Седми клас 2021-2022 Тема 4

  • 26 059
  • 775
  •   1
Отговори
# 705
  • Пловдив
  • Мнения: 3 665
Рени не е против ПО по принцип. Против съм в сегашната ситуация. В нашият клас има едно ваксинирано дете-моето и едно прекарало. Децата ги виждам на камерата- с маски под носа, защото имат красиви носове и не бива да ги крият. Ако се спазваха мерките и децата бяха ваксинирани никога не бих си спряла детето. Пуснах я за седмица в началото на декември-ами до Коледа й лекувах синузита.
Лейка, в нашето село няма частни училища, които да имат добра слава и да са престижни. Нивото в нашето училище е на двата полюса. Две перфектни учителки по бел и мат ,но на другите седми класове и две ,които за нищо не стават. Ами разчитам на частните уроци и в повечето пъти те са присъствени, защото учителите при които ходи са ваксинирани и отговорни хора. Може би ,ако имаше такова перфектно училище като вашето или това на Стон, мнението щеше да ми е друго. Но при нас реалността е трагична.
Дали е частно, държавно училище или школа за мен няма значение. Трябва да се спазват мерките.
п.с. току що получих съобщение от класната в понеделник да идем с мъжа ми да тестваме децата. Е, как пък никой родител не иска? А искат децата им да са присъствено, но друг да им го осигури. И говорим за заинтересованост. Съвършени егоисти сме. Ами ако и аз откажа, все пак досега само аз съм ходила ,какво ще се случи с класа ?

# 706
  • Мнения: 1 376
Валя, не случайно написах по-горе, че ситуациите са различни, но общите решения касят всички ✌️
Можех да пазя болника докато не стана ученик, но сега е почти на домашно обучение защото след 3 дни в клас минава на 10 дни АБ 😪 в добавка 3-4 дни за доизлекуване... Това е графика всеки месец! Писах преди, че доброволствам за тестовете... Еми плюят зеленяци масово децата и никой не се трогва 🤬
Допълвам: Рени, прекрасно те разбирам, за това и казах как се размина каката ✌️Бих искала и малките да са с маски... Правилно поставени ✌️
Тропането с краче за ПО - без тестове, без маски, без ангажимент за доброволство, без нищо не предизвиква у мен уважение и разбиране към тропащия.

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 11:38 от irchick

# 707
  • Пловдив
  • Мнения: 3 665
irchick,по същия начин избутахме до 4 клас. Само ,че хора, които нямат тези проблеми няма как да те разберат. В първи клас помня ,че имаше над 350 отсъствия.

# 708
  • Мнения: 4 240
Ще потърся материалите, утре ще е, че след малко ще ходим на тест и после отивам при майка ми.
Първи преразказ 27/35. Има още какво да се желае, и то не малко.
И аз като Рени, не съм против ПО, но в момента не е за ПО.

# 709
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Ситуациите на хората са различни. Въпросът ми беше принципен - ако няма училище, не трябва да има и школи.
Хората страдат от най-разнообразни състояния. И повечето от тях не го изтъкват за причина за решения, които да касаят останалите. Иначе да кърмиш до 4г не е геройство, аз също съм го правила. Смятам, че е нормално решение на двойката майка-дете.
Задачи и отговори областен кръг по химия намерих тук:
http://www.prirodninauki.bg/archives/category/олимпиада-по-химия

Доста от мерките в класа - пречистватели, маски, , непрекъснато проветрение, ваксини са организация на родителите и натиск да се спазват. Повечето хора се отзовават и не толерират дребни измъквания. Децата се тестват у дома при симптоми. Имахме положително с домашен тест, родителите правиха официален, за да се сложи карантина на класа официално. Т.е. това сме родителите, не толкова МОн и училището. Училището тества 2х седмично и ако се налага ще плащаме за това.

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 11:52 от Leika_moja

# 710
  • София
  • Мнения: 3 538
Аз написах, че моето голямото е същото. Затова съм съвсем наясно, че няма как да се надяваме някой друг да пази децата ни. Дори и да искат - не може. Разнасят се вируси в училище. И то много повече отколкото в мола и на площадката. А да гледаш как твоето дете е два пъти в месеца на антибиотик, защото другото няма кой да го гледа - много боли.

