Естетични процедури за лице и тяло – 43 тема

  • 63 585
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Dwale, от лазерна епилация ли си доволна или от радиочестотен лифтинг Форма?
Алена, само за областта под очите ли не препоръчваш радиочестотният лифтинг? 
Къде мога да видя блога ти? Ще ми е интересно и полезно да го прочета?

За блога - напиши в Гугъл "alena блог" (без кавичките) и ще ти излезе. Тук е "блокиран" от вездесъщите модератори и не мога да дам линк. Ще ти зареди вероятно страницата "За мен" - кликни на логото, за да ти зарди началната страница с публикации.

Радиочеститен лифтинг е подходящ за намаляване на обеми - и за тялото и за лицето. Нагряването е до 40-45 градуса, според прага на поносимост. Високата температура стимулира и фибробластите за образуване на колаген, но междувременно - мастната тъкан се стапя. Който има бузки, гушка и т.н. мастни обеми - да пробва Simple Smile



Nabella, в SkinLine - имаха много добра промоция за 6 процедури лице и шия + еднс подарък.

alena, мерси за инфото! Поразтърсих се и специално за Форма пише, че не може да се стигне такава температура, при която се топят мазнини. Използват се такива настройки, които единствено да въздействат на производството на колаген.

И на мен ми се обясянваше същото. Говоря от личен опит, а не от  "дочул от тук - от там". Под очите все още нищо не е възстановено, а тази зона ми е била безупречна винаги.

С Венус легаси - под очите се работи само с магнитни полета - без радиочестота - защо ли Simple Smile

Разгледай антицелулитните процедури - почти всички ползват радиочестота.

# 721
  • Мнения: 201
За лазерна епилация ставаше дума

# 722
  • Мнения: 2 872
Момичета, определено правете Morpheus с PRP. На мен кожата ми почти се възстанови и нямам никакви синини (той ми инжектира количество плазма в хематомите, което още на място се образуваха).
Трети ден, а вече ме сърби, което означава, чудо ден два коричките ще паднат.
Преди започна сърбежа чак след седмица.
Даже не ми се налага да слагам кремчета, защото кожата ми е хидратирана.

Аз мисля другата седмица да направя един бустер, пак за худратация, продължавам с La Roche и Aven за след такива процедури. После правя след две седмици пак бустер и след това "точков" филър и ботокс.
Този път май леко ми се е постъпил филъра в скулите, но не ме притеснява, ще допълним.
За лифтинг още не мога да кажа, отточна съм. Ще "докладвам" след около 2 седмици дали има разлика или си стои ефектът от първата процедура.

Мен сега ме прави с малко по-силна енергия (вдигнал е с 1-2), но на същата дълбочина.

# 723
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Аз не мога да разбера какъв е този морфеус, скъп, болезнен,  та на всичкото отгоре преди и след - ПРП, мезотерапии... Нали целта е да се замени цялото това бодене с тази процедура, или? В темата във фейсбук питат за ботокси и филъри след процедурата, и наистина не мога да схвана смисъла.

# 724
  • Мнения: 22 908
А и вдна торба с пари.Да беше нещо евтино, та да трябва после още, а то хем скъпо, хем билезнено, хем травматично, хем резултат на кантар.

# 725
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
Целта не е "да се замени цялото това бодене". PRP-то спомага за по-бърз възстановителен процес. Другото бодене е с друга цел.

# 726
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Добре, само, че правя морфеус за една кошница пари, и продължавам нататък с филъри, ботокс бустери и мезота. Ако лифтира, изглажда, уплътнява и подобрява, защо е нужно останалото? Аз търся процедура, която пък да замени цялото бодене, защото лицето ми е в напукани капиляри от бодене през годините, на тънка, супер бяла и чувствителна кожа със слаби кръвоносни съдове. Явно няма такава.

# 727
  • Мнения: 8 759
Kpp, извини ме, но  не беше ли точно ти, която пишеше с насмешка за prp преди?
https://m.bg-mamma.com/?topic=1373923.msg43860815&utm_source=bg-mamma.com&utm_medium=shortlink#msg43860815


Мнение 560.


Или става въпрос за друг терапия?

# 728
  • Варна
  • Мнения: 3 055
И аз се замислям. Сещам се, че KPP беше споменала, че с Морфеус, ще спести от филъри и ботокс, а сега чета, че смята да подновява и прави пак всичко. Иначе, се радвам, че при нея има добър ефект поне засега.
Но лично за мен, четейки ви, не си заслужава като преценя цена /ефект /болка.Не и докато съм под 50 годишна възраст Simple Smile

# 729
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 427
И аз се замислям. Аз се сещам, че KPP спомена, че с Морфеус, ще спести от филъри и ботокс, а сега чета, че смята да подновява и прави пак всичко. Иначе, се радвам, че при нея има добър ефект поне засега.
Но лично за мен, четейки ви, не си заслужава като преценя цена /ефект /болка.

КРР е на 20+ години, от какви филъри и други неща има нужда на 20+ години и то през няколко месеца... В моите очи е жертва на Дерма акт.

Добре, само, че правя морфеус за една кошница пари, и продължавам нататък с филъри, ботокс бустери и мезота. Ако лифтира, изглажда, уплътнява и подобрява, защо е нужно останалото? Аз търся процедура, която пък да замени цялото бодене, защото лицето ми е в напукани капиляри от бодене през годините, на тънка, супер бяла и чувствителна кожа със слаби кръвоносни съдове. Явно няма такава.

Когато лицето е загубило обем - той не може да се компенсира с само с освежаване на кожата. Писано е поне 100 пъти - в хода на естествените процеси на стареене - черепът атрофира - свива се, мастната тъкан се стапя, тъканите губят еластичност и в резултат лицето става по-спаружено, с увиснали кожи. Дори и кожата малко да се подобри - отдолу няма сочност, тъкан, съдържание.

За да се възстанови по-младежния свеж и грейнал вид - се работи както по кожата, така и по пълнежа отдолу. Аз стартирах изцяло с апаратни процедури - и видях до къде може да се стигне така. Да, кожата става по-плътна, но отдолу липсва обем, сочност, изпълване. Това се постига с пълнители - Радиес, точков лифтинг и т.н. Ако всичко се прави премислено и умерено - не се прекалява и няма гротески.

Когато се коментира, че са слагани често и много филъри, но те се топят, като сняг - от показаните снимки - аз нищо стопено не съм видяла, просто жената иска още. Или проблемът често е другаде, но погрешно се компенсира с филъри.

Всичко е в главата - това, което хората виждат, често е различно от това, което виждме ние.

Относно Морфеус - тук изключвам КРР, която е на възраст 20+ и при нея не може да се говори за процесите на стареене, които коментират жените 40+. И резултатите и удовлетвореността, всичко ще е различно. Това е, като да се състезават 20 годишен и 40 годишен спринтьор - те бягат в съвсем различни писти и посока.

Ето една често използвана снимка за face yoga - вижда се мастната тъкан - представи си това, като спихне какво остава. Разбира се  - къде и колко мастна тъкан има при всеки е индивидуално, но тя придава онази характерна сочност и изпълненст на младежките лица + другото, което вече изброих:

# 730
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Боже, на 30,  приличах на дете и никога не си бих причинила подобни инквизиции... В момента почти нямам останали филъри, нямам и ботокс, търсейки алтернатива. Не виждам такава. Имам нужда от отваряне на очите и челото, леко лифтиране и обем на скулите. Почнала съм серия мезотерапии около очи и се ориентирам за съжаление отново към ботокс и МД кодове. Не бих рискувала с апаратни процедури, лицето ми е мъничко и слабо, а излиза, че никой не предупреждава и не носи отговорност от рискове и нежелани реакции. Това е положението.

Последна редакция: пн, 07 фев 2022, 11:58 от karmacoma

# 731
  • Мнения: 280
Ще правя втори Морфеус точно, защото не искам повече филъри в лицето си. Това е моето възприятие за тази процедура и се надявам да има траен резултат. Ще направя и трети, стига да видя хубав резултат след седмици. Моята цел е да не се бода повече.
Иначе това са толкова много пари, възстановяване, травма за кожата, следпроцедурни поддръжки, маса пари, време и енергия, с които аз не разполагам, а и не смятам за необходимо.
Дами, в Бг има ли вече Profound RF? Дават го още по-добро и от М8!

# 732
  • Мнения: 591
Докато ви чета си я щракнах. Скоро навърших 30. Не знам на крр състоянието, но и аз не съм далече от 20+, а вижте за какво иде реч.
Повечето хора около мен изглеждат така на 45+. Не съм правила нищо, затова съм тук при вас да се информирам. Благодаря на всички, които споделят полезния си опит!

# 733
  • при Arctic Monkeys
  • Мнения: 2 225
Можете да почнете с хубава мезотерапия, Реденсити например. Поставена правилно, има леко лифтиращо и запълващо действие.

# 734
  • Мнения: 22 908
Не знам дали Дерма акт общо казано влияят на КРР, защото последното ходене, лекарката ми ми каза, че няма да ми слага нищо на лицето, освен малко назо(там ми е голямата драма заради увисването намкижата), устни по мое желание, брадичка-пак по мое желание и раздели ампулата и в скули.Радиес отказа да слага, каза, че нямам нужда.Винаги ме питакакво ме прутеснява в лицето и дали и може ли нещо да се направи, има ли нужда.За устните категорично отказа да слага повече от 0,5 и аз се съгласих.Така че не смятам, че Дерма акт зарибяват.Според мен всеки лекар индивидуално трябва да се коментира, както и пациента.Знаете, че
има такива хора, които всеки нов ден си намират нови кусури.

Общи условия

Активация на акаунт