Отдаване и наемане на имоти - какво се случва реално? - ТЕМА 25

  • 32 918
  • 753
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 5 065
"те да оправят щетите" е повече от ясно, със или без куче. Излишно е да се пише, нали накрая винаги се упоменава, че имотът трябва да се върне във вида, в който е нает. (Като се има предвид нормалната амортизация). Писала съм за приятелка, която изхвърли цялото си обзавеждане (чамови мебели) и прави основен ремонт след наемателка - мърла -жена с дете (без животни).

Последна редакция: нд, 28 ное 2021, 09:12 от Didi168

# 31
  • Мнения: 242
Благодаря за новата тема. Записвам се, за да следя.

# 32
  • Мнения: 8 590
Понеже не съм имала куче,  как се идентифицира кучето, има ли си номер, паспорт, чип(кое от трите)?
Искам да запиша, че в жилището живее точно и само това куче.

# 33
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Паспорт трябва да има всяко куче над 4 месеца, също и чип. Това става при ветеринаря и после с паспорта се ходи в кметсквото по местоживеене за да се регистрира и плати данък. 24 лв е за Варна.
Но реално не знам как можете да докажете едно куче пред вас дали е това, което е описано в паспорта, освен ако не го занесете във ветеринарна клиника да му сканират чипа. Което няма как да стане без собственика.

# 34
  • Бургас
  • Мнения: 5 902
Паспорт, номер на чип, номер на регистрация в общината, снимка на кучето.
Естествено, че ако живее друго куче, ще го разпознаеш по снимката и името, дори да са от една порода.
И аз като Айша не бих пуснала ни куче, ни котка, защото имам куче и съм гледала котка. И моят коридор е изяден, както и первазите под прозорците. Мебели не яде и не лае, но косми има и в лампите.
За котка може и да направя компромис, ако се покрият щети. Дъщеря ми живее с котка под наем, ела да й видиш дивана...

# 35
  • Мнения: 4 069
Я най-добре подпиши договора с кучето, по този начин ще му имаш данните Joy

# 36
  • In the land of Never Never
  • Мнения: 1 790
Понеже не съм имала куче,  как се идентифицира кучето, има ли си номер, паспорт, чип(кое от трите)?
Искам да запиша, че в жилището живее точно и само това куче.
Аз не съм писала нищо за животните, договорихме се на три наема депозит, и че имам право да прекратя договора едностранно след три месеца, които иначе е за една година.
Тази седмица ще ходя да видя как е, ще сменят водомерите и се разбрахме да отида по това време, и да видя апартамента.
Става дума за двойка, от Русия, с куче и две котки. Наеха го от 1 август. С кучето се запознахме преди сключването на договора, среден размер е. Котките били едри, но им режели ноктите.
Запишете, че го наемат с кучето, както е то по паспорт. Според мен, няма опасност наемателят да промени кучето, ако си е негово, обикновено хората си гледат животните, докато са живи. Въпросът е дали няма повече кучета, а да каже че е само едно.

# 37
  • гр. Варна
  • Мнения: 789
Преди пуделчето имах 14 г. питбул, който участваше в боеве, после го ползваха за разплод.
Скрит текст:

# 38
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 222
Бе то и продължението, че куче участвало в боеве, после играело с децата си го бива, ама…

# 39
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Бе то и продължението, че куче участвало в боеве, после играело с децата си го бива, ама…
А, има такива. За жалост това е съдбата на повечето питбулки. Имах колежка с такова куче и две малки дъщери. Баш същата история.

# 40
  • Мнения: 1 994
Все пак, ако някой е имал наемател с куче, се интересувам какви клаузи, слагате специално отнасящи се за кучето.
Имала съм много пъти с куче(нца) Когато го давах необзаведен имах такива и с котка.
И аз като Диди - искам един депозит повече.
В обявата изрично споменавам че става дума само за кучета от малки до средни породи, с изградени хигиенни навици и такива които не вдигат шум. При нарушаване на тези клаузи - напускане на жилището с 15 дневно предизвестие и депозитите не се връщат.
Някой има ли снимки какво са ви направили кучетата?
Някъде в една стара нокия имам какво са направили хората Simple Smile и децата им.
Тези с кучетата винаги са ми били по съвестни, може би защото по трудно си намират някой да ги допусне.

# 41
  • Мнения: 7
Здравейте, не знам дали е точната тема тук...

Във входа ни живее строителят и съ-собственици. Имаме да вземем важни решения и общите събрания на етажната собственост се отлагат два пъти заради 'болест на един от съсобствениците'.

Няколко наематели сме на мнението, че това си е протакване. Въпросът е може ли да се направи нещо, или сме с вързани ръце? Вече месец е така, а зимата си чука на вратата...

# 42
  • София
  • Мнения: 15 910
Да, въпроса не е за тук.
Но според ЗЕС ако на събранието се съберат 67% от собствениците се счита, че има кворум и се вземат решения. После колко ще се изпълняват е друг въпрос...
Но щом сте наематели - обърнете се към собствениците, те да се занимават.
Аз не  бих взела под внимание нещо, решено от наематели.
Също не позволявам на моите наематели да участват в подобни събрания и да вземат решение вместо мене. Записано е в договора.

# 43
  • Мнения: 7
Благодаря много за отговора и се извинявам за офтопика, в такъв случай!

# 44
  • Варна
  • Мнения: 5 065
Да, от къде на къде наемател ще участва във вземането на важни решения относно чужда собственост? Това си е проблем на хазяите ви. За какво става въпрос, че са ви вързани ръцете насред зима? Ако е нещо фрапантно, сменяйте квартирата просто.

Общи условия

Активация на акаунт