Обсъждане на имотни обяви-26

  • 38 488
  • 756
  •   1
Отговори
  • Мнения: 10 500
В този светъл, празничен и семеен месец нека има повече интересни обяви и все повече хора намерят търсения дом Simple Smile

Линк към старата тема: https://www.bg-mamma.com/?topic=1379366

Премествам последния коментар тук:
Какво ще кажете за жилище в центъра (около Патриарха в района на Първа градска, Френската)? ... и скоро ще имаме огледи на 2 имота в този район на прилични суми (уж) - преди да ги видя не мога да кажа дали не си заслужават парите...

В пресечките не е толкова шумно, колкото на самия булевард. Има разкошни апартаменти в района, има и по-обикновени, ако мога така да се изразя. Вероятността да попаднеш на брутално прости съседи е минимална, но пък "местните" не са с манталитета на тълпите млади хора по Витошка. Зависи си от самия имот и от личните нужди. Тотален ремонт е много вероятно да се налага, но резултатът обикновено е великолепен.
Баните/тоалетните по правило са малки, да не се учудваш. Ако не е краен апартамент, север/изток или партер, сградите са с дебели тухлени стени, така че апартаментите са топли по принцип, и парното не би трябвало да е крайно необходимо (т.е. да бичи на макс). Паркирането е ясно, че не е лесно.
Сподели след това, любопитна съм как ще видиш ти жилищата. Аз съм свикнала с центъра на София и ми харесва. Има магазини и магазинчета, заведения, парк(ове) и добри училища, на мен ми е изключително комфортно. Но пак казвам, че аз съм си от центъра и съм свикнала с него.

П.С. Незаключени входни врати практически не съм виждала от много години. Независимо дали в центъра или комплексите.

И добавям, че преди 15 години работех на Васил Левски и кооперацията беше превърната на тоалетна, сега мисля, че не е така и че хората заключват входните си врати.

# 1
  • София
  • Мнения: 1 724
Като човек, живял дълги години на Витошка и НДК, мога да кажа, че очарованието на центъра с малките магазинчета и кафенета за мен е несравнимо. Да, трудно се паркира, но човек обикновено може да стигне почти навсякъде пеша или с транспорт и колата да се използва рядко (аз например не съм шофьор и това за мен не е решаващ фактор). С добра дограма шумът не се усеща. Зависи и от разположението на стаите, разбира се. Ако спалните гледат към вътрешен двор, отворените прозорци не са мираж. Високи тавани, стабилно строителство. Действително баните са малки, в повечето случаи и терасите също. Липсата на асансьор за мен не е проблем, но за някои хора това е много важно.

# 2
  • Мнения: 2 826
Действително и за мен животът в “хубавата” част на центъра носи голям чар и удобства. Била съм на гости в двете крайности - поддържан вход, добре ремонтирано жилище в пресечка на Витошка, но и ужасен вход и фасада на пъпа на Докторски (което за мен също е любима локация). Ужасявам се от стари неподдържани входове, където всичко е потънало в мизерия и застинало във времето от 20+ години. Малките тераси са факт, което и на мен не ми харесва, но нейсе… жилището, което ще гледаме има таван обявен 14-5кв.м. който си представям (надявам) да превърнем в малко работно пространство. Ще пиша като мина оглед, дано обявената квадратура е истинска, защото тя ми е много важна - имаме маломерен имот и ни е много тясно там, имаме по-голямо жилище (където сме в момента), но районът много пострада последните години покрай презастрояването и просто трябва да се махнем. Водещо ми е, че в района има добри училища, а това ми е на дневен ред…

# 3
  • Мнения: 18 498
Simple Smile Успех на огледите.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 395
Ще е интересно да споделиш впечатления.
Успех!

