Кърмачките не отслабват ????

  • 2 601
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 645
До колкото знам при всички е различно. Аз лично не можах да отслабна докато не спрях да кърмя и даже два месеца след това докато не ми се стабилизираха хормоните. Според мен няма смисъл да се мъчиш сега ако нищо не става. По-добре изчакай и после ефекта ще е много по-голям и много по-лесен. Peace

# 16
  • Мнения: 11 004
Май е индивидуално, но няма как да се разбере предварително какъв ще е ефекта  Embarassed

# 17
  • Мнения: 3 216
И според мен си е до организьм. Все още се кьрмим. С бремеността качих 25 кг. Останали са ми 5-6 кг,но са много упорити. Ама и аз не се отказвам. Преди 3 седмици изкарах Зелевата супа,от понеделник не вечерям и не ям сладко( днес си хапнах малко).

# 18
  • Мнения: 946
И на мен това ми казват,че ще сваля като спра да кърмя ,а през бременеенето качих цели 32кг,а бях 53  ooooh! досега след раждането съм смъкнала съвсем малко /сега съм 67/ нищо не ям по цял ден само за залъгване и пак не мога да сваля  tantrum doh

# 19
  • София
  • Мнения: 18 679
Глупости. Не е вярно, разбира се Laughing Кърменето гори калории и подпомага отслабването. Друг е въпросът, че много жени ядат като невиждали, за да имат повече кърма, което е поредната пълна глупост. Кърмих над 2 години, а килцата си възстанових още 7-8 месеца след раждането. Вече 2 месеца не кърмя и определено взех да заформям бузки hahaha

# 20
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Мен ми действа отслабващо, не мога да кача колкото и да се опитвам  Confused

# 21
  • Мнения: 588
И аз също. Но има значение и възрастта - когато на 30 родих първото си дете, в болницата имаше две момичета на 17 и на 18 години (трябвало е да останат по-дълго) след 1 месец от раждането направо се бяха вдлъбнали и тичаха насам-натам, а ние по-големите трудно ставахме и килограмите си останаха.

Права си, аз съм на 30 и едвам - едвам свалих някое друго кило, Мечо Пух горе, дето сме всеки ден заедно, обаче е с 5-6 годинки да не е и с повече по - млада, и свали момичето, зависи от годините, метаболизма се забавя със стареенето явно.

# 22
  • Мнения: 4 422
Не е само до годините.първото си дете родих на 25 .Тогава качих повече кг-20 кг отогре.Отслабнах,но по-бавно,а кърмих по-малко.Сега съм на 30 и нещо Sunglasses качих по-малко,кърмя повече и отслабнах без усилия и без да се "усетя"..Чак аз се изненадах.Мислех си,че няма да  е толкова лесно -все пак годинките са доста повече,втора бременост и т.н.
Не съм спортувала или пазила диети. Peace

# 23
  • Мнения: 6 461
Аз докато кърмех се позакръглих ,защото си хапвах..... Mr. Green
Долу горе след това се нормализираха килограмите ми ,но имам още за сваляне(мъничко ама имам)  Confused

# 24
  • Мнения: 689
Аз пък родих преди 11 дена и ве4е съм с 16кг по-лека!!!С изписването от болницата на втория ден бях минус 10кг.Общо ка4их 33кг,но кърмя денонощно и се надявам за 4-5 мес.вси4ките да се стопят,както се слу4и след първото ми раждане!Ина4е си ям каквото душа ми поиска-особено сладко,тук някъде 4етох,4е диетите нямат ефект преди 40 дена от раждането,дори е вредно да гладуваш-токсините се отделят в кърмата!

# 25
  • София
  • Мнения: 2 039
Докато кърмех отслабвах и си стигнах до килата от преди забременяването за 3-4месеца. Хапвах си доста при това.
След като спрях да кърмя ситуацията обаче се измени - определено качвам килца Tired

# 26
  • Мнения: 599
Аз пък напълнях СЛЕД раждането и още не мога да сваля 12-13 кг  Cry Старая се, но явно някъде бъркам. Изобщо не съм яла много, сладко - рядко... Сега обмислям нова стратегия. Явно при всички е различно.

# 27
  • Мнения: 109
здравейте майчета !!! и аз съм кърмеща мама- съвсем "прясна",но за 2 път....каката я кърмих няма и 2 месеца/но беше м. юли и горещината уж беше при4ината за липса на мляко/,сега с бебата се храним добре-имам,4е и понякога се цедя,4е ме болят гърдите....но за отслабване не мога да кажа нищо....ка4их 25 кг през бременноста и след раждането са изчезнали само около 10,а другите  15 какво да ги правя??някой да ги иска???Wink)
факторите наистина са свързани с хормоните и с възрастта....след 30 години жените или много отслабват или по4ват да трупат по дупето и бедрата...
за напролет съм оставила колелото и масажите...сега в този студ навънка мога само да лепна някой вирус и тогава познайте- с 2 деца..какъв купон ще е .....

# 28
  • Мнения: 432
Аз забременях 54кг, като родих бях 59, а сега съм 51 -все още кърмя. Не се ограни4авам откъм хранене, даже хапвам пове4ко, но въпреки това не ми се лепи. Наскоро имахме период на усилен растеж на зъбки, придружен с ентеровирус4е и малката беше една седмица само на кърма. За това време смъкнах 2 кила и успях да не ги ка4а отново.(може освен кърменето и безсънните нощи да са оказали влияние Wink).
Едно време, срещнах из форума едно мнение, 4е жените обикновено по4ват да отслабват след 9тия месец след раждането и при мен така стана, та възможно е да има някаква доза истина.  Thinking

# 29
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Аз отслабнах и то бързо, пък си кърмех на пълни обороти.
Но истината е, че след раждането ми бяха останали за сваляне само 2-3 килограма.

Общи условия

Активация на акаунт