Пубертетът при момичетата - как да подготвим децата ? - 11

  • 40 297
  • 744
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 12 017


Каза ми, че на всеки 14 дни ще си прави чийт дей, каза ,,ще вечерям чипс, ще ям малко шоколад, стига ми толкова”.

На 12г, 155см, 48кг.
При това съотношение аз не виждам наднормено тегло, поне няма нездравословно.
Но ако все пак е решила диета, този чипс през седмица е по-добре да го изключи, а шоколадът да отложи за още по-дълъг период. Иначе усилията могат да се окажат напразни. Освен това, чипсът просто не е храна, никакъв смисъл няма от него. Ако толкова я влече, да го отложи също за по-голям период, примерно, поне два месеца без чипс.

# 76
  • Мнения: 195
Сега ще кажа ,,диетата” която тя си измисли.
Изключва  се захарта, чипса, като цяло снаксовете, газираното, сковете, студените чайове и подобни. Сладкиши, бисквити се премахват и хлябът се ограничава, но не се спира! За закуска се яде наполовина от обикновенната закуска примерно половин порция овесена каша с мед и плод. Три часа по-късно се яде половин порция салата. Примерно авокадо, домат, краставица, моцарела. В 15:00(три часа по-късно) се яде половин порция ориз, месо със зеленчуци или нещо такова. В 18:00 се яде ядки, протеиново барче или плод(за предпочитане е плода да не се яде късно). Към 20:00 се вечеря наполовина от стандартната вечеря. Пие се около 2000мл вода.  Сега започна да включва кънките на лед, преди беше само танци. 

Преди около2г баща ѝ почина. Голяма мъка за всички и тя качи доста килограми. Беше, като инжектирана. Около една година след това започна да се храни здравословно и да сваля килограми. Аз никога не съм я притискала казвам ѝ ,,важно е да си щастлива, а не слаба!” Отговора е: ,,ще съм щастлива щом съм слаба”. Реших, че трябва да бъде информирана, че с диети от типа ,,свали 10кг, за 10дни” следва ,,качи 20кг за 10дни”. За протеина не бях информирана и много ви благодаря. Вкъщи ядем само готвено и рядко поръчваме. Ако поръчваме то е суши, защото не мига ДС го готвя😁.

Каза ми, че на всеки 14 дни ще си прави чийт дей, каза ,,ще вечерям чипс, ще ям малко шоколад, стига ми толкова”.

На 12г, 155см, 48кг.

Здрасти, обърни внимание на това за връзката слаба - щастие, което ти е казало детето - фокусът не трябва да е върху храната, сигурно има и други интереси, които може да следва, да ходи на уроци или школи, извън танците. Иначе за диетата, без много шум може да спреш консумацията на всякакви пакетирани храни и такива с добавена захар - плодови млека, сокове, всичко което има етикет с глюкозофруктозен сироп или палмова мазнина, това без апломб, просто не ги купувай за вкъщи - разходите за зъболекар ще намалеят, ако не друго Simple Smile

# 77
  • Мнения: X
Съгласна съм и с двете ви. Попринцип съм от типа хора които дават доста свобода, защото така майка ми правеше с мен и бях доста щастлива и успешна. Майката на приятелка много я натискаше, а момичето си брше не по-малко амбициозно. На 4, плачеше, не защото е ниска оценка, а защото в е страх да се върне вкъщи. Та и тя стана успешна по-късно и се наместиха нещата, но това натоварване беше ужасно и се старая да не го причинявам. Прочетох ѝ вашите мнения, тя е напълно съгласна.

За школите много иска да ходи на италиански, спортна гимнастика (за развлечение), но си е казала, че може да опита лятото. Тя е човек който обича да чете фентъзи и после да гледа филмите към книгите. Не иска да си губи тази страст и си е оставила събота и неделя празни. За сега ходи понеделник на английски, вторник на математика, сряда на пиано, четвъртък на български и междувременно, понеделник, сряда, петък и събота танци, събота и неделя кънки, като неделята ако  си е научила после отива с приятелка в мола. Училището ѝ е до 14:30 и докато се прибере става поне 15:10. След уроците (80мин Анг и мат, 120бел) тепърва се връща отново и има да учи, затова не иска да слага още неща😊

# 78
  • Мнения: 4 717
Параход, и аз водих дъщеря ми при една прехвалена доцентка в Аджибадем Сити Клиник. Изписа на дъщеря ми една торба мазила за много солидна сума. Накупихме всичко, обаче не знам как тая лекарка смята, че комедоните се махат с мазило. Сега водя детето на почистване на лицето при козметичката ми и ефектът е отличен. Лицето й се изчисти и направо светна.

Тонка на основно почистване ли я водиш или нещо по-специално? След колко посещения имаше видим ефект?
Дъщеря ми има подкожни пъпки понкога по бузите и от стискане й се образуват буци, които ме плашат до побъркване докато оттока не се разсее.
Не издържа на болка и отказва да ходим на козметик, но се стремя да я мотивирам.

