Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 41 060
  • 884
  •   1
Отговори
# 810
  • Мнения: 5
На тоя етап имам чувството, че ми отговоряш само за да се заяждаш. Grinning Защо реши, че не съм прочела листовката на вариацията, която съм пила? Просто това ми беше на лесно - и резултатът не е случаен, от Mayo Clinic е, нарочно даже оставих източника неизрязан. Някои лекарства се абсорбират по-добре на гладно, други - с храна, при трети явно не е от такова значение и мненията се различават.

Така е за по-добър ефект не се пият веднага след храна защото самия антибиотик няма да се абсорбира толкова добре в организма

# 811
  • Мнения: 1 260
На тоя етап имам чувството, че ми отговоряш само за да се заяждаш. Grinning Защо реши, че не съм прочела листовката на вариацията, която съм пила? Просто това ми беше на лесно - и резултатът не е случаен, от Mayo Clinic е, нарочно даже оставих източника неизрязан. Някои лекарства се абсорбират по-добре на гладно, други - с храна, при трети явно не е от такова значение и мненията се различават.

Интересно, и аз имам същото чувство Simple Smile
Очаквах да ми отговориш как не вярваш на българската листовка, сигурно агенцията по лекарства също е некадърна, както според теб е некадърна и моята лекарка. 

Реших, че не си прочела българската листовка защото или не живееш в България или не и вярваш. Или си забравила тази подробност за храната. Защото очевидно написаното в листовката противоречи на каквото твърдиш, а именно “Доксициклин не трябва да се приема с храна”.

Честно казано нямам представа кои са Mayo Clinic и защо трябва да са толкова голям авторитет.

# 812
  • Мнения: 640
Ти нали обичаш научните публикации - https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/856000/.

"Serum levels of tetracycline were uniformly reduced by approximately 50% by all test meals, whereas serum levels of doxycycline were reduced by 20%."

Ако за още нещо ще нападаш, ела пак на лично вместо да товарим темата. Smiley

# 813
  • Мнения: 1 260
Не те нападам, цитирам какво пише в листовката, която ти продължаваш да отричаш.
Добре, нека всички да пият Доксициклин на гладно, защото някакво си проучване открива, че “серумното ниво иначе спада с 20%”, пък на който му понесе, понесе, на който не, кучета го яли.
Аз вече споделих каквото имам да кажа по темата и приключвам с теб.

# 814
  • Мюнхен
  • Мнения: 813
Абе 20% далеч не е пренебрежимо и се рискува развитие на резистентност, каквото и да си говорим. Не виждам защо първо да не се вземе антибиотикът на гладно и чак АКО не понася добре, тогава да се вземе с храна. И пак по-добре да е с нещо леко.

Хубаво е, че при теб е проработило, Гери (въпреки сериозно намалената концентрация), но много хора може да нямат твоя късмет и тогава остават с една възможност по-малко за лекуване на и без това упорита бактерия.

# 815
  • София
  • Мнения: 1 370
Момичета, а като антибиотик някой пил ли е Йозамицин или той не се продава в България? Дотук и Вибрамицина и Аззакса и Сумамеда не ми носят облекчение на симптомите и се чудя за коя алтернатива да настоявам.

# 816
  • Мнения: 640
Не те нападам, цитирам какво пише в листовката, която ти продължаваш да отричаш.
Добре, нека всички да пият Доксициклин на гладно, защото някакво си проучване открива, че “серумното ниво иначе спада с 20%”, пък на който му понесе, понесе, на който не, кучета го яли.
Аз вече споделих каквото имам да кажа по темата и приключвам с теб.
Чудя се не можеш да четеш ли. Буквално по-горе писах, че И АЗ съм го взимала с лека храна, за да не ми прилошава и посъветвах на когото не му понася, да изпробва същата практика. Никъде не писах умирайте, че сакън леко да не му се намали абсорбцията, но по принцип Джина е права. И според мен е по-удачно да се пробва първо без, пък ако не бива толериран - тогава с нещо малко. Най-важното е да се пие, във всеки случай. Разясних какво съм имала предвид за пиенето на гладно изначално, понеже пак на ТЕБ нещо не ти харесваше по моето мнение.
Ако обичаш, престани да се занимаваш с мен.

# 817
  • Мнения: 9
Момичета, при някоя от вас дали се е получавала бартолинова киста/подуване на бартолиновата жлеза по време на инфекцията с Уреаплазма?
При мен се появи първата такава киста горе-долу когато открих уреаплазмата. Беше спаднала, но сега всеки път след полов акт се подува и е голяма болка по време на него.

Чудя се възможно ли е Уреаплазмата да вреди на нормалното отделяне на жлезата и тя да е част от причината?

(Иначе преди да открия уреаплазмата лекарката каза, че трябва да се извърши марсупиализация на жлезата, но когато кистата е най-подута)

# 818
  • Мнения: 69
Момичета, а като антибиотик някой пил ли е Йозамицин или той не се продава в България? Дотук и Вибрамицина и Аззакса и Сумамеда не ми носят облекчение на симптомите и се чудя за коя алтернатива да настоявам.
Йозамицин се продана единствено във Франция, Русия и Украйна!
Моят съвет е да си направиш тест за антибиотична чувствителност, възможно е да си резистентна към тези антибиотици!

# 819
  • София
  • Мнения: 1 370
Момичета, а като антибиотик някой пил ли е Йозамицин или той не се продава в България? Дотук и Вибрамицина и Аззакса и Сумамеда не ми носят облекчение на симптомите и се чудя за коя алтернатива да настоявам.
Йозамицин се продана единствено във Франция, Русия и Украйна!
Моят съвет е да си направиш тест за антибиотична чувствителност, възможно е да си резистентна към тези антибиотици!
Имам антибиограма и към всички е чувствителна , от тези които изпих и нищо. Ще изчакам 10 дни и ще пускам нови изследвания да видя какво ще излезе.

# 820
  • Мнения: 36
Лекар ми е казвал, че между лечение и нов тест е добре да мине около месец даже и повече, защото може да отчете фалшив резултат.
А относно симптомите по - бавно минават понякога, дори теста да е отрицателен.

# 821
  • Мнения: 69
Момичета, а като антибиотик някой пил ли е Йозамицин или той не се продава в България? Дотук и Вибрамицина и Аззакса и Сумамеда не ми носят облекчение на симптомите и се чудя за коя алтернатива да настоявам.
Йозамицин се продана единствено във Франция, Русия и Украйна!
Моят съвет е да си направиш тест за антибиотична чувствителност, възможно е да си резистентна към тези антибиотици!
Имам антибиограма и към всички е чувствителна , от тези които изпих и нищо. Ще изчакам 10 дни и ще пускам нови изследвания да видя какво ще излезе.
А мъжът ви? Лекува ли се? Възможни ли е да се презаразявате?

# 822
  • София
  • Мнения: 1 370
Да, и мъжът ми пи Вибрамицин. Ще изчакам известно време и пак ще пускам изследване. Мен ме дразни отношението на някои лекари, за които тази бактерия сякаш не съществува. Пет месеца ме мотаха, докато си самоназнача изследването. И ако аз не бях питала, а за мъжа ми лечение, дори не се и сещат. В този ред на мисли може ли някой да ми препоръча адекватен лекар за нашия проблем ?

# 823
  • Мнения: 640
В кой град си?

# 824

Общи условия

Активация на акаунт