Седми клас 2021-2022 Тема 4

  • 26 062
  • 775
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 8 738
Дайте идея как да усвоим текстовите задачи - много трудно се решават, върху това ще наблягаме през ваканцията....
И ние ги "мъчим" от тази седмица. Аз карам щерката да съставя таблица с данните и след това да съставя уравнение. Не ѝ са още изяснени, но трябва време, за да схване логиката.

Тази вечер решаваме задачи с s, v, t. Ако получим за t=1,25, как трябва да го тълкуваме 1 час и 25 минути или трябва да преобразуваме нещо?

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 19:11 от Vita

# 76
  • София
  • Мнения: 3 540
Не, 1,25 часа са 1 час и 15 минути. Тези 25/100 ги умножаваш по 60.

# 77
  • Мнения: 8 738
Не, 1,25 часа са 1 час и 15 минути. Тези 25/100 ги умножаваш по 60.
Благодаря! Забравила съм ги тези неща 🙂

# 78
  • София
  • Мнения: 777
Момичета, нещо Ви изпуснах тези дни, та чак си имаме нова тема с изписани 6 стр. - много емоции, много събития.
Сега по ред:

Ra2, стискам палци нещата да не са толкова "черни", колкото ги виждаш ти. Искренно ви желая успех!

Мандаринка, да ти е живо и здраво тийнчето! Само хубави емоции да има, добри приятели и много късмет!

Нинче, добре че няма пострадали! Дано сте приключили и с покрива.

При нас тестването в понеделник е минало без много емоции и фалове. Няма положителни. 2 деца са ОРЕС, но не ги включват във всички часове ( много се ядосвам на тези учители).
Утре имат тест по химия. В понеделник щяха да правят тест по Музика (ако бяха онлайн) и понеже станаха присъствено госпожата е изпитвала по желание. И о чудо, младежа е изявил желание (Така и така бил учил) и му е писала 6. Това му е първа оценка по музика , чак се бях притеснила какво става.
По БЕЛ имат класно на 14 (по график). В същия ден ще имат и контролно по мат, един след друг са часовете. На 15 контролно по руски. По график на 16 по биология . Въобще силици няма да им останат. Не че много се е разучил по този повод.
И ние сме закъсали на текстовите задачи.  Парадокса е , че на курса задачите са поносимо трудни (решава ги) , но от учебника на Клет ни се запъват , че и аз съм запънала. Ужас! Как ще го пребори контролното не знам! Ще трябва дружно да решаваме задачи Cold Sweat
Иначе, децата се кефят на ходенето на училище. А сега с този сняг настроението съвсем се приповдигна.
 Първият ден беше леко прегракнал, че отдавна не бил викал толкова. Явно е доста шумно в междучасията. При нас е шумно и в някои часове,  за жалост.
Коледата наближава, ама някак още не ми е коледно , въпреки хубавия сняг. Даже и елхата не сме подредили още. За подаръци също не сме мислили, на младежа сме обещали нов стол ( как звучи само - за коледа стол) Innocent Винаги купувам и книги - за мама, за приятелка, за мен, за детето. Гледам че има намаления на книги в ориндж и хеликон и мисля да започна с това:)

# 79
  • Мнения: 1 641
Ston, позволих си да те отменя и изпратих пощата и паролата на няколко от редовно пишещите майки, които са помолили за това в темата

Може ли и аз да помоля да ми изпратиш пощата и паролата? Благодаря.

Днес класната им е казала, че има тестове за тестване още само за другата седмица. Ако не получели ново количество тестове, от 20.12 вероятно щели да ги върнат пак ДО.

Нашите вчера имаха тест по история и петминутки по химия и музика. Класни все още няма обявени. Другата седмица ще имат тест по география.

