91 НЕГ "Професор Константин Гълъбов" - тема 8

  • 50 397
  • 743
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11
Здравейте отново!
Първо, благодаря на всички, които ми писаха с предложения и инфо за учители по немски!!!! Знаех си, че сте страхотни!
На второ място, не съм искала да повдигам изобщо каквито и да било спорове - за нивото на гимназията или пък ходят ли децата на уроци.
Иначе нашата история е описана от "пенсионирана русалка" - синът ми беше приет в гимназията, но не изкарваше добри оценки по немски в началото, въпреки че уж се стараеше. Нямаше и кой да му помага вкъщи. Така и не го записах на уроци по съвет на други учители, вкл. и класната му. В края на годината нещата се подобриха и той самият призна, че е започнал да учи по-задълбочено за разлика от в началото (което забеляза и класната му). Пропуски обаче има и аз се радвам, че се съгласи да опита да навакса през август, а и следващата учебна година. Надявам се тогава нуждата от уроци да отпадне съвсем.
И накрая, случаят с моя син по никакъв начин не показва, че нивото на преподаване специално по немски не е било добро. Напротив, точно неговата класна е много добър преподавател, което и той самият призна, но тя няма как да му налива в главата, ако на него самия му липсва мотивация и хъс да учи и постига.
Това е, мили дами! Благодаря отново на отзовалите се! Ще ви държа в течение как са тръгнали нещата наесен Simple Smile
Хубав ден и прекрасно лято на всички!

# 706
  • Мнения: 438
Здравейте!
Знае ли се кои учители поемат 9-класниците - тези, които изведоха тази година 12-ти клас (или те поемат бъдещите 11-класници)?

# 707
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Бобец, вие дойче абтайлунг ли сте, не помня?

# 708
  • Мнения: 438
Бобец, вие дойче абтайлунг ли сте, не помня?
DSD-паралелка

# 709
  • Мнения: 10 628
Искам да похваля училището!
Продължават много активно да използват електронния дневник и да нанасят оценките на децата - текущи, срочни и годишни!
Е, вярно е, че сме пет дни след края на учебната година, но нека не бъда дребнава...

# 710
  • София
  • Мнения: 2 660
Зигзаг, само пет дни... Нали не сте завършили още... Моето дете получи диплома на 23.06... и още получавам оценки и снощи вкл... Поне съм добре информирана за всичко, за което последните две години не бях

# 711
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Ха-ха. Периодично ме карат да се смея като получа поредното съобщение от Школото. Не че ги отварям, но е хубаво да знам, че месец след дипломирането все още си мислят за нас😁😎😁

# 712
  • Мнения: 10 628
Ами да! Затова съм положителна! Heart Eyes

Голяма борба беше за този електронен дневник и накрая какво.
Има дневник, но не го използват. Или поне не своевременно.

# 713
  • Мнения: 91
По сведение на нашия класен този срок се водеха и двата дневника, като все още хартиеният е определящият за оценките в дипломите. Двойна работа си е все пак, а той е от стриктните. Дано като ги разтоварят да нанасят своевременно, макар че опитът от други училища с ел.дневници от години показва друго....

# 714
  • Мнения: 438
Всичко зависи от конкретния учител - при нас по някои от предметите  оценките се нанасяха веднага, при други накуп, а по НЕ ИУЧ все още нямаме нито една нанесена оценка за втория срок.

# 715
  • Мнения: 10 628
По принцип всичко би следвало да зависи от шефа, който определя как да се работи, а не оставя всеки да си изпълнява задълженията както и когато намери за добре.
Някой знае ли къде пие кафе/обядва Госпожа Катрана?
Имам желание да се запозная с нея лично.

# 716
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Нашите оценки се нанасяха доста редовно, имаше дори въвеждани отзиви.
Но аз по принцип не съм гонила никога нито бележник, нито Школо, информират ме на минутата доброволно за всичко, така че никога не ми е било тема. Все тая ми е, така да се каже.

# 717
  • Мнения: 377
Здравейте и от мен! Понеже не видях някой да е отговорил на въпроса на Бобец, го цитирам. Дано някой се включи с информация!
Здравейте!
Знае ли се кои учители поемат 9-класниците - тези, които изведоха тази година 12-ти клас (или те поемат бъдещите 11-класници)?
И конкретно ме интересува кой е бил класния на 12 б и някакви отзиви за него. Дъщеря ми беше в класа на ИВ и нещата, които са писани преди за нея са абсолютната истина, даже и много по-зле. Ето го и доказателството:

# 718
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 325
Аз попитах, за да се ориентирам, но после нямаше как да отговоря, защото не мога да направя никакво предлоложение за ДСД.

# 719
  • София
  • Мнения: 18 055
Никитали, защо решихте, че досегашният класен на 12 Б непременно ще е класен на 9Б?Това въобще не е сигурно, голямата ми дъщеря беше 12Ж клас, класната й на следващата година стана класен на 9Б, в който бяха малките ми дъщери.

А статистиката Ви не е особено показателна, честно казано.  ИВ със сигурност е  къса клечка, в това спор няма, но далеч по-зле изглеждат нещата в Д и Е клас (а  там не се оплакват от учител) още с допускането до устен на база справянето с писмения. Точно писменият показва повече знания и е по-показателен за ниво, понеже на устния немският отдел  търси вече определен типаж деца, по-отворени, по-комуникативни, по-непритеснителни, говорещи без да спират, дори и да правят грешки...Да не говорим колко хора са ходили на уроци за прием в лайстунг, дори при най-готиния учител в осмите класове да са били,  а това изкривява малко или много статистиката. Някои започват още със старта в НЕГ паралелната подготовка, даже преди да са разбрали на база  известен опит/наблюдения за поне месец какъв е преподавателят им по немски в гимназията. Wink

Последна редакция: вт, 05 юли 2022, 12:59 от пенсионирана русалка

Общи условия

Активация на акаунт