Уреаплазма и Микоплазма - 4

  • 38 580
  • 884
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 634
Тук много зависи какъв ДНК правиш, това съм го обяснявала на дълго и широко в миналата тема, така че ако ти е по-интересно в детайл, насочи се натам. Иначе на кратко, има три вида ДНК тест - тук най-често правят стандартния и РТ-ПСР. При стандартния тестът лови всякакво ДНК, т.е., включително и на мъртвите бактерии и може да ти го изкара положителен без да имаш още активна инфекция. При РТ се работи с РНК, което е налично само при живите бактерии, тоест при РТ на теория не би трябвало да има значение кога го пускаш. За РТ препоръчвам Геника, обаче най-скъпия пакет - Фемифлор плюс, за съжаление. Само той е с РТ, ако не ти се чака. Мисля, че и при Иванчев в неговата на Васил Априлов е РТ, по-малко пари взима и е пич, така че ако искаш, пробвай се и през там. Най-хубаво е да изчакаш едно 30 дена, ако можеш, просто за да си сигурна.
Аз всъщност не разбрах, ти пускала ли си въобще ДНК тест някога? Ако имаш възможност, направо Фемифлор плюс, защото е най-обширният панел в Бг. Не ми харесва обаче, че не тестват за E. coli и Pseudomonas, които са много често разпространени, ама те като не ги включват, няма как да разбереш дали не е от тях.

# 91
  • Мнения: 496
3lena, не никога не съм правила такъв тест. В дълбоката провинция живея и тук едва си изпросих да ми вземе доктора цервикален секрет за уреа и микоплазми, но този тест ще е бил напълно обикновен. Таксуваха ме 60лв с включена антиниограма. Имам чувството, че всички изследвания до момента не са ми направени нито както, нито когато трябва. Освен, че ме лекуваха и като опитно зайче,  накрая пак всеедно тази драскотина или раничка, ми седи на едната срамна устна точно на входа. Продължавам да си усещам дискомфорт, както целодневно така и след секс. Имам си и подпарването като цистит. Иии вече наистина се отчайвам.
Записах си час през супердог за д-р Лазорски и се надявам този път да започнем всичко отначало, както трябва и най-накрая да се разбере, какво ми е. Съгласна съм и за по-дълго лечение, просто да знам причината и че е правилното лечение.
И дано някой ден се похваля, че съм добре, защото сега не съм вече и психически...

# 92
  • Мнения: 69
3lena, не никога не съм правила такъв тест. В дълбоката провинция живея и тук едва си изпросих да ми вземе доктора цервикален секрет за уреа и микоплазми, но този тест ще е бил напълно обикновен. Таксуваха ме 60лв с включена антиниограма. Имам чувството, че всички изследвания до момента не са ми направени нито както, нито когато трябва. Освен, че ме лекуваха и като опитно зайче,  накрая пак всеедно тази драскотина или раничка, ми седи на едната срамна устна точно на входа. Продължавам да си усещам дискомфорт, както целодневно така и след секс. Имам си и подпарването като цистит. Иии вече наистина се отчайвам.
Записах си час през супердог за д-р Лазорски и се надявам този път да започнем всичко отначало, както трябва и най-накрая да се разбере, какво ми е. Съгласна съм и за по-дълго лечение, просто да знам причината и че е правилното лечение.
И дано някой ден се похваля, че съм добре, защото сега не съм вече и психически...
Ако става въпрос за лаборатория бих препоръчал Рамус! Правят rt pcr за полови заболявания!

# 93
  • Мнения: 1
Здравейте, хора!
Като един ветерант в борбата с 2та вида уреаплазма искам да споделя моя опит. Дълги месеци с парене в слабините, лекувайки цистит, състоянието се обостряше, докато не разбрах причината чрез изследване в Геника. Гинекологът ми назначи 5дни Азакс и след това 7 дни Доксициклин. След курса симптомите не изчезнаха и започнах задълбочено четене за самата бактерия. Вьех си пробиотик за уриналния тракт на Natural factors, започнах да си правя истинско кисело мляко и през вечер слагах Лактажин в продължение на 3 месеца. Истината е, че само лактобацилите се борят с бактерията. Вече съм добре и исках да споделя опита си. Успех!

# 94
  • Мнения: 634
Олеле... Не. Ама е хубаво да си пуснете един тест да видите изчистила ли се е, понеже само липсата ни симптоми не означава, че я няма.

# 95
  • Мнения: 639
За мъжете как да е най-добре да се изследват?
Опитахме с урина преди, но излиза негативно. При мен го има, така че няма как и той да го няма…
Със семенна течност по-достоверен ли ще е резултатът?

# 96
  • Мнения: 496
Здравейте!
Аз минавам да кажа, какво се случва с мен.
Месец след последното лечение отидох в Пловдив при д-р Лазороски.
Той ми пусна генетично изледване за хламидия, двата вида уреаплазми и двата вида микоплазми, също микробиология. Каза ми като се прибера да си пусна и стерилна урина. Микробиологията е чиста, генетичното изледване за всички "гадини" е негативно. В урината излезе e.coli 10/5.
Снощи се чухме по телефона, написа ми рецепта - по антибиограмата е гледал,  Панцеф 400 за 7 дни и Клион-Д вагинално 10 дни. После каза да изчакам 10 чисти дни и да отида на контрола.
Сега ще търся тема за e.coli да видя там, какви премеждия имат съфорумките. Тази инфекция ми е от 6 месеца, имам съмнения , дали ще бъдат достатъчни тези 7 дни на АБ.
Първо впечатление ми остави добро, но някак сякаш бързаше. А, снощи по телефона беше скорострелен. Това не ми хареса.

