RYANAIR - 19

  • 32 941
  • 732
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 10 969
В Мадрид кацат на Барахас Т1 (докато България еър каца на Т4S например)

# 31
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Има ли информация от самата компания за всички дестинации? Това търся.

# 32
  • софия
  • Мнения: 757
Все още търся най- изгодните полети за Брюксел. В Ryanair...върху цената, която виждам в количката, начислява ли се такса или това е крайната сума? Все още не съм стигала до въвеждане на имена и т.н. А доста по- високи ли са цените, ако се обада в агенция за самолетни билети?

# 33
  • София
  • Мнения: 16 015
Все още търся най- изгодните полети за Брюксел. В Ryanair...върху цената, която виждам в количката, начислява ли се такса или това е крайната сума? Все още не съм стигала до въвеждане на имена и т.н. А доста по- високи ли са цените, ако се обада в агенция за самолетни билети?
 
Цената на РЕ е за 1 пътник без избор на място и  с малка чанта 40 х 25 х 20 см. Ако искаш друг багаж, и определено място в салона се доплаща. Други такси няма.
Ако купиш от тур. агенция - ще е по-скъпо. Обичайно около  + 40 лв. вземат. Но е неудобно - пишеш им и доплащаш /със съответното увеличение/ ако се наложи по-голям багаж. До последно чакаш да ти изпратят чекирана бордна карта. С 2 думи - не си заслужава.
Пробвай се сама в сайта, ако трябва пиши тук и ще помагаме.

# 34
  • Мнения: 10 969
А доста по- високи ли са цените, ако се обада в агенция за самолетни билети?
Малее, сакън.... Изобщо не се занимавай с агенции.  Големи надценки, а и трябва да им се обясняваш. Ти може да свършиш същото, което могат и те. Просто не им пълни гушите.
И да, количката може да стои с непокътната сума докрай, ако не си добавяш място за краката, ски, муз.инструменти, трансфер, такси, допълнителни багажи, застраховки и т.н. А изкушения ще има, хаха.
Ако пътуваш за кратко време и прецениш, че можеш само с малък багаш, можеш и без да добавяш услугата "прайорити".

# 35
  • София
  • Мнения: 5 107
Някъде на сайта или в приложението има ли информация на кои летища кацат и излитат, ако има няколко летища в близост?
Не ми се ровичка по сайтовете на различните летища. За Барселона видях че са на ел прат, но на Т 2.
Има ли информация от самата компания за всички дестинации? Това търся.
Втори път си задаваш въпроса, но продължавам да не схващам какво точно питаш. " На кои летища кацат и излитат ако има няколко летища в близост"?

# 36
  • София
  • Мнения: 16 015
Ами то си пише още на офертата - напр. Милано - Бергамо или Милано - Малпенса,  Берлин - Тегел, Бранденбург.
Вижда се и в съкратеното име на летищетето.
Няма как поне в началото да не се порови в спец. сайтове. После вече си ги знаеш.

# 37
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Да, видях. За Париж, Рим, Милано и Лондон напр. пише още като избираш дестинацията, преди да посочиш дати. Там където има едно летище е ясно, а за останалите /с не посочено летище/ явно е най-близкото. Когато харесам оферта, искам да проверявам на кои терминали на съответното летище кацат и излитат. От това е породен въпросът ми.

# 38
  • София
  • Мнения: 5 107
Терминалът няма как да разбереш на толкова ранен етап - той може да е различен съобразно дата и час на полет, съобразно планирани ремонти и т.н.

# 39
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Ориентир е да погледнеш полетите на тази авиокомпания за няколко дни на конкретното летище. Това ми е достатъчно. За Виена го направих и съм доволна, че гейтовете са на Т 3, а само за чекиран багаж е на Т 1. С оглед на това, че често не спазват разписанието и полетите им закъсняват.

# 40
  • Мнения: 1 652
С оглед на това, че често не спазват разписанието и полетите им закъсняват.
По мои наблюдения при Ryanair закъсненията не са чести. Факти:
Тази година имам 10 полета с тях – само едно закъснение заради силна гръмотевична буря в Бергамо и обикновено пристигане по-рано в крайната дестинация.
С конкуренцията wizz имам 8 полета – от София всички излетяха с час (че и повече) закъснение (един път само заради снеговалеж, другите пъти поради неразбории на ужасния Т1), на връщане също не бяха точни заради закъснелия полет от София.

Вие с коя компания ги сравнявате?

# 41
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
Писала съм в темата, че за мен Райън са първата нискобюджетка, която ползвам. Изкушаващи естествено са цените. Ползвала съм ги само три пъти. Октомври Загреб. Ноември Виена и сега декември Катания. Три кратки бюджетни пътувания с възрастната ми майка. Само полетите от и до Загреб не закъсняха. От СФ за Виена закъсня 50 минути. За Катания 1 ч. и 5 мин. Кацане в Братислава при полета към Виена и престой там 50 мин. преди да излети за Виена. В Катания си изпуснах предплатеното такси, защото чака само 45 минути.
Ориентирана съм вече, че летят на аварийки и закъснее ли първият полет за деня, останалите три със същия самолет по веригата горят с точността. В същото време, на всяко едно от тези летища останалите полети си летят и кацат по график. Това виждам, през годините съм летяла с различни авиокомпании. Това лято от юни не съм пропуснала месец без полет, обичам да пътувам. И съм ОК да преглътна закъсненията, заради смешно ниската цена естествено. Simple Smile За началото на януари купих за Болоня. Ясно е че от СФ всичките им полети излитат и кацат на Т 2. За летището на връщане обаче, ако ще вися напр. час, предпочитам да е в по-добрата му част, с магазини и различни заведения. Във Виена България ер излитат и кацат на терминал, на който има само едно кафене и малък магазин. Райън излитат и кацат в новата част, където и Аустриан, има много магазини и заведения. Има с какво да уплътниш времето.

Последна редакция: ср, 15 дек 2021, 13:24 от мама САННЯ

# 42
  • софия
  • Мнения: 757
Аз резервирах директно. Запазих места и имам и бордните карти. Друго не е нужно да се прави, нали 😊

# 43
  • София
  • Мнения: 5 107
Аз резервирах директно. Запазих места и имам и бордните карти. Друго не е нужно да се прави, нали 😊
Щом имаш бордни карти, това е всичко, да 👍

# 44
  • София
  • Мнения: 16 015
Аз резервирах директно. Запазих места и имам и бордните карти. Друго не е нужно да се прави, нали 😊
   
Ами сега трябва да следиш информация какво се изисква там, за където летиш. Може да има нужда от тест, адресна регистрация и други мерки зарада К19.

Общи условия

Активация на акаунт