнаване. Допускам, че е възможно тя да не се припознава в това поведение на свалячка на женен мъж, както е набеждавана и, ако е достатъчно мислеща за себе си, да осъзнае пропуските в поведението си, да се научи на себеуважение . Това, че не бих постъпила като нея, не означава, че я съдя, напротив. Всеки има свои разбирания за живот и ценност, идеята ми е, че не мисля, че Елизабет би се чувствала комфортно в ролята на сваляща обвързани, най- малкото има голямо его. Много жени например, се примиряват с такава позиция, тя не би спроед мен.

# 1 801
  • Мнения: 5 739
Скрит текст:
Защото има нещо, наречено морал. Морал (от латинското име moralitas означава маниер, характер, правилното поведение) е разграничаването на намерения, решения и действия между такива, които са добри и правилни и такива, които са лоши и грешни.
Смайли, да се изкажа като един динозавър, в сравнение с 20- 30г девойки. Друго поколение са, консуматорско.  Свикнали да вземат, без да мислят много за последиците, живят за мига.  Млади са, могат да си го позволят, освен това са незрели.  Не е оправдание, знам, но на повечето им липсват онези устои, които на нас, по-възрастните, са небивали от малки. Никога не е имало по-голяма пропаст между поколенията и онова, което е нормално за тях, не е приемливо за моето поколение. Има време да разберат, че колелото се върти и все някога ще усетят какво да си от другата страна.
[/spoiler]
С това изобщо не съм съгласна, не зависи от поколение или възраст, а от човек. Все едно няма 40 или 50 годишни, които изневеряват примерно и т.н., винаги е имало и ще има, защото зависи от човека и обстоятелствата, които се променят.  Тук сме доста 20 +, които не одобряваме поведението на Елизабет.

Защо да не може? Тя ангажимент към жена му няма - той да му мисли дали да отговори.
Това е достатъчно да поясни защо мъжете имат по-стабилни приятелства от жените.

# 1 802
  • София
  • Мнения: 62 595
Това не е обяснение. При мъжете най-често верният приятел се оказва третият в една двойка. И мъжете, и жените са все едни и същи, когато става въпрос за любовни отношения и свалки.

# 1 803
  • Мнения: 2 526
Човешката природа е доста сходна в такива ситуации. До човек е, не до мъж, жена, възраст. Жалкото за Елизабет е, че Андрей ,, няма” за какво да бъде упрекван, той просто си играе играта и си гони целта. Реално, тя не е изкушение за него, просто е дорбе, че я има за целите му.

# 1 804
  • Мнения: 2 106
Според мен не е въпрос на поколения, а на усещания.
Аз не видях Елизабет да флиртува с Андрей. То привличане винаги има, но е важно да не прекрачиш границата. Аз вярвам, че те не са.

# 1 805
  • Мнения: 2 574
Според мен не е въпрос на поколения, а на усещания.
Аз не видях Елизабет да флиртува с Андрей
. То привличане винаги има, но е важно да не прекрачиш границата. Аз вярвам, че те не са.

Искаш да кажеш, че ако видиш мъжа ти да го прегръща 20 годишна симпатяга, да му казва мишленце, да го успокоява като го гали по рамото, да му стои в краката и т.н. ще породи едно умиляващо усещане, че мъжът ти си има толкова добра приятелка или сестричка?
За мен като страничен наблюдател нещата изглеждат доста по-различно.

# 1 806
  • Мнения: 10 374
Сега четох в БЛИЦ откровенията на Андрей и мисля, че Елизабет е поредната жертва на продукцията. Стана ми жал за нея, защото явно е използвана наивността и липсата й на опит, в съчетание с огромна амбиция.

# 1 807

Общи условия

Активация на акаунт