Дългото чакане след трансфер-тема 96

  • 47 349
  • 729
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 312
На 7 ден си пускате кръвен или правите от другите домашни тестове?
Аз съм царицата на ранното тестване Joy
Най-късно на ден 8 съм пускала тест...
Сега шегата на страна.Доктор Владимиров ни караше да правим тест на ден 7 при трансфер на 5-дневни.То моите винаги са били такива с изключение на свежия трансфер при Станулов,когато ми върнаха 4-, дневен,но избързваш ембрион.Причината е,че на ден 7 показва вярно,ако е ниска стойността може и биохимична да е, въпреки че аз имах бременност,която започна с ЧХГ 15 и можеше да свърши добре ако знаех за тромбофилията и прогестерона.

# 706
  • Мнения: 5 122
На 7 ден си пускате кръвен или правите от другите домашни тестове?
Кръвният показва. Уринен, ако не е много чувствителен, може и нищо да не покаже.

# 707
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
Кръвен, въпреки че докато го чакам правя и един обикновен.Миналата година при последния успешен трансфер първо направих едно Престо и то веднага се позитивира.После изтичах до лабораторията до вкъщи.Докато излезе резултатът от кръвния ми зацапа и си казах ,че всичко свършва и Престо-то за пореден път е дало фалшиво положителен резултат.Е да,ама не-на ден 8 чхг ми бе малко над 91.А зацапването,че даже и кръвоизливи,имах почти до края на първи триместър.А,и чхг в началото изобщо не ми се удвояваше като хората...

# 708
  • Мнения: 587
Аз съм царицата на ранното тестване Joy
Най-късно на ден 8 съм пускала тест...
Сега шегата на страна.Доктор Владимиров ни караше да правим тест на ден 7 при трансфер на 5-дневни.То моите винаги са били такива с изключение на свежия трансфер при Станулов,когато ми върнаха 4-, дневен,но избързваш ембрион.Причината е,че на ден 7 показва вярно,ако е ниска стойността може и биохимична да е, въпреки че аз имах бременност,която започна с ЧХГ 15 и можеше да свърши добре ако знаех за тромбофилията и прогестерона.
Елислава, при Врадимиров искат изследвания за тромбофилия и я отчитат като фактор обикновено. При вас странно се е получило.. А прогестерона кога го проверихте за първи път след трансферите при Вл.?

Последна редакция: ср, 23 фев 2022, 09:41 от milenahot

# 709
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
През 2015/2016-та не искаха изследвания за тромбофилия.Аз сама си ги назначих като бях вече бременна.И дори питах за терапия като излязоха резултатите,но казаха че няма нужда,след като имам едно дете и без да съм знаела за нея...При мен по-големият проблем се оказа падащият прогестерон...Прогестерон никой никога не ми е назначавал като изследване.И него си го самоназначих след дълго четене из форума.Но не еднократно,а всяка седмица,за да видя някъде върви и да може лекарите да ми назначат точната терапия...

# 710
  • Мнения: 587
През 2015/2016-та не искаха изследвания за тромбофилия.Аз сама си ги назначих като бях вече бременна.И дори питах за терапия като излязоха резултатите,но казаха че няма нужда,след като имам едно дете и без да съм знаела за нея...При мен по-големият проблем се оказа падащият прогестерон...Прогестерон никой никога не ми е назначавал като изследване.И него си го самоназначих след дълго четене из форума.Но не еднократно,а всяка седмица,за да видя някъде върви и да може лекарите да ми назначат точната терапия...
И аз реших да си следя Пр., тъй като с четене разбрах колко критично важна роля играе, а не му се обръща подобаващо внимание при (някои от) докторите. Пуснах си го ден преди трансфера и мисля на 7мия ден с ЧХГ-то да си го пусна отново.

# 711
  • Мнения: 95
През 2015/2016-та не искаха изследвания за тромбофилия.Аз сама си ги назначих като бях вече бременна.И дори питах за терапия като излязоха резултатите,но казаха че няма нужда,след като имам едно дете и без да съм знаела за нея...При мен по-големият проблем се оказа падащият прогестерон...Прогестерон никой никога не ми е назначавал като изследване.И него си го самоназначих след дълго четене из форума.Но не еднократно,а всяка седмица,за да видя някъде върви и да може лекарите да ми назначат точната терапия...
Понеже и моя прогестерон падаше постоянно.. да попитам до кога приемахте допълнително.. аз последно до 5 месец  и го спрях.. никои лекар не искал да го проследявам …вече съм в 8  месец има ли смисъл да се следи.. проблем ли е ако е нисък в края на бременноста.. благодаря предварително..

# 712
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 125
След 13 г.с вече има плацента,която изработва нужния прогестерон и не би трябвало да се налага допълнителен прием  ако всичко с бременността е наред.Знам че при скъсена шийка се взема .Аз вземах до 13-та,после не ми трябваше.Фраксипаринът пък го включихме в 20 г.с.,преди това Натаспин и Аспирин.После и тях продължих до 16.09,а Фраксито до 28 дни след раждането (родих на 1.10).