# 79
  • Мнения: 622
Някои козметични преди процедура ги мажат с лидокаин за да не ги боли.

# 80
  • Мнения: X
Здравейте да ви попитам нещо. За първи път и дойде цикъл на 12.09.21. От тогава не и е много редовен, но идва всеки месец което в началото е предостатъчно. Последно и дойде на 29.12.21 и днес ми каза, че имала кафеникаво зацапване на гащите. Болна е от ковид не знам дали това има значение.

# 81
  • София
  • Мнения: 23 129
Dress as Princess, не знам дали е пълно или не почистването, но козметичката ми каза, че е щадящо, предвид възрастта й. Първо й слага уреда с пАрата, а дъщеря ми много го харесва, аз пък го мразя. След това с марличка започва да й стиска черните точки и те излизат без проблем. После й прави някаква маска, маже я с лосион и май това е всичко. Дъщеря ми не търпи на болка, но изобщо не е споменавала за дискомфорт по време на почистването, дори казва, че й е много приятно. Първите няколко дни след процедурата на места лицето й е по-зачервено и раздразнено, след което всичко минава и й става супер. Козметичката ми каза, че веднъж на два месеца е напълно достатъчно. През останалото време държи сутрин и вечер хубаво да се почиства лицето вкъщи.

# 82
  • Мнения: 889
Здравейте,моята госпожица е на 10 години и от миналата е със цикъл.Гледам ,че по бузите вече има ситни пъпчици,като тя от бебе е с проблемна кожа.Чудя се да я водя ли на кожен лекар?С какво ще препоръчате да ги третира?

Може да пробвате временно  да  ограничите млечните и да видите дали няма да има подобрение. Или поне прясното мляко. Ако консумира такова,  трябва да е пълномаслено.
Обезмаслено мляко увеличава с вероятността за образуване на пъпки.
Освен лекарство приготвяно в аптека, за доста проблемна кожа,  това се препоръча от лекаря.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 17:16 от xxxxx

# 83
  • софия
  • Мнения: 386
Здравейте,да попитам в темата ,че съм доста притеснена. Дъщеря ми е 15 годишна.Постоянно се следи за теглото и тренира.Много ограничи храненето и няма излишно тегло.Проблемът е ,че въобще не дава да й говоря на тази тема.Не иска да приготвям храна,тя искала да си прави.Не се вслушва в никакви съвети и става агресивна ако се опитвам да й приготвя нещо, Можела сама да отговаря за храненето си.
Някой минавал ли е през подобен опитСвързах я с психолог,но не видях ефект.Бяха стигнали до извода,че съм свръхконтролираща на тази тема.Аз наистина съм много притеснена и просто не знам как да реагирам.Старая се да купувам и правя само здравословна храна.Тя обаче не желае и иска да яде само каквото тя е решила или направила.
Ще съм благодарна на всякакви съвети или споделен опит.

# 84
  • Мнения: 4 420
Ако си прави сама храна и се храни здравословно, остави я. Няма нищо лошо в това.

# 85
  • Мнения: 9 443
Какво иска да си приготвя момичето и защо не я оставите да си готви?

# 86
  • Мнения: 11 241
Какво иска да си приготвя момичето и защо не я оставите да си готви?
Защото описаното състояние много прилича на орторексия. Детето може и да е добре, но може и да не е.

# 87
  • Мнения: 4 717
А според мен детето е повлияно от така популярните напоследък инфлуенсъри в соц. мрежи, които бълват видеа за здравословен живот и хранене. Може би ако я откъснете малко от средата и отидете на кратка почивка, където да я насърчавате че човек може да опита, да си отпусне душичката и нищо лошо няма да се случи. Обяснете й, че всяка крайност е всъщност ново ограничение за организма и психиката. Също не виждам лошо в това да е самостоятелна и да се храни здравословно, просто не бива да се вманиачава.

# 88
  • Мнения: 1 990
Вероятно разсъждавам "наизуст", защото не ми е на главата, но аз не бих се притеснявала, ако дъщеря ми изявява желание да се храни здравословно и сама иска да се погрижи за това. Бих следила внимателно какво и в какви количества яде и дали не пропуска важни групи храни, защото сега расте, но ако се храни наистина здравословно и няма сериозни отклонения в теглото или в психиката, не бих я спирала. Да, и аз мисля, че са под постоянното влияние на ТикТок и Инстаграм, но в случая не ми звучи притеснително. Възможно е да има нещо друго, което притеснява дудулина, но с личен опит не мога да помогна, поне към момента.

# 89
  • Мнения: X
Момичето най-вероятно иска да е самостоятелно, вариант е и да иска да изпспъкне пред приятелки, как спокойно си готви каквото си поиска, как не се нуждае от чужда помощ. Близки ли сте си? Звучи ми сякаш нещо се е случило, от типа лошо скарване с близка приятелