RYANAIR - 19

  • 32 905
  • 732
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 10 934
С оглед на това, че често не спазват разписанието и полетите им закъсняват.
По мои наблюдения при Ryanair закъсненията не са чести. Факти:
Тази година имам 10 полета с тях – само едно закъснение заради силна гръмотевична буря в Бергамо и обикновено пристигане по-рано в крайната дестинация.
С конкуренцията wizz имам 8 полета – от София всички излетяха с час (че и повече) закъснение (един път само заради снеговалеж, другите пъти поради неразбории на ужасния Т1), на връщане също не бяха точни заради закъснелия полет от София.

Вие с коя компания ги сравнявате?
То не е толкова до авиокомпанията. А зависи от това, по кое време на деня са и в кой сезон ... През зимата заради ветрове, заснежени и обледенени писти има нонтоп закъснения. Ако полетите са сутрешни, почти всички са навреме. Знаем, че един и същи самолет прави по 3-4 курса на ден. Стане ли едно закъснение, то повлича всички останали. Когато вечер съм се връщал с Раянеър, почти винаги... със закъснение.  Помня един полет от Берлин... с почти 2.55 ч. закъснение (не смеят с 3 часа, защото ще плащат обезщетения). Следобедни полети на Уизеър и Раянеър също са ми закъснявали. Помня как бях изтръпнал при едно връщане от Крайова с прекачване в Шарлероа (време за трансфер по разписание 2 часа) и като Уизеър в Крайова закъсня повече от час направо се изприщих, че ще си изпусна връзката за София. Веднага след кацане, буквално изпреварих всички, за да тичам към транспортния контрол и да съм първи... то се оказа, че и самолетът за София закъснява. Та... хванах си връзката Grinning Но като за безплатни билети... нямам право на мрънкане.

# 46
  • Мнения: 50
Здравейте! Знаете ли дали се дължи глоба ако не се явя на полета ми. Искам да сменя датата на полега но виждам че такса за отменяне или смяна е доста висока, а закупения билет беше на смешна цена и ще го прежаля. И искам направо нов да си взема. Дължа ли глоба?

# 47
  • Мнения: 19 005
Не, нищо не дължиш.

# 48
  • Мнения: 10 934
Е как глоба? Никой не може да те застави да летиш, ако не искаш. Може да има хиляди причини човек да не достигне до летището. Да не иска, да не може... по здравословни, логистични, лични причини и т.н. Аз много пъти съм изпускал полети, особено по време на пандемията, за да не попадна в карантина там, където отивам. А преди това и по здравословни причини, след преживяно ПТП. Няма как да съм и в болницата, и в самолета едновременно. Че даже са ми връщали и парите за пропуснатия полет, след като съм им пращал епикризата (на български). Уау, нали?

# 49
  • Мнения: 76
Здравейте момичета искам да попитам за допълнителния ръчен багаж този който е 10 кг за него има ли размери на сака с които трябва да се съобразя

# 50
  • София
  • Мнения: 16 005
Да, описан е в първия пост на темата.

# 51
  • Мнения: 1 821
Здравейте, предполагам, че ще можете да ме ориентирате, тъй като виждам, че ползвате редовно авиокомпанията:) Та - кога е най-изгодно да се закупят билети? Колко време предварително?

# 52
  • Мнения: 1 154
Най-често изгодните билети са закупените пет-шест седмици преди полета.
Но за лятото това не важи. За някои дестинации също.

# 53
  • Мнения: 10 934
Имах краен срок за харчене на ваучери 31 декември, тоест... до утре (заради канселирани полети от 2020) Grinning  И сега си взех билети за Задар. Много хубаво местенце. Ако може да се пътува с ПСР или антигенен, ок. Ако не може... здраве да е. Няма да пътувам. Поне си използвах ваучерите, че ако и това не бях направил, изгарят и със сигурност няма да пътувам, хаха.

# 54
  • София
  • Мнения: 16 005
Да се надяваме през 2022 г. да отпаднат тестове, карантини и подобни простотии. И Короната да се омъгли някъде на друга планета. А ние да си пътуваме....

# 55
  • Мнения: 10 934
Ами да, това се надявахме и миналата година, но не би. А снощи четох някакъв материал на Euronews, че например в австрийските Алпи масово туристите са се отказали и са провалили целия зимен сезон. Защото пристигащите от Европа ги чака 10 дни карантина. Ако не - трябва да са с 3 ваксини + положителен тест.  Отделно и всички ограничения навсякъде, показване на Green pass, маски, без струпване... И още един тон рестрикции, когато се връщат в родните си държави, пак тестове, ако не.. карантина. И дават за пример Банско и Боровец като курорти, че е далеч по-просто, искало се сааамо зелен сертификат.

Раянеър не си спира полетите до държави, където попадаш веднага в карантина, защото винаги се предполага, че пътуват не само туристи, а и такива, дето се прибират по родните места. И нищо, че Ирландия вече 2 години тероризира хората, полетите до Дъблин си ги има. И аз като имах билет... за какво да летя? Да попадна в 14-дневна карантина в Ирландия? Че то ще ми излезе като 2-седмична обиколка на света като разходи Grinning

# 56
  • софия
  • Мнения: 757
Честита нова заповед ☹. И сега какво се получава- аз ваксинираната трябва и PCR  да правя. Синът ми- неваксиниран- също PCR, но остава под карантина при връщането в България...🤨
Летим края на месеца- петък вечер за Брюксел, връщане неделя привечер.
Силно се надявам до тогава да отменят или променят заповедта.

# 57
  • София
  • Мнения: 5 073
Съмнявам се да я променят към отпускане дотогава, по-скоро към затягане. Омикрон ще вдигне процентът положителни тестове - така твърдят и така се случва там, където се разпространи по-рано.

# 58
  • Мнения: 10 934
Честита нова заповед ☹.
А каква е тази нова заповед? Не съм в час...
Да не повдигам въпроса защо изобщо сте се ваксинирали, но ... вие си знаете.

# 59
  • СОФИЯ
  • Мнения: 11 497
На сайта на МЗ я има заповедта. Вече коментираме т.4.4 в темата "Как се пътува..." 72 ч. ПСР следва да се приеме в този срок и при  връщането в БГ, при кратък престой.

Общи условия

Активация на акаунт