Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 40 580
  • 884
  •   1
Отговори
# 825
  • Мнения: 69
Да, и мъжът ми пи Вибрамицин. Ще изчакам известно време и пак ще пускам изследване. Мен ме дразни отношението на някои лекари, за които тази бактерия сякаш не съществува. Пет месеца ме мотаха, докато си самоназнача изследването. И ако аз не бях питала, а за мъжа ми лечение, дори не се и сещат. В този ред на мисли може ли някой да ми препоръча адекватен лекар за нашия проблем ?
Силно препоръчвам да ползвате презерватив, докато не изчистите бактерията и симптомите! При мъжете мн често има фалшиво отрицателни резултати, понеже уреаплазмата се забива в простата и трудно се открива на тестовете, дори да нямат симптоми! Ако след лечение се почувствате добре и след секс се влошат симптомите, то вероятно се касае за презаразяване!

# 826
  • Мнения: 578
Здравейте,
Знаете ли в Геника като се пусне изследване за Уреаплазми и Микоплазми с АБ, дали първо излиза информацията дали има бактерия след 1 ден и след това се допълва с инф за антибиотиците?

Благодаря

# 827
  • Мнения: 684
Излиза резултат след 3 дни дали има инфекция или не, а 2 дни след това излиза АБ. Общо 5 дни.

# 828
  • Мнения: 578
Аз звъннах в лабораторията и ми казаха, че след ден излиза първата част, а след 3 останалата за АБ.

Mommy, твоят опит скорошен ли е?

# 829
  • Мнения: 684
Преди 1-2 месеца ги питах същото и така ми отговориха. Моето изследване го пуснах в петък и излезе в понеделник, така че не мога да кажа на 100 процента дали е така. Беше отрицателно, така че нямаше АБ.

# 830
  • Мнения: 578
Разбрах, значи си е така. Събота и неделя не се броят за работни. Благодаря. Simple Smile

# 831
  • Мнения: 1 216
Правили сме няколко изследвания с мъжа ми последните месеци в Геника, никога не сме виждали резултат на следващия ден. Минимум 3 работни дни е отнемало.

# 832
  • София
  • Мнения: 1 370
Сестра ми си пусна вчера, днес и излезнаха.

# 833
  • Мнения: 23
Здравейте момичета ,и аз съм в клуба на уреплазма парвум, днес бях на преглед ,качвам снимка на написаното от докторката. И Вие ли пихте антибиотика по време на неразположение . Много съм загубена чаках да ми свърши и веднага днес отидох на преглед..🙄

# 834
  • Мнения: 68
Момичета, не съм писала отдавна, понеже сагата с уреаплазмата се задълбочава при мен. След два курса на лечение отново съм положителна. Освен това се сдобих и с ентерококи и сега лекувам и тях с Ципрофлоксацин. Някакви идеи за подсилване на имунитета? Според гинеколожката ми явно е проблем на локален имунитет, за да се задържат тези бактерии там толкова дълго време и след толкова лечение с АБ при налична антибиограма.

# 835
  • София
  • Мнения: 1 370
Честно казано нямам обяснение защо при доста от нас не се повлияват от АБ, въпреки антибиограмите. Аз толкова безпомощна не съм се чувствала, а съм била и с нефростомат три месеца и с патологична бременност, но такова чудо...

# 836
  • Мнения: 69
Честно казано нямам обяснение защо при доста от нас не се повлияват от АБ, въпреки антибиограмите. Аз толкова безпомощна не съм се чувствала, а съм била и с нефростомат три месеца и с патологична бременност, но такова чудо...
Секса с половинката обезопасен ли е с презерватив? Ако не, то голямо вероятност има да се презаразявате от него! В България и по света масово изписват лечения на мъжете от по 10 - 14 дена! Проблема е, че в почти всички случаи уреаплазмата е достигнала простата на мъжа и ке крие там, затова на повечето пср тестове от излизат фалшиво отрицателни, но реално си я имат!
За успешно лечение при мъжете е необходим период от минимум 4 седмици комбинация от поне 2 3 антибиотика!
А за тестване най - добрият вариант е простатен секрет!

# 837
  • София
  • Мнения: 1 370
Да, пазим се, но то и не правим често, откакто съм така. А и да правим е с предпазни средства. Но ако е презаразяване все ще има период, в който да няма неразположение след АБ, а при мен такъв няма.

# 838
  • Мнения: 9
В България и по света масово изписват лечения на мъжете от по 10 - 14 дена! Проблема е, че в почти всички случаи уреаплазмата е достигнала простата на мъжа и ке крие там, затова на повечето пср тестове от излизат фалшиво отрицателни, но реално си я имат!
За успешно лечение при мъжете е необходим период от минимум 4 седмици комбинация от поне 2 3 антибиотика!
А за тестване най - добрият вариант е простатен секрет!

Може ли да посочите източник на тази информация или ви е споделено от лекар?

# 839
  • Мнения: 52
Във връзка с повдигнатата тема за презаразяване. Моята контрола след 4 седмици беше отрицателна. И има няма 6 месеца по- късно без контакти с мъж оъново отчете положителна . Сега провеждам лечение ...

Общи условия

Активация на акаунт