Ra2, дано се притесняваш напразно.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 20:10 от gabidi

# 80
  • Мнения: 8 289
Vita, може да запомни, че една десета отговаря на 6 минути. 1,15 значи час и девет минути. В повечето случаи това е достатъчно. Ако е нещо по-сложно трябва да си напише едно отношение - даденото към 100, това, което търсим към 60, защото минутите в един час са толкова,  и със сигурност ще ги преобразува правилно.

# 81
  • Мнения: 2 207
И мойта е зле, наложи се да се включа, първата я оправих криво ляво, колко е вярна и аз не зная, но втората е в червено, там вече ще е зор, и за нея ще се наложи да се напъна. Ще трябват упражнения върху тях, а и преговор от 5 и 6 клас също ще трябва да се прави.

 gabidi, до вторник другата седмица ще им го върнат ли теста по история, ако им ги връщат де, да ми го пратиш. Мойто диване в Сряда ще правят.

# 82
  • Мнения: 1 641
Тони, ако им върне теста ще ти по изпратя, но по принцип не им ги дават за вкъщи.

# 83
  • София
  • Мнения: 12 588
Нашите днес са правили тест по история, без предупреждение. Дано всичко да е наред.

# 84
  • Мнения: 8 289
И нашите днес би трябвало да имат контролно по история. Младежът преговаря уж снощи. Доста бързо го направи обаче, та ще видим какъв ще е резултатът.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 1 856
Задачите със скорости, работа и тръби 🤪 могат да се научат само с адекватно обяснение от учител и много примери, за затвърждаване на типа задачи. Аз съм ги забравила. Дано да ги разбере в час. Доста по-приятни са геометричните задачи.

# 86
  • Мнения: 2 207
Ханна, добре го каза, да се обяснят дабре. Но при нас как да стане, днес за пореден път, бърка в елементарно пресмятане, проверява си ги няколко пъти, на моменти децата и казват за грешките където е допуснала, за да е сигурна че отговора е верен, проверява в отговорите в учебника. Ми и аз да съм, честно казано, нищо няма да разбера и науча. Дори тази същата, недоволства че част от децата са ДО, трябвало да и плащали за това че и се налагало да им преподава така, по едно време едно се изкиха, а тя го пита с маска ли е, а в понеделник им казваше, че може да са без, щом резултатите са отрицателни. Много си противоричи във всичко което говори.

Другата седмица пък ще имат учителка по География - преподавала в момента в др. училище, но учила за специалност Гео., та ще кара стаж, не била много млада, Господина ги предупреди да бъдат добри и послушни.
Тая по Мат. пък им каза, че от Април - Май, щели да правят пробни за НВО.

# 87
  • Мнения: 8 995
Ох, аз чакам вече ваканцията с нетърпение.
Не може да свари с всички домашни моята. Уроци два пъти седмично. Втора смяна. Някаква лудница е. И за нея взех да се притеснявам, че май й идва вповече. То вечер се учи след часовете ...

Нещо много сбъркано има в нашето училище. От година на година - не ги изпитват тия деца устно на последните уроци, а чакат оценки само от писмени работи на целия раздел. Ами трудно е да се подготвиш на 10 урока. По Физика и Биология мойта засега е само с оценки от входните нива - т.е. има по една оценка по предмет. Не са правили контролно, не ги е изпитвала... Не ми се струва нормално.

# 88
  • Мнения: 2 207
utro77, в школо може да ги няма, в бележника също, но да ги пишат в хартиения или в техния личен дневник, после на куп да ги стоварят.

# 89
  • Мнения: 8 289
Погледнах в Школо. Само по физика и химия има по 2 оценки, по всички други предмети има по 4-5 оценки.
На моя му харесват текстовите задачи, защото са по-разнообразни. Чист алгебричните са му по-скучни. Предполагам, че и геометричните ще са му интересни. Ще видим, като ги започнат.
Той пък си чака с нетърпение втората смяна през втория срок, за да си поспива още час сутрин. Ученето вечер не го бърка. Така или иначе учи само вечер още от първи клас.

Общи условия

Активация на акаунт