# 97
  • Мнения: 634
Е, вероятно му звънят още 10 като вас извън работно време. И на мен не ми харесва този подход, но е едно и също при всички доктори.
Иначе 7 дни са малко, поне 10 трябва. И за е. коли е по-добре фосфомицин. Лазороски много го бива за уреаплазма, затова ви пратих при него, но при другите бактерии малко куца. На мен ми написа Панцеф за стафилококи, които не мръднаха след доксициклин, азитромицин, левофлоксацин, моксифлоксацин... Надали щяха от панцефа и не го пих. Grinning
Щом е в урина иначе, аз препоръчвам да посетите д-р Гаджева. Работи всеки ден от 10 до 12, без час е, почти не се чака. В частната клиника (забравих й името) на Васил Априлов.

# 98
  • Мнения: 496
3lena, права си за бързането.
Иначе сега погледнах антибиограмата си и към фосфомицина са чувствителни. Мисля направо него да си купя и да го пия поне 10 дни. Така или иначе ще пия някакъв АБ поне наистина да успее да свърши работа.
За Klion D, какво мислиш? Аз всъщност последно април него ползвах пак 10 дни, това го казах на д-р Лазороски, но сега и той това ми изписва.
Д-р Гаджева е пак в Пловдив, нали? Аз понеже съм доста далече от Пловдив и мисля да комбинирам евентуално като ида на контрола и при нея да отида.
Другата седмица ще отида на ехограф, поне знам, че доктора наистина е много добър в това и ако има нещо видимо ще го открие. Дали е възможно да съм прецакала и бъбреците? Защото по принцип мен си ме боли гърба често, но винаги около плешките и към врата. А, тази зима започнаха болки и надолу чак до кръста.
Ето и изследването ми:

# 99
  • Мнения: 634
Ох... Моля те... Не така самосиндикално. Фосфомицин не се пие примерно 5-7-10 дни, както се предписват традиционните АБ-та, а представлява прахче, което разтваряш и пиеш преди лягане еднократно. Ако имаш по-сериозен проблем вече може 2 два поредни дни, или схема през седмица. Но е най-добре да ти я определи уролог! Това е най-ефективното и безвредно лекарство за е. коли иначе.
Клион-Д не го харесвам. И мен ме кара да го слагам Лазороски преди време - но нито е достатъчно като противогъбично, нито пък има достатъчно лекарство вътре, така че съм малко скептично настроена към него.
Според мен за е. колито е по-добре да изчакаш до когато ще имаш възможност да отидеш до Пловдив, ако нямаш някакви болки/симптоми, защото е. колито е малко особено и ако не се предприемат адекватни, дългосрочни мерки (не еднодневно лечение), може да се образуват биофилми от бактериите (капсуловат се и ни имунна система ги стига, ни АБ).

# 100
  • Мнения: 496
Да, всъщност го разгледах след като писах. И не мога да си позволя експерименти.
Имам нон-стоп неразположение вече 6 месеца и ще се прежаля да пия Панцеф-а, но поне него мисля да пия 10 дни. Нямам възможност скоро пак да пътувам до Пловдив и ще изпълня рецептата му. Все пак се надявам, че щом са чувствителни към този АБ , да имам облекчение, а за трайното им унищожаване ( което знам, че е доста трудно) ще търся съответния специалист. Надявам се от ехографията да чуя добри неща.

# 101
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета. Уреяплазмата се завърна при мен след няколко отрицателни резултата. Случвало ли се е на някоя от вас да я има само в урината, а не във вагинален секрет. На мен ми излезна резултат 10^4 в урината. Сега изчаквам и резултатите от цервикален секрет.
Може ли да ме посъветвате кой лекар лекува уреяплазма успешно в Пловдив , Кърджали или Хасково?
Много съм разочарована, че пак трябва да пия антибиотик....

# 102
  • Мнения: 30
Здравейте!
От година и половина лекувам Кандида албиканс, после бактериална вагиноза и наскоро от изследване Фемофлор ми излезе уреаплазма парвум. Прясна е инфекцията, защото съм пускала и преди Фемофлор и микробиологии и е имало или кандида или бактериална вагиноза. Лечението за уреаплазма беше Авелокс за 7 дни и уж влагалищни глобули направени специално в аптека, който да ме предпазят да не развия кандида от антибиотика. Не ме предпазиха! Не почуствах и ден облекчение по време на лечението и след него. Моля да ми препоръчате лекар излекувал успешно уреаплазма парвум и кандида в гр. Стара Загора. Вече не знам на кого да се доверя

# 103
  • Мнения: 634
Лечението е 14 дни вибрамицин х 2, последвани от 1000мг азитромицин 12 часа след последното хапче вибрамицин и още три пъти по едно хапче азитромицин на 24 часа. Изпитана схема - и тук, и на запад.
Авелокс се оставя последен като опция и се пие 14 дни, като е хубаво преди това поне 7 да се подложи с вибрамицин/миноциклин.
Специални шамански глобули няма как да помогнат срещу толкова тежък антибиотик, след като и по принцип имате кандида.

# 104
  • Мнения: 639
Аз имам останали 2x5 хапчета опаковки Азакс, ако някой си търси…

Общи условия

Активация на акаунт