# 713
  • Мнения: 73
Благодаря, Пингвинче❤️❤️❤️
Аз имам една дилема, сутрин или вечер да слагам Фраксипарина. По принцип казват, че вечер е по-добре, но при изследвания пък е по-удобно сутринта преди да вземат кръв. Иначе още нещо ме озадачи. Както споделих, трансферът ми беше вчера/22.02/, а инжекциите ми казаха да ги започна от 24.02. Имал ли е някой друг такава схема?
Здравей, аз си слагах Фраксипарин вечер, след поставените други инжекции. И на мен ми казаха да започвам Фраксито на 2-ри ден след трансфер. Успех! 🙏🍀

# 714
  • Мнения: 957
Lina, бях при нея. Сега съм се насочила към Турция.

колко опита имате при нея?

При нея имам един опит.

# 715
  • Мнения: 50
Здравейтеее!Записвам си при чакащите с трансфер от вчера на 5 дневен бластиоцид…Вие какво правихте след трансфера-само почивка на легло или имахте и движение?

# 716
  • Мнения: 587
Здравейтеее!Записвам си при чакащите с трансфер от вчера на 5 дневен бластиоцид…Вие какво правихте след трансфера-само почивка на легло или имахте и движение?
Вижте назад по темата - доста е писано.

# 717
  • София
  • Мнения: 386
Момичета, знам, че вероятно ще ме обявите за луда, но...моля за съвет. На 12 февруари беше моя ЗЕТ на две петдневни душици (бластоцист). Имам Progestan dex по една ампула всеки ден до утре включително, но ако направя теста в петък, мъжът ми ще бъде на работа и ако не дай Боже, е отрицателен, не знам кка ще се справя за пореден път... Да рева сама у дома 😢 И много ме е страх. Мисля да го направя в събота, като за всеки случай може да пусна и един прогестерон.... Но пак ме е страх, защото имам Pregnyl предписан през ден по 100 единици инжекции и Зарзио през ден, но в тоя Pregnyl има ЧХГ и ако се тествам ме е страх да не е фалшиво положителен резултата.... Какво мислите, как да постъпя? Петък или събота? Вече устисках толкова дни.... Не знам какво да правя, много ми се иска вече този път да наред нещата 🙏🙏🙏 Благодаря ви предварително! 🍀🍀🍀

# 718
  • Мнения: 148
Мен ако питаш направи си теста в деня , който са ти казали от клиниката.
Бъди спокойна и мисли , че ако нещо трябва да се случи ще се случи и да се притесняваш и да не се притесняваш. Каквото зависи от теб го спазваш. Но трябва да си подготвена и за двата случая. Аз ти пожелавам късмет и на теста да имаш тлъсто ЧХГ. 🍀🍀🍀
Момичета, знам, че вероятно ще ме обявите за луда, но...моля за съвет. На 12 февруари беше моя ЗЕТ на две петдневни душици (бластоцист). Имам Progestan dex по една ампула всеки ден до утре включително, но ако направя теста в петък, мъжът ми ще бъде на работа и ако не дай Боже, е отрицателен, не знам кка ще се справя за пореден път... Да рева сама у дома 😢 И много ме е страх. Мисля да го направя в събота, като за всеки случай може да пусна и един прогестерон.... Но пак ме е страх, защото имам Pregnyl предписан през ден по 100 единици инжекции и Зарзио през ден, но в тоя Pregnyl има ЧХГ и ако се тествам ме е страх да не е фалшиво положителен резултата.... Какво мислите, как да постъпя? Петък или събота? Вече устисках толкова дни.... Не знам какво да правя, много ми се иска вече този път да наред нещата 🙏🙏🙏 Благодаря ви предварително! 🍀🍀🍀

# 719
  • Мнения: 587
Момичета, знам, че вероятно ще ме обявите за луда, но...моля за съвет. На 12 февруари беше моя ЗЕТ на две петдневни душици (бластоцист). Имам Progestan dex по една ампула всеки ден до утре включително, но ако направя теста в петък, мъжът ми ще бъде на работа и ако не дай Боже, е отрицателен, не знам кка ще се справя за пореден път... Да рева сама у дома 😢 И много ме е страх. Мисля да го направя в събота, като за всеки случай може да пусна и един прогестерон.... Но пак ме е страх, защото имам Pregnyl предписан през ден по 100 единици инжекции и Зарзио през ден, но в тоя Pregnyl има ЧХГ и ако се тествам ме е страх да не е фалшиво положителен резултата.... Какво мислите, как да постъпя? Петък или събота? Вече устисках толкова дни.... Не знам какво да правя, много ми се иска вече този път да наред нещата 🙏🙏🙏 Благодаря ви предварително! 🍀🍀🍀
При мен при ЗЕТ на 5-дневен докторът ми каза на 7ия ден след ЗЕТ да пусна тест. При вас доста време са ви дали за ЧХГ-то. Защо не си направите в четвъртък (ако мъжът ви ще е на линия и ще ви е по-спокойно) и отново в събота?

Общи условия

Активация на акаунт