91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 51 873
  • 743
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 502
Милето, не съм получавала в писмен вид анкетата, затова не мога да погледна сега, но видях подобни от други училища и там беше написано съвсем ясно - ЗС от ваксина, преболедуване, антитела. Въпросите от класната вчера бяха точно в този им вид. Ако нашата е подобна, значи ЗС с антиген не се включва в броенето

# 46
  • Мнения: 4 028
...Търсим опция за частна немска гимназия.
Дъщеря ми се записа в НЕГ след две години и половина в ЧУ с немски език. Самият наш избор е показателен. Акцент поставям върху качеството на децата. Мили деца, възпитани се бяха паднали в стария клас. Но нямаше конкурентност, нямаше я общата тяга, която е основен двигател на успеваемостта в НЕГ.

Иначе сме доволни от "Ерих Кестнер", но впечатленията ми са от прогимназиалния етап. Там напусна емблематичен преподавател по БЕЛ, автор на учебници - Иван Инев. Смени се и математикът на гимназията. Традиционно преподаването на езика е на ниво. Същото се отнася и за английския, който е изравнен с немския. Мисля, че предлаганите профили са групирани по по-различен начин, което е въпрос на сверка. Има бусове от дома до училището и обратно. Сравнително близка е и метростанция "Люлин".

Последна редакция: ср, 01 дек 2021, 15:41 от Шарлот

# 47
  • София
  • Мнения: 607
На мен ми направи впечатление, че анкетата беше наречена предварителна или проучвателна, така поне ми се запечата в съзнанието. Т.е. - нищо няма да реши, освен да събере нагласите на родителите и броя на деца със сертификат. От училището на дъщеря ми питаха дали сме съгласни децата да се тестват 2 пъти седмично,  но родителите да плащат тестовете. Съпоставям двете анкети и се питам - има ли единно виждане за решение на казуса с онлайн обучението? Много жалко , ако пак загубят една година ...

# 48
  • Мнения: 10 673
ПРОУЧВАНЕ
Уважаеми родители,
     Във връзка с връщането на учениците от ОРЕС в присъствена форма на обучение Ви моля да отговорите на следните въпроси:
1)    Притежава ли ученикът/ученичката зелен сертификат? Какъв?
(Моля отбележете с да или не и посочете валидността на сертификата)   
Да/Не   
Валидност на сертификата
1.1.   Сертификат за завършен ваксинационен процес      
1.2.   Сертификат за преболедуване на Ковид-19      
1.3.   Сертификат за наличие на антитела (над 150 от сертифицирана лаборатория)      
2)   Съгласни ли сте при липса на сертификат синът/дъщеря Ви да бъдат тествани два пъти седмично с предоставените от МОН тестове? Видът на теста не е посочен.
(Моля отбележете с да или не)
   
3)   Съгласни ли сте синът/дъщеря Ви да се обучават присъствено?
(Моля отбележете с да или не)
   
Според изискванията на МОН и Министерството на здравеопазването за преминаване в присъствена форма на обучение е необходимо 51% от учениците в паралелката да притежават зелен сертификат и да желаят да се обучават присъствено.

# 49
  • София
  • Мнения: 424
Тази анкета е със супер некоректно зададени въпроси.
Първо - зелен сертификат се издава по 4 начина-ваксина, преболедуване, антитела и тест.
Абсолютно  неправомерно е да се изпуска в анкетата четвъртата възможност-тест.
Аргумента , че не е справедливо  и равнопоставено едни да имат тест а друти не , въобще не е издаржано. Аз какво съм виновна , че детето ми не е  карало ковид. Аз съм съгласна да го тествам за моя сметка и не смятам , че е справедливо да ме лишават от тази възможност.

Второ -  въпроса дали сме съгласни детето да се тества с тестове от МОН- тук не разбирам защо отново трябва да е тест подсигурен от МОН. А не може аз да си го платя.

Въобще анкетата е толкова подвеждаща, че направо съм възмутена.

Направена е така, че умишлено да бойкотират връщането на децата.
Абсолютно съм сигурна, че няма клас с 50 % ваксинирани , преболедували или с антитела.
Без тестване е невъзможно връщане на цял клас.
Много хитра анкета, която подсигурява  продължаването на ДО.

# 50
  • София
  • Мнения: 607
zigizagi - да, точно това беше анкетата за Немската! На мен лично ми прозвуча като проучване на нагласите на родителите и статистика на децата , които притежават сертификат.....

# 51
  • Мнения: 10 673
Тогава да пишем, че имат сертификати и това е.
Няма как да ми въвеждат ограничения по отношение на тест, направен в лаборатория.

# 52
  • София
  • Мнения: 424
Само, че като напишеш , че има сертификат трябва да се напише дата на сертификата и до кога е валиден.
Поне в моята анкета е така.
И няма как да се напише дати на несъществуващ все още сертификат / тъй като теста не направен към днешния ден/.

# 53
  • Мнения: 49
В нашата анкета имаше два въпроса:
- за притежание на  ЗС и неговата валидност;
- за съгласие за тестване с назален тест;
Дано все пак да има някакво развитие след обобщаване на резултатите от проучването.

# 54
  • Мнения: 10 673
Само, че като напишеш , че има сертификат трябва да се напише дата на сертификата и до кога е валиден.
Поне в моята анкета е така.
И няма как да се напише дати на несъществуващ все още сертификат / тъй като теста не направен към днешния ден/.
И какво ще ми направят като нашиша дати на несъществуващи сертификати, при положение, че те разпространяват анкети с некоректно и различно съдържание сред родителите, с което опорочават процеса?
Ей сега ще взема да пусна анкетата на МОН и ще ги питам това ли е оригиналния текст, и защо всеки може да ходи навсякъде със сертификат от тест, само на училище не може.

# 55
  • София
  • Мнения: 424
Всички трябва да напишем до компетентните институции. И аз ще го направя.

Не е редно да го правят по този андрешковски начин.

# 56
  • Мнения: 502
Анкетата в този и вид определено не е измислена от НЕГ. Много по-рано други у-ща я пуснаха, най-вероятно са насоки от МОН. Просто трябва да се търсят начини въпреки МОН и техните решения, децата да се върнат. Без да са нарушават наредби и пр. А НЕГ не го правят засега

# 57
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
В някои от 12-те класове има 50+ със ЗС,но те най-малко имат нужда от присъствено обучение/лични наблюдения/.
Прави ми впечатление,че явно всеки класен сам е формирал въпросите в анкетата. Дали са им рамка и от там нататък да се оправят сами.

# 58
  • София
  • Мнения: 424
Анкетата в този и вид определено не е измислена от НЕГ. Много по-рано други у-ща я пуснаха, най-вероятно са насоки от МОН. Просто трябва да се търсят начини въпреки МОН и техните решения, децата да се върнат. Без да са нарушават наредби и пр. А НЕГ не го правят засега

Извинявам се, че пускам отново пост, но това не е вярно.
Дъщеря ми учи в испанската. Анкета въобще не беше такава.
Въпросите бяха зададени много коректно и резултата е виден.

Както написах по-горе целта на анкета на НЕГ е да не върнат децата. Аз друго обяснение за така зададените въпроси нямам.

# 59
  • Мнения: 10 673
Анкетата в този и вид определено не е измислена от НЕГ.
Напротив.

Общи условия

Активация на акаунт