# 711
  • Мнения: 537
Хора в нашия клас 6деца бяхме ДО.Но 2_3Майки са се уплашили от директорката ,и това как щяли да ги направят часни ученици ,и в понеделник ги пращат.Голям натиск има от учителите,как щели да ги изпитват по самички,как щтели да ги оставят с слаби оценки.Набора мрънка и той ,че му сподиграва едно гаменче ,,майкати не пуска,,.Оффф дано ги пуснат всички докато опмине и тази вълба.

# 712
  • Мнения: 1 376
Аз написах, че моето голямото е същото. Затова съм съвсем наясно, че няма как да се надяваме някой друг да пази децата ни. Дори и да искат - не може. Разнасят се вируси в училище. И то много повече отколкото в мола и на площадката. А да гледаш как твоето дете е два пъти в месеца на антибиотик, защото другото няма кой да го гледа - много боли.
Точно за това искам и малките да са с правилно поставени маски ✌️all the time.
И най-безобидна за един хрема ще му предизвика сериозен дискомфорт ако е с маска и се моля да се трогне родител поне за собственото дете. Ясно е, че моето ще оставят на кучетата ✌️

# 713
  • Мнения: 1 544
Точно заради това писах, че не знаеш кой с какви проблеми стои насреща - ако щеш толерантност го наречи, ако щеш емоционална интелигентност, ако щеш избирателност, но то е ясно , че всеки си пише от неговата си гледна точка и аз винаги съм се опитвала да огледам даден проблем от всички страни. Пък каквото ми душа не хареса, скрол и готово Wink
Рени, това си е типично, обикновено едни и същи хора са активни, пасивните гледат  и са царе на коментарите и критиките. Нямаме култура на споделяне и съпричастност в степен каквато е на запад... Като ми кажат , че доброволни им били пожарните и какво беше още и припадам кога ще се случи у нас...

# 714
  • Мнения: 1 376
Lejka, условията, които описваш за ПО ме устройват идеално ✌️ Гък няма да кажа ако е така във всички училища.
Не казвам, че съм герой да кърмя 4г. Трябваше да го правя, защото дете, което имаше контакт само с кака ученичка запушване ушите с всеки сопол. Ако не се дренират следва глухота (временно), АБ, пълна упойка, парацентеза, втори АБ и след месец пак... Макарички, АБ за 40 дни, трайно глухота... Няма край 🤕

# 715
  • в страната на чудесата
  • Мнения: 8 325
Ами събирате пари, купувате еърдок пречистватели по кубатура, дуднете непрекъснато за маски и отворени прозорци, пишете мейли, ходите на място, осигурявате маски, купувате тестове за второ тестване... това можете да направите вие като родители. Винаги ще има някой нос отвън, просто децата постепенно свикват.
Ако повечето родители са анти ковид вирус НЕма, няма спасение, но това е средата. Намирате друга среда, в малкия град се организира интелигенцията, прави натиск върху регионалните дерибеи... и така.

ПП. В момента проваксърската политика е погрешна, омикрон проби ваксините и при децата. Натиск за ваксиниране ще налива в мелницата на антитата. Сега са важни бързите и стриктни мерки.

# 716
  • София
  • Мнения: 1 543
Аз съм за ПО като мисля, че усилията на новите управляващи, ако искат да се различават от предишните, трябва да са насочени към подобряване на средата за такова обучение - подобряване на тестовете, по-висока ваксинация, засилена дезинфекция, маски и др.
Но не може, понеже не могат да наложат на никоя друга част от населението или бранш някакви мерки, веднага да затварят училищата. Да, има много болни деца, но има и много болни учители, които са болни не от децата.

И синът ми ще ходи на природните олимпиади. Готви се по помагала с тестове, които стм купила.

# 717
  • София
  • Мнения: 776
Училищата и градините са развъдник на вируси, но те изграждат имунитета на децата.  Не трябва да оставяме децата изолирани , като в инкубатор. Разбира се стига да няма други предписания от лекар или специфични заболявания.
Моето в яслата беше все болно, после в градината с всяка година боледуванията намаляваха. Детето израства срещайки различни вируси и организмът  създава имунен отговор, затова с израстването намаляват и боледуванията. Като по-малък имаше температура по 5 дни, а сега по 1-2. Деца, които не са били на градина боледуват интензивно в първите училищни години.
И ние сме били ученици и сме били в класове по 30-35 деца. Еми оживяли сме!
Разбира се сега ситуацията с този вирус е друга, но ако се спазват предписанията, правят тестове в училище и разболелите се родители не изпращат на училище " здравото" си отроче, нещата постепенно ще се нормализират.  Няма как , всички ще се срещнем с този вирус дали с ваксина, дали с боледуване, дали сега или след 5-10 години, но ще го срещнем.
Всеки разсъждава от своята призма и житейски ситуации, но те при различните хора са различни.

# 718
  • Мнения: 1 376
С всичко друго от поста ти съм съгласна, но сили не намирам да го играя организатор на стадо и борец за правда ✌️ Преди години го правех ииии само горчилка събрах.
Ако повечето родители са анти ковид вирус НЕма, няма спасение, но това е средата. Намирате друга среда, в малкия град се организира интелигенцията, прави натиск върху регионалните дерибеи... и така.
Ей тук обаче е разковничето... Живеем в София и не зная за ДУ, в което да има дори 20% здравомислещи и адекватни родители.
Имам поглед и върху Банско... Там вирус мЕма за 99% от хората 🥴

# 719
  • Пловдив
  • Мнения: 3 665
Ами събирате пари, купувате еърдок пречистватели по кубатура, дуднете непрекъснато за маски и отворени прозорци, пишете мейли, ходите на място, осигурявате маски, купувате тестове за второ тестване... това можете да направите вие като родители. Винаги ще има някой нос отвън, просто децата постепенно свикват.
Ако повечето родители са анти ковид вирус НЕма, няма спасение, но това е средата. Намирате друга среда, в малкия град се организира интелигенцията, прави натиск върху регионалните дерибеи... и така.

ПП. В момента проваксърската политика е погрешна, омикрон проби ваксините и при децата. Натиск за ваксиниране ще налива в мелницата на антитата. Сега са важни бързите и стриктни мерки.
Извинявай ,ама това което пишеш е невъзможно да се случи в ДУ. Нашият клас няма класна стая ,обикалят като глухи кучки с 15 кг раници, дори в голямото междучасия си ги мъкнат с тях. Отиваш на 200 -300метра да си купиш закуска в пълно бойно снаражение. В салона играят боси на студа, защото ако носят и допълнителни маратонки раницата става 17 кг. Шкафчета? Какво е това? А като говориш с директора мислиш ли ,че има резултат-тя не може да разшири училището, а по наредба не трябва да обикалят в този вирус. Къде според теб да я намеря тази друга среда? Да си пратя детето в частните училища, където ги карат с двама бодигарда? Всеки, който иска по-висока диплома се мести в частните училища. Сори, ама в Пловдив е така. Нивото на частните училища е ниско.  И София не е България. От началото на пандемията се боря с местната власт, дали постигнах нещо? Нищо, освен ,че Дани Каназирева се издигна и отиде в парламента ,защото се справи прекрасно в Пловдив ,та отиде държавата да оправя. А и в крайна сметка никой не ме натиска аз да си върша работата. Омръзна ми да се занимавам с неща ,които не са моя работа.
Да се съберат пари? Първо е незаконно доколкото знам, второ дали всеки родител има възможност?
И ако мислиш ,че детето ми учи в Диарбекира ,не. Учи в едно от елитните училища до 8 клас в центъра на Пловдив. Така че това е нивото. Това е елита извън столицата. Ама сития на гладния нали знаете....

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 12:55 от renydent

Общи условия

Активация на акаунт