Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 25

  • 33 049
  • 753
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 465
За домашните любимци слагам две клаузи. 1. В имота не се допуска отглеждането на каквито и да е домашни любимци. 2. При нарушаване на предната клауза договорът се счита автоматично за прекратен, депозитът се губи и имотът трябва да бъде освободен в рамките на 3 дни.

# 16
  • София
  • Мнения: 16 028
Какви клаузи слагате в договора за наем с дом. любимци

Категорична забрана.
Още като се срещнем наблягам, че след собственото ми куче не разрешавам домашни любимци.
После го вписваме и в договора, ако са съгласни. Ако не - да си търсят друго.
Съгласявам се само ако имат тарантула, даже поемам ангажимент да я храня докато са в отпуска.
Много ми липсва милата Тули.

# 17
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Какви клаузи слагате в договора за наем с дом. любимци
Аз разрешавам с условие:

В случай, че НАЕМАТЕЛЯТ вкара в наетия имот домашен любимец, то той е длъжен да предостави на НАЕМОДАТЕЛЯ втори депозит в размер на един месечен наем. Депозитът е възвръщаем и за него важат условията, описани в чл.2 ал.3 в настоящия договор.

Ходя да си взимам наема на място лично и хвърлям бърз поглед на апартамента. Апартаментът е средно изпълнение. Ако беше лукс, щях да забравявам и аз.

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 2 368
Апартаментът е средно изпълнение. Ако беше лукс, щях да забравявам и аз.
Не, че не разбирам хората с клаузите, но много често апартаменти, пълни кочини, с мебели купувани през 1970 се забранява отглеждането на каквито и да е животни, дори и ако поемеш ангажимент да покриеш всички щети Simple Smile
Май сте първия човек изобщо, който чувам да отдава апартамент и да позволява животни Simple Smile

Неслучайно, много хора си купуват апартаменти, защото няма как да си гледат животни иначе Simple Smile

# 19
  • Мнения: 110
Проблемът не е в животните, а в това, че  в България практиката е  като си живял и не си трошил нарочно да си получиш жалкия депозит в размер на един наем. Почти няма в Европа държава, където наемателя накрая на наема да се опаричва, в повечето случаи след дългогодишен наем се прави освежителен ремонт за сметка на наемателя.

# 20
  • Мнения: X
Вероятно просто наемите са ниски и рискът да ти направи животинката щети по-големи от депозита , съществува. Иначе нямам наблюдения извън България да е голям проблем да наемеш апартамент с домашен любимец. Аз не мога да откажа на хора ,заради куче или котка , защото сме живели с куче под наем и то без депозити, без проблеми. Само един път кандидат  върнахме , но имаше Дого Аржентино. Това куче  няма как да бъде гледано в 70 квадрата.

# 21
  • София
  • Мнения: 16 028
Писала съм и в стари теми - личното ми, домашно куче изгриза ъглите на стените в коридора. Постоянно му купувах витамини и хубава храна според препоръки на личния му ветеринар. След като се разделихме с него няколко месеца молих майстори да направят ремонт. Не съм се пазарила за цената, но никой не се нави. А  родата на ММ са все в строителството. Накрая един самоук съсед  се смили и оправи коридора.
Заради тези проблеми категорично забранявам животни. Няма място за сърдене или за обсъждане от коя година са мебелите в имота ми. Мебели се изхвърлят, но  с  изгризани стени и опикан и омирисан паркет е по-сложно.

# 22
  • Мнения: 8 804
Все пак, ако някой е имал наемател с куче, се интересувам какви клаузи, слагате специално отнасящи се за кучето.
Мисля в момента за такъв наемател, мерси предварително. До сега не съм имала наемател с куче, но реших да бъда по-толерантна.

# 23
  • Варна
  • Мнения: 5 156
Какво значение има дали е куче или котка? Ако е възпитано и собствениците не са някакви мърлячи, няма да имате проблеми.

# 24
  • Мнения: 25 739
Какви клаузи слагате в договора за наем с дом. любимци
Х. В имота не се допуска отглеждане на домашни любимци.

В права и задължения,
при не спазване на точка Х договора се прекратява едностранно без предизвестие от страна на наемодателя,
наемателя се задължава да предаде имота във вида във който го е приел.

# 25
  • Мнения: 18 499
Wink Куче може да изгризе врати, текстил, диван, стена, ако го тегли или му е скучно, докато е само вкъщи. Или да лае нон стоп и съседите да тръгнат на война. Друго куче на същата възраст и от същата порода ще спи през целия ден и ще се размърда привечер, когато знае, че хората се прибират. До характер е.

# 26
  • Мнения: 2 465
Лъки, а как стои въпросът с домашните любимци във вашия затворен комплекс? Разрешени ли са?

# 27
  • Мнения: 25 739
Лъки, а как стои въпросът с домашните любимци във вашия затворен комплекс? Разрешени ли са?
Само котки може. Кучета -не. Обаче тук си има вратички.
Ако кучето ти е със сертификат "куче водач", или куче "емоционална подкрепа", не могат да те изгонят.

# 28
  • Мнения: 8 804
Някой има ли снимки какво са ви направили кучетата?

# 29
  • София
  • Мнения: 16 028
Какво значение имат снимките?
Аз пиша от опит със собственото ми куче - пудел в собствения ми апартамент. 2013 г. нямах умен тел. и не съм се сетила да снимам с тогавашното Блекбъри.
Преди пуделчето имах 14 г. питбул, който участваше в боеве, после го ползваха за разплод. Ами кучето беше много кротко, слушаше само по интонацията ни, не е направило нищо лошо. Навън излизаше с дъщеря ми, играеха с децата в Лозенец.  В последните му месеци съсобственика го изнасяше на ръце, но сивършеше нещата навън. Гледани и възпитавани са по един и същ начин, но - действаха различно.
Ако много те напъва - имота си е твой и може да го дадеш на когото прецениш. Може да искаш поне 2 депозита, ако няма поразии ще ги върнеш. Може да включиш в договора - задължение те да оправят щетите. Ти избираш...

Общи условия

Активация на акаунт