# 5
  • Мнения: 9 777
Действително и за мен животът в “хубавата” част на центъра носи голям чар и удобства.
 Водещо ми е, че в района има добри училища, а това ми е на дневен ред…

За отраснали деца центърът е чуден - има къде да отидат да се помотат и да се приберат пеша. Но не разчитай единствено на рейтинга на училището като "добро" - дори в търсените училища нивото е много ниско (поне по моите критерии, както и по критериите на моите познати с ученици), без родителско участие и/или частни уроци не се получава. Такава е "системата" вече.
По-скоро "доброто" училище го свързвам с по-конкурентна среда на децата в него, в смисъл на деца, чиито родители имат амбиции и не са оставили децата само и изцяло на учителите. А не защото децата в центъра са по-умни.
Така че родителският контрол е задължителен.

# 6
  • Мнения: 2 314
супер е там!

# 7
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Ако не е в специализирана гимназия, много по-добре е детето да завърши не толкова "елитно" училище където е по-лесно да се избутат хубави оценки. Материалът си е същия навсякъде, а и по централните училища има разлика от паралелка до паралелка Wink

Да, трудно се паркира, но човек обикновено може да стигне почти навсякъде пеша или с транспорт

Ако спалните гледат към вътрешен двор, отворените прозорци не са мираж.
С кола се ходи не само на работа, ходи се и на ваканция, иначе си вързан като фикус в саксия. А изгледът към вътрешния двор на повечето кооперациийки е такава гняс, че е много по-разумно направо да се зазида. Та, плюсовете и минусите са строго индивидуални.

# 8
  • Мнения: 40 892
Ако не е в специализирана гимназия, много по-добре е детето да завърши не толкова "елитно" училище където е по-лесно да се избутат хубави оценки. Материалът си е същия навсякъде, а и по централните училища има разлика от паралелка до паралелка Wink

Това за оценките е така, ама средата мотивира и в по-лошо училище не се знае какви идеи за бъдещето ще попие. Освен това оценките са си оценки, ама после идват есета, интервюта, изпити  и там вече се иска да покажеш ниво.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 724
Естествено, че се ходи и на ваканция с колата. Само, че със сигурност не ходиш всеки ден на ваканция. Ако не ползваш кола всеки ден, не е чак такава драма липсата на места в центъра.
Повечето дворове в центъра вече ги облагородиха, все пак поколенията се сменят. Гадни дворове и гледки има навсякъде, както в центъра, така и по кварталите. Зависи от конкретната кооперация.

# 10
  • Мнения: 10 500
Защо се плашите от това паркиране?
За мен центърът беше табу за слизане с кола. Сега ни се налага да слизаме 1-2 пъти седмично и ходим само с кола. Двама слизаме, 2 билета са ми 3,20 отиване и толкова връщане - 6,40. Работата ми е за около час и 10-15 минути и пускам 2 смс-а и съм преценила, че така ми е по-удобно и не се смесвам с други хора в ГТ и метро. Места се намират. Е, случва се да не намеря на първата обиколка, правя втора и задължително си намирам.
А пък хората с талоните по местоживеене не би трябвало да им е такава голяма драма.

Относно училището. Синът ми завърши кварталното училище в Дианабад. Супер спокойна среда, дори вкъщи бяхме спокойни, случвало се е да го оставям от училище дори с цел да си почине, НО си доучваше по математика, български и английски на частно. Подготви се и влезе в хубаво училище и в момента е в най-силната паралелка. Нивото е високо, децата са мотивирани, той е мотивиран. Никога не съм го поощрявала и изисквала високи оценки, средата е много определяща. И не, не учат по едни и същи учебници и програми.

Последна редакция: пт, 03 дек 2021, 21:26 от blackcat6

# 11
  • Мнения: 998
Моля за мнения...

Последна редакция: сб, 04 дек 2021, 16:23 от ~Tony~

# 12
  • Мнения: 3 535
Това корк ли е по стените, освен за топло, може и за шумоизолация да са го ползвали.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 578
Или да прикрият упорит мухъл...

# 14
  • Мнения: 40 892
Това корк ли е по стените, освен за топло, може и за шумоизолация да са го ползвали.

Не е корк. Няма такива големи панели от корк, а и би било много скъпо. нещо като талашит е, виждала съм го, ама не знам как се казва.

Общи условия

Активация на акаунт