Нямам желание за повече връзки

  • 11 412
  • 331
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Преди не много на брой години жените са си налягали парцалите и са търпели мъжете си почти на всяка цена. Сама жена абсурд, разведена съвсем. Помня в детството ми моя съседка, прекрасна жена, но "стара мома", просто така й се е стекъл живота. Помня и шушукането по неин адрес. Сега живеем в друго време. Жените и сами живеят, и кариера градят, и са си самодостатъчни понякога, че и деца гледат сами. Тези неща ни развързват ръцете не само да не зависим от мъже, за тяхно неудоволствие Simple Smile но и да се чувстваме добре сами. Това положение дали е временно или до живот зависи изцяло от конкретния случай. Но наистина в един момент човек започва да мисли в посока "по-добре сам отколкото зле придружен", да си цени удобствата и спокойствието, а пък нищо не пречи да си има приятели с привилегии като толкова му липсва секс. И за двата пола говоря.

# 31
  • По света и у нас
  • Мнения: 1 302
Аз съм ЗА връзките и да не сме сами. Обаче след развод вече не сме наивни дечица и имаш мноого по- ирок кръгозор. Не можеш да ме лъжеш или аз да се самозалъгвам като навремето. Просто няма как да стане.

# 32
  • Мнения: 12 473
На 47 и с голямо дете - най -добре да се фиксираш само в себе си и как да се кефиш на живота на макс. Гаджета, връзки - да. Но кой е казал, че трябва да е със сериозни намерения?
То, ако има да се случва, ще се случи. И ще те намери правилния сам, без да ти пречи и нарушава комфорта, който си си изградила.

# 33
  • Мнения: 21
Майка ми е така. Първо разведена, после и вдовица. Може и да е имала някоя и друга връзка след смъртта на пастрока ми (аз не знам за такава). Твърди, че няма нужда от мъж, стигала и работа, приятелките и да помага с внуците. Тя е на 58 години! Уважавам решението и.

# 34
  • София
  • Мнения: 4 310
Всяка връзка е компромис, в по- малка или по- голяма степен. И всеки чевек си решава сам, от какво е готов да се откаже в името на връзката. И аз съм сама от много години вече, преди не бях. И сега мога да сравня и двата положения. Засега избирам свободата.
Много ме е хубаво, че не трябва да се съобразявам с никой. Да лягам и да ставам, когато аз искам, и никой да не ме събужда, когато ми се спи. Да не чистя и да не готвя, ако не ми се занимава. Да си взема домашен любимец без да търся одобрение от някой. Да отида на нощен клуб,  да се прибера с мъж, и просто да си говорим до сутринта, и няма кой да ми търси обясненията после. Да пътувам, когато аз реша, да отида на гости и да прекарам там хубаво време, и после вкъщи няма да ме посреща недоволна физиономия, че съм се прибрала късно. Да се захвана с някакво странно хоби. Да се обличам както на мен ми харесва, а пък на мен не ми харесва да изглеждам секси. Да си купувам глупости които ме кефят и да не чуя нечие мрънкане по въпроса. Да не търпя вкъщи чужди хора, например приятели на мъжа ми. Или неговите роднини. И така нататък...
Ако реша че все пак ми трябва някой мъж, идеално би било да се срещаме от време на време, но не да живеем заедно. Но даже и в такъв случай, от много неща ще се наложи да се откажа, не съм готова засега.



+1000

# 35
  • Мнения: X
Майка ми е така. Първо разведена, после и вдовица. Може и да е имала някоя и друга връзка след смъртта на пастрока ми (аз не знам за такава). Твърди, че няма нужда от мъж, стигала и работа, приятелките и да помага с внуците. Тя е на 58 години! Уважавам решението и.

И при моята майка е така. Само дето е малко по-възрастна . Казва че не само мъж не иска да види,нито и да чува за такъв 😇

# 36
  • Мнения: 650
Извинявам се за намесата, но мисля, че и при мъжете е същото. Когато бъдеш наранен от приключила връзка нямаш желание за нова, радваш се на свободата да правиш каквото, когато си поискаш. И после.... изведнъж в живота ти се появява някой, без даже да си го искал. И няма нужда да правиш компромиси, защото този някой е твоята половинка... Така че няма нужда от генерални решения, каквото е писано - ще стане. А дотогава се наслаждавай на живота, доколкото е възможно - прави това, което ти се прави и се съобразявай единствено със себе си.

# 37
  • Мнения: X
Извинявам се за намесата, но мисля, че и при мъжете е същото. Когато бъдеш наранен от приключила връзка нямаш желание за нова, радваш се на свободата да правиш каквото, когато си поискаш. И после.... изведнъж в живота ти се появява някой, без даже да си го искал. И няма нужда да правиш компромиси, защото този някой е твоята половинка... Така че няма нужда от генерални решения, каквото е писано - ще стане. А дотогава се наслаждавай на живота, доколкото е възможно - прави това, което ти се прави и се съобразявай единствено със себе си.

И моят мъж така е разсъждавал😇до като не се "сбутахме"случайно на улицата🤩😍.

 Сега сме женени и почва да говори ,че ако недай си боже се "гътна"преди него,жена нямало да иска да види. Аз като, че ли ще искам!?Генералните решения са за конете, че имат по-голями  глави от нашите! 😂😉

# 38
  • Мнения: 377
Аз съм сама с децата ми от ще станат 7 години... не се бях замислала колко са вече. За това време съм имала едни отношения, които емоционално бяха сериозни за мен, но не съм го запознавала с децата и не сме живели заедно.  Имам периоди на черногледство - все ли ще съм сама, на 40 съм почти, децата вече са доста самостоятелни и не ме търсят много много... обаче като си дам реална сметка какво означава  връзка и как все ще трябва да се съобразявам, колко е труден балансът между другия човек, децата ми, вероятно и неговите деца.... ма толкова сложно ми се струва....
А и тази възраст около 40 е една малко кофти в това отношение. Мъжете на тези години, които не са се обвързвали и нямат деца, мен са ми малко подозрителни. А и трудно се намира общ език с човек, който не ти схваща приоритетите. Пък ако е читав, що да взема жена на 40 с деца, като може да е с някоя на 30 без.
Тези с деца и невървящи бракове, пък си налягат парцалите и не се разделят, щото децата са още малки....   
уж не съм песимист, ама трудно виждам работещ за себе си вариант.
Преди известно време май имаше тема точно за шансовете на жена с деца да има нова връзка... според болшинството хора излиза, че нямаме много опции. Май и аз така го виждам.
Ама и мен не ме мъчи особено....

ще бъде с теб този мъж, защото те обича Simple Smile
а обичта към теб ще включва всичко - и теб, и децата, и привичките ти, всичко

# 39
  • Мнения: 12 801
Здравейте!

Аз съм самотна майка с дете на 16 години. С бащата сме разделени от 8 години. От тогова до сега съм имала 2 по-сериозни връзки, но се стига винаги до раздяла. От повече от година съм сама и някак си, като че ли свикнах и сега дори мисълта за някой, който да ми се мота в краката ме кара да се откажа моментално от всякакви такива мисли. Като че ли съм си станала самодостатъчна и нямам желание да се свържа отново с друго човешко същество. Въпросът ми е дали нещо в мен не е в ред или просто съм се предала или оставила на рутината. Естествено, че вие няма как да ми кажете какво става в моята глава, но бих искала да прочета дали има други жени като мен, които си гледат по-скоро спокойствието, отколкото да са във връзка на всяка цена. На 47 години съм.
Когато и ако срещнеш човек, може и да решиш да се обвържеш отново, но не си задължена. Пишеш така, сякаш самата ти не намираш за нормално да си сама. Не разбирам наистина защо. Сякаш робуваш на стереотипи.
Ако си доволна от живота си, защо зорлем да си вкарваш автогол? Остави се на течението, бъди щастлива. Няма правила за щастие.

# 40
  • Мнения: 2 204
Добре де, жените дето не искате връзки как правите секс? Или не правите секс изобщо. Или забърсвате някой мъж за една вечер, само за секс и после чао. И после друг и друг мъж... това значи безразборен секс.
Ако пък имате само един мъж за секс, то това си е чиста връзка, аз да ви кажа.

# 41
  • Мнения: 41 011
Добре де, жените дето не искате връзки как правите секс? Или не правите секс изобщо. Или забърсвате някой мъж за една вечер, само за секс и после чао. И после друг и друг мъж... това значи безразборен секс.
Ако пък имате само един мъж за секс, то това си е чиста връзка, аз да ви кажа.

О, ако знаеш какви вибратори има в днешно време... Ако мъжът ще е просто някакъв тъпкач без чувства и емоции, вибратор по-добре. Пък и няколко можеш да си имаш за разнообразие.

# 42
  • Мнения: 18 562
Като чета темата, напълно разбирам защо цял свят се почуди, че съм се омъжила за втори път. Честно, нямах идея, че толкова много жени не изпитват необходимост от нова връзка. Аз дори да не бях срещнала мъжа ми, със сигурност бих излизала по кафета, срещи и т.н. Да стоя сама понеже съм се развела, не ми е хрумвало никога. Дори да не изпитвам особено голяма любов, аз бих се срещала с мъж, просто за да се разнообразя и да не седя все вкъщи. Явно не ми е добре да стоя сама. Правила съм го, знам как е, на мен не ми беше толкова добре, че чак да поискам все така да съм си. Надявах се да се запозная с някого, с когото да се виждаме уикендите по принцип.

Ако човек не иска срещи обаче, защо да се насилва?? Пак си му е добре явно.

# 43
  • Пловдив
  • Мнения: 1 098
Добре де, жените дето не искате връзки как правите секс? Или не правите секс изобщо. Или забърсвате някой мъж за една вечер, само за секс и после чао. И после друг и друг мъж... това значи безразборен секс.
Ако пък имате само един мъж за секс, то това си е чиста връзка, аз да ви кажа.

Що да е безразборен? Баш подборен секс си е.

Последна редакция: ср, 08 дек 2021, 17:07 от Sashka93

# 44
  • Мнения: 2 039
Важно е как на вас ви е добре! На тази възраст човек започва да си цени спокойтвието.Детето скоро ще излети от дома и ако толкова ви е притрябвал мъж,смятам,че ще си намерите.
Да ,жените предпочитат да имат компания за излизания и развлечения и после всеки в къщата си.Но за съжаление мъжете търсят повече кой да ги обгрижва.

Общи условия

Активация на акаунт