Промени в менструацията при прием на противозачатъчни

  • 872
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте,
За първи път пиша във форум,моля да ме извините.
Приемах 3 месеца Диане 35,но миналия месец ги замених с Линдинет 20 след консултация с лекар,не правих прекъсване между опаковките,свърши Диане и започнах Линдинет.
Във вторник ми приключи втора опаковка.
С Диане менструацията ми идваше в събота, но сега ми дойде в петък преди обяд. С Диане продължителността беше 4 дни.Но от петък,менстуацията ми е доста оскъдна,вчера леко се засили,а преди малко като се забърсах нямаше нищо.Възможно ли и това да е имплатационно кървене или е менструация,просто поради ниската дозировка на Линдинет до се е изменл и цикъла.
На лекар ще ходя чак в четвъртък,ще откача дотогава.
На 23 съм ,пия противозачатъчни заради поликистозн яйчници.Моля някой ако е имал подобен случай да сподели.
Правих необезопасен секс.

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 148
Здравей. Аз пих миналата година Диане 35 за период от 3 месеца. Също като теб съм с поликистозни яйчници обаче ми ги дадоха да ми се изчисти лицето. От какво не мога да кажа защото дори периода 13-17 не съм имала проблем с акне / на 22 съм /. Но също като теб след като ги спрях / пиех ги август-ноември 2020 / като ги спрях цикъла ми беше известно време оскъден. 3-4 месеца може би.

# 2
  • Мнения: 15 555
Противозачатъчните заради поликистозни яйчници ли ги пиете или просто си ги пиете, като средство против забременяване?

# 3
  • Мнения: 7
Главно заради поликистозните яйчници,но и като средство за предпазвне.
Идваше ми на повече от 40 дни.
Това е и причината коята ме притесни че ми подрани с един ден и беше супер кратко и оскъдно течение.
Искаше ми се да разбера дали друга дама е имала подобен проблем,ако е приемала два вида хапчета без прекъсване и дали е забелязала промяна в менструацията си .

# 4
  • Мнения: 15 555
Питам, защото и аз преди години имах кисти на яйчниците. Изписаха ми противозачатъчни /извинявам се, но не помня кои бяха/, които трябваше да пия 1 година. На втория месец ги спрях, защото не ми действаха добре - качих 10 кг. от тях. По препоръка на моя приятелка отидох в една билкова аптека, която се намира срещу МОЛ София на Стамболийски. От страната на Лидл. Скоро минах от там - още я има. Вътре обясних какъв е проблема и ми направиха микс от билки, който трябваше да пия всеки ден по начина, по който ми бяха написали. След месец и половина яйчниците ми бяха чисти - нямаше никакви кисти.
Надявам се да съм била полезна - успех!

# 5
  • Мнения: 7
Много Ви благодаря!
Но както споменах мен повече ме притесни това кратко кървене буквално два дни и до днес само зацапва кафеникаво и идване един ден по-рано.
Притесни ме,че въпреки редовния прием да не се е получило забременяване и да съм от този 1% каръци.Не че не искам деца,но все още не му е дошло времето.Иначе при мен освен този случай други странични реакции нямам,теглото ми е същото като в началото.

# 6
  • Мнения: 5 273
Ами, вместо да се притесняеате, можете да си направите тест. Иначе като цяло смятам, че вероятността е малка да сте бременна. Двете опаковки са застъпени, така ли? Има вероятност и заради това да има промяна в цикъла. Иначе не мисля, че един ден по-рано идване на цикъл е симптом на имплантация, особено при прием на противозачатъчни. Пила съм ги 13 години, нито забременях, нито напълнях.

# 7
  • Мнения: 7
Миналия месец бяха застъпени и беше супер силно течение.Реално този месец ми и втори на Линдинет.

Общи условия

Активация на акаунт