На пазар в Одрин, Лозенград и Чорлу - 36

  • 72 293
  • 760
  •   2
Отговори
# 525
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Карантии в уличката срещу парфюмерия Sansiro:
Тук

И тук

Последна редакция: вт, 21 дек 2021, 10:32 от papaone

# 526
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 731
Не мога да се ориентирам от тук, но така изглежда отвън. Някъде срещу T-Shop се пада

# 527
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Ивче, моят пост беше за магазин за карантии. Simple Smile
A баклавите трябва да са тук:

Последна редакция: вт, 21 дек 2021, 21:01 от papaone

# 528
  • София
  • Мнения: 1 185
Карантии в уличката срещу парфюмерия Sansiro:
Това ли е?

Или това?

От 1 магазин пазарувам аз 🙌, значи ще потърся и вторият следващи път. Благодаря Papaone, че помогна с картата, нямаше време да ровя сутринта.

# 529
  • Пловдив
  • Мнения: 1 013
Миме, така вече добре го обясни, идеално те разбрах Wink
Папа, благодаря за снимковия материал!
Нямам търпение да ида, само се надявам на някой спокоен ден...
И тузлама как ми се е прияла..ммм.. последните 2 пъти не успявам да хапна.

# 530
  • Димитровград
  • Мнения: 813
Лирата скочи с 27 % за една нощ и в момента е 12,81ст.

# 531
  • Мнения: 695
Вчера купихме от Тавекс на 0,1074.

# 532
  • Мнения: 31
Някой да е обърнал внимание дали продават масла на Botalife в аптеките там? Опитвах се да направя поръчка на сайта им с доставка до хотел. При плащането има някакъв проблем с нашите карти(дебитни и кредитни) и не се приемат. Писах им да ми дадат сметка, по която да преведа сумата и да ми обработят поръчката. Все още не са ми отговорили. Това е основното заради което бих отишла. Ако не мога да направя поръчката, има ли там от къде да си купя масла на Botalife аптека, магазин...?

# 533
  • Мнения: 208
Здравейте, някой да е купувал Xyzal и ако да, това ли е наименованието му в Турция? Лекарството е против алергии.

# 534
  • Мнения: 5 134
Здравейте, някой да е купувал Xyzal и ако да, това ли е наименованието му в Турция? Лекарството е против алергии.
На първа страница на темата има сайта , в който могат да се проверяват лекарствата по име или активна съставка. И да, има го лекарството вдве форми , като таблетките примерно са около 20 пъти по-евтини от тук - скромната сума от 12,13тл.

# 535
  • Мнения: 994
И аз с отчет.Ние се върнахме късно снощи, а пътувахме в неделя. Минахме Лесово за 15 минути и на отиване /неделя 15 ч/ и на връщане - понеделник /17 ч/. В неделя следобед в Ераста магазините бяха обрани от към номерация и детски и дамски и мъжки облекла. В Полото имаше 30% на зимната колекция. В Пиер Карден почти нищо атрактивно. В ебебек имаше добри намаления, в de facto, dessa, в karaca - обичайните. И до късно вечерта имаше доста българи, голяма част от които се държаха...безобразно - без маски, разхвърляха на всички страни дрехи, провиквания, коментари на висок глас. Винаги е имало такива, но сега ми се сториха извънредно много на брой този тип наши сънародници. Явно беше, че след петък, събота и неделя служителите не смогваха да оправят стоката, въпреки, че непрекъснато прибираха и сгъваха. По центъра беше по-спокойно, но пак си личеше, че магазините са обрани от към стоки. В понеделник също имаше много българи из града. В аптеките - каквото търсихме го намерихме, нямаше липсващи продукти - поне от нашия списък. На понеделничния пазар, на който бяхме рано сутринта имаше относително прилично количество дрехи. Нямаше стълпотворение. Имайте предвид, че го редят малко по-късно от петъчния. Аз мислех, че ще има само единични други стоки извън зеленчуците и плодове. Разбира се дума не може да става за сравнение с петъчния. Имаше детски дрехи на няколко места, мъжки/дамски якета /между 30-40 лв/, грейки, блузи с дълги ръкави /8-10 лв/- също на няколко места, бельо, чорапи, домашни потреби, покривки и спални комплекти. Разбира се плодове, зеленчуци и стоки от земеделски производители. Домати- 5ТЛ за кг, лимони- 5 тл за кг, банани - 10 тл за кг, мандарини, портокали - 8тл за кг. Хората на пазара този път се притесняваха да им се плаща в друго освен в турски лири. Една от продавачките каза, че другите валути не били сигурни и много варирали. Явно имат различно виждане за нещата...В Марги в понеделник по обяд бяха успели да  подредят магазините. Имаше добри намаления в Perspektive Waikiki, в Ipekyol -почти нямаше, в aydin -спокойно се обядваше.  В мигроса с трите М до Марги имаше доста спрени бг коли, ние отидохме в 5М Мигроса беше по-спокойно, но имаше и липсващи продукти от млечните.

# 536
  • Бургас
  • Мнения: 561
Здравейте Simple Smile
И ние бяхме вчера, но до Люлебургаз! От доста време, съвсем умишлено избягваме Одрин- пътуваме от Бургас и няма разлика в разстоянието!
Границата минахме бързо- на отиване в 9, буквално за 20-на минути, колкото да минат всички проверки; на връщане към 19:30 бяхме пред турската бариера, в 21 вече пътувахме за Бургас,
- никой не се е заяждал и не са ни проверявали обстойно багажа!
В Люлебургаз, в МОЛа беше супер спокойно- нямаше блъсканица, магазините бяха добре заредени, навсякъде плащахме с карта. След това минахме през зеленчуковия пазар и Мигрос. За центъра не ни остана време. Ядки взехме от улицата на МОЛа- там също има много магазини.
Ако имате въпроси, насреща съм Simple Smile

# 537
  • Мнения: 1 696
Здравейте, може ли да ми кажете в Лозенград, къде има оптика. Търся да купя лещи за дъщеря ми

# 538
  • Ропотамо
  • Мнения: 146
Здравейте Simple Smile
И ние бяхме вчера, но до Люлебургаз. За центъра не ни остана време. Ядки взехме от улицата на МОЛа- там също има много магазини.
[/video]
Здравейте! Кое е магазинчето за ядки, как са цените на това което взехте от него. На същата улица има магазин за млечни продукти пазарили сте от него? Аз се стягам за четвъртък да пътувам за люлето отново.

# 539
  • Мнения: 469
Здравейте, може ли да ми кажете в Лозенград, къде има оптика. Търся да купя лещи за дъщеря ми

В Одрин ще купите каквото търсите, в двата МОЛ- а и на центъра има заредени оптики. Няма хора,спокойно е.Ако в момента го няма, поръчат и след час си го вземате. Цените са много изгодни, често са и в промоции две с цената на едно.
Продават и най-доброто от всички марки.
В по-малките градове Лозенград, Люлебургас нямат ли, в същият ден не може да ви го намерят.Няма и такъв голям избор .
В тази ситуация, ако не е нещо  много спешно с очите или лекарства, най- добре е човек да си вземе лири, вчера купувах бяха малко над 10 ст и да се поизчака  да мине тази лудост.
Хубавите намаления на качествените стоки са в началото на януари и като има човек евтини лири остана здраве да е!

Последна редакция: вт, 21 дек 2021, 16:47 от Tony Maria 22

Общи условия

Активация на акаунт