RYANAIR - 19

  • 33 606
  • 732
  •   1
Отговори
# 75
  • sf
  • Мнения: 10 265
Ами свържете се с esky.

# 76
  • Мнения: 9
Здравейте!
Моля за помощ ако някой е попадал в подобна ситуация......отмениха ми полет, който е свързан със закупен билет чрез opodo. Полета е свързан с три прекачвания...ако ми върнат парите само за вторият полет, то аз не мога да извърша и третия..., какво става в тази ситуация...много съм объркана и незнам какво да направя...

# 77
  • София
  • Мнения: 5 330
Opodo имат денонощно съпорт преди, по време, както и след полетите. Попитайте там най-добре. Хората, които пишем тук, основно купуваме директно от Райън и се съмнявам някой да е бил във вашата ситуация.
Принципно ако имате 3 отделни билета, прекачването не е гарантирано, то си е на ваш риск и компанията не носи отговорност. Opodo може да са ви включили някаква застраховка или нещо...  Но това там трябва да разберете

# 78
  • Мнения: 4 504
Здравейте!
Моля за помощ ако някой е попадал в подобна ситуация......отмениха ми полет, който е свързан със закупен билет чрез opodo. Полета е свързан с три прекачвания...ако ми върнат парите само за вторият полет, то аз не мога да извърша и третия..., какво става в тази ситуация...много съм объркана и незнам какво да направя...

Ами говорете с тях, но по принцип, отделните билети носят точно този риск, и те не са длъжни да направят нещо. Вижте какви са условията за отмяна. През посредник в момента бих купил билети ако струват до 10тина евро, за да не ме е яд ако пропаднат.

# 79
  • София
  • Мнения: 16 230
Смениха ми деня за полет до Бари. Имам възможност да избера друг ден или да ми върнат платената сума.  Има ли някакво ограничение до колко дни след техния мейл да си поискам парите?
Те са 12 Е, но защо да им ги подарявам.

# 80
  • Мнения: 9
Здравейте!
Моля за помощ ако някой е попадал в подобна ситуация......отмениха ми полет, който е свързан със закупен билет чрез opodo. Полета е свързан с три прекачвания...ако ми върнат парите само за вторият полет, то аз не мога да извърша и третия..., какво става в тази ситуация...много съм объркана и незнам какво да направя...

Ами говорете с тях, но по принцип, отделните билети носят точно този риск, и те не са длъжни да направят нещо. Вижте какви са условията за отмяна. През посредник в момента бих купил билети ако струват до 10тина евро, за да не ме е яд ако пропаднат.

 да, но то билета е един с три свързани полета..та затова се чудя кой трябва да възстанови разходите, като компаниите са три различни и двата други полета няма да се случата заради една от трите авиокомпании.....мисълта ми е компанията с отмененият полет ли възстановява разходите и за другите два неосъществени полета?
Платформата за продажба на билети май няма "вина"....

# 81
  • Мнения: 19 064
Доколкото виждам  Opodo имат политика за такива ситуации. Към тях се обърнете.

# 82
  • Мнения: 4 504
Здравейте!
Моля за помощ ако някой е попадал в подобна ситуация......отмениха ми полет, който е свързан със закупен билет чрез opodo. Полета е свързан с три прекачвания...ако ми върнат парите само за вторият полет, то аз не мога да извърша и третия..., какво става в тази ситуация...много съм объркана и незнам какво да направя...

Ами говорете с тях, но по принцип, отделните билети носят точно този риск, и те не са длъжни да направят нещо. Вижте какви са условията за отмяна. През посредник в момента бих купил билети ако струват до 10тина евро, за да не ме е яд ако пропаднат.

 да, но то билета е един с три свързани полета..та затова се чудя кой трябва да възстанови разходите, като компаниите са три различни и двата други полета няма да се случата заради една от трите авиокомпании.....мисълта ми е компанията с отмененият полет ли възстановява разходите и за другите два неосъществени полета?
Платформата за продажба на билети май няма "вина"....

Ако е един билета е друго, но ако компанията е Райън, както изглежда от темата, силно се съмнявам да е един билета, те не издават такива билети...
Няма "вина" в случая, но щом сте купили през посредник трябва да комуникирате с него, а той се разправя с компаниите, и трябва посредника да върне парите накрая. Това са правилата. Ако е един билета се връща цялата сума, която сте платили, не само отменения полет. Трябва в билета да ви е една сума, не разбито А-В, В-С, С-Д.
Съответно ако все пак има някаква възможност може е и да ви сменят полетите с други часове или дати и пак да летите, ако много държите, пак с посредника се комуникира.
В някои случаи напоследък предимно с нискотарифни компании е по-добре да се комуникира директно с компанията, за по-бързо, но пак не разбрах дали ви е такъв случая.

# 83
  • Мнения: 9
Благодаря Ви! Бяхте полезен..сега почвам комуникация с посредника...аз видях, че темата е ryanair, но не намерих друга тема за да отнеса запитването си Simple Smile

# 84
  • Мнения: 516
Здравейте! Направих резервация за полет от  Барселона до София.При избор на летище, изписва Барселона /всички летища/. Завършила съм цялата резервация, платила съм, но в подробности за маршрут, никъде не виждам нито летището Thinking  нито терминал ... има ли вероятност да е различно от Ел Прат ? И от кой терминал летят ?

# 85
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 499
Ryanair не летят до Ел Прат, или е Гирона, или Реус. И аз търсих тия дни билети до Барселона, но и двете летища са на по 100 км от Барселона. Отделно, от летището трябва такси, за да стигнеш до влак или автобус, освен ако не наемете кола.

# 86
  • Мнения: 19 064
Точно до Ел Прат летят от София, терминалът не го помня как се водеше, лятото беше този дето е до влакчето за града.

# 87
  • Milano
  • Мнения: 3 705
От Терминал 2 лети Раян.
От Reus  и Girona няма полети до София.
На билета трябва да пише кода на летището BCN е Ел Прат, Gro - Girona, Reu - Reus.

# 88
  • на малък остров в океана
  • Мнения: 1 499
Извинете за подвеждането. Аз търся полети от Корк до Барселона и затова реших, че не летят до Ел Прат. Сега ме е яд още повече. Явно ирландците ползват полетите, за да стигнат до морето, не до самия град.

# 89
  • Мнения: 4 497
От кой терминал летят полетите на Ryanair в София?

Общи условия

Активация на акаунт