Седми клас 2021-2022 Тема 4

  • 26 008
  • 775
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 8 969
ra2, стискам палци и аз!

Момичета, знаете ли що е това "цветна формула" по Биология? Представлява съкратен запис от букви и числа. Нашите са правили някакви таблици в тетрадките за характеризиране на определено растение. Щели да правят и днес в часа. Но в учебника не срещнахме подобна формула.

п.с. Прочетох в интеренет. Ами то е нещо прекалено сложно и децата трудно биха могли да запишат тази формула за растението...

# 61
  • София
  • Мнения: 4 580
ra2, стискам палци и аз!

# 62
  • София
  • Мнения: 2 099
Пощуриха ни и нас с тестове и изпитвания ...много хитро не вписват оценките веднага 🤣😁, спазват препоръката на министъра 🤪

# 63
  • Мнения: 294
При нас следващата седмица ще е класното по Математика....по БЕЛ не се знае още кога, но там много бавно вземат материала....
Дайте идея как да усвоим текстовите задачи - много трудно се решават, върху това ще наблягаме през ваканцията....

# 64
  • Мнения: 8 251
По график класното по БЕЛ е за 13.12, по математика 22.12. Контролно по география също имат другата седмица. Графикът е още от началото на учебната година.
elf575, в интернет има доста решени текстови задачи. Можеш да пуснеш едно търсене "моделиране с уравнения". Погледни също и в Кан академия, там поне е безплатно и математиката е подредена по българската програма. За текстовите задачи е много важно да си подреди хубаво условието. Да осмисли какво е дадено, какво се търси, кое неизвестно да обозначи с х и да изрази другите чрез него. Най-прегледно е, ако подреди всичко в таблица. Елементарно е както му хванеш веднъж цаката, но си трябват упражнения.

# 65
  • Мнения: 2 148
ra2, и от мен Hands Fist, малко със закъснение.

Gorg0nzola, ти го учиш за трети път, и го помниш. А аз помня началото малко, и тук таме разпокъсано от останалото.

Да ви кажа, хич не съжалявам че  оставих ДО, толкова шумни и непосслушни са някои деца, че пречат на останалите в часовете, така поне наборката може спокойно да слуша, да си изпълнява дадените задачи, и като е готова учителят който поиска да се пратят, тя го прави. Другата седмица се очертава тежка, ще имат контролни по Мат., БЕЛ, НЕ, История, доколкото разбрах май някои ще се в един и същи ден, да видим.
Чак сега успях да ви догоня, за един ден сте писали толкова много.
А сега ще ви пусна клипче, ако мястото не му е тук, моля да ми кажете, за да го премахна.
https://photos.google.com/photo/AF1QipNxUSMCJ7iPp_mZxzkrg_bG1cSBohENLBUSHYZQ

# 66
  • София
  • Мнения: 4 580
Gorg0nzola, ти го учиш за трети път, и го помниш. А аз помня началото малко, и тук таме разпокъсано от останалото.
Тони, така е, ти само повтаряш Wink Виж, ако ги минеш за трети път нещата, ще си напред с материала като мен и Gorg0nzola.
А с малката, като почетвътря материала, може и да науча тия ноти най-после.

При каката се е почнало със заплахите - не си мислете, че само по бел и мат ще учите. Все едно децата са виновни, че са им спуснати такива изпити.
И разбира се, считано от понеделник ще е с по 2-3 контролни/теста/изпитвания на ден.
Кому е нужно това набиване на канчета, не ми е ясно. Но сигурно защото не съм достатъчно извисена.

Поне моите се кефят, че се видяха със съучениците си.

# 67
  • София
  • Мнения: 3 048
Някой наясно ли,ако се кандидатства в НПМГ паралелка математика с английски, също ли трябва да се явява на тяхното състезание?На физика ли трябва да се яви?

# 68
  • Мнения: 318
Днес ще правят по математика и БЕЛ контролно. Класна им е по БЕЛ ,ядосах се и и звннах да я питам ,защо не се разберат с колегите си и не разредят поне малко контроните.Отговора и беше изпълнен с веселие "Аз съм доволна от вашето дете ,но покрай другите гори и то! Колегите искат да наваксат с децата ,които не са вземали участие по-време на онлайн обучението не се знае докога ще са присъствено!  С две думи ще си ги мъчат децата и това е .Министъра вместо да съветва можеше да пусне една заповед .

# 69
  • Мнения: 8 251
Някой наясно ли,ако се кандидатства в НПМГ паралелка математика с английски, също ли трябва да се явява на тяхното състезание?На физика ли трябва да се яви?
Важи за паралелките с профил физика, химия и биология, география.
Доколкото си спомням имаха паралелка МатФиз. За нея си трябва олимпиада по физика или участие в тяхното състезание. За паралелките МатИнф не е необходима олимпиада, защото по математика има НВО

# 70
  • Мнения: 2 148
ves+, тепърва ще повтарям, но ти пък ще си с поредно повторение. Та ми хрумна, защо дакато го учите, не включиш и по - малкото, тъкмо после ще е по - лесно като настъпи момента.

Като гледам с какви домашни ви затрупват по всички предмети, направо ви се чудя как смогвате, при нас домашна има само по Мат., БЕЛ, евентуално по НЕ, и до тази седмица по АЕ, сега като няма да я има известно време, и там няма май скоро да видят домашна.

# 71
  • Мнения: 8 969
Ние сме присъствено още от миналата седмица. И вече отметнахме някои контролни.
Другата седмица - класно по математика. За капак на всичко учителката от частните уроци ни сюрпризира, че нямало да приема ученици от събота до края на ваканцията - ще има гости от чужбина... Направо чудно - с тези трудни задачи...

Ужасно много домашни имаме по всичко. Едва смогва детето. Втора смяна сме и още по-малко време имаме.

# 72
  • София
  • Мнения: 2 099
Ох, ужасна е тази втора смяна! Днес едва смогна детето с всичко! Имаше гигантско домашно по история, изяде времето му. Накрая писа по математика в колата на път за училище 😁

# 73
  • София
  • Мнения: 3 514
Ra, стискам палци.
На нас писаха, че всички деца ще се тестват с плюнчеви тестове преди олимпиадата. Даже не искам да си представям ако от един клас се явят 20 деца и 1 се окаже положително, а 19 отрицателни. Дано нямаме такива случаи.
Отделна декларация за тестване не са ни пращали. Аз на местото на "два пъти седмично" написах датата. Дано е достатъчно. Пише, че тестовете са за сметка на училището, а децата трябва да са там в 8:30.
Ханна имаш награда!

# 74
  • Мнения: 4 218
Благодаря за стиснатите палци. Резултатът излезе, уж хубав, но много ме съмнява да е такъв наистина. Отварях образите- не съм убедена наистина, че има някакво благоприятно развитие. Ще ходя на второ мнение от рентгенолог. Телеграфен, само с три реда, при предходно правен скенер- една педя текст. Маркерът се е удвоил, да не говорим порядъка на числото колко е ужасен, което също ме навежда на мисълта, че нещо не е читаво с разчитането. Говорих и с двама близки, колеги, онколози- и те смятат, че ми трябва второ мнение за образите. Само да ми дадат диска- грабвам го и хуквам другаде.
Покрай това за друго днес глава нямам.

Общи условия

Активация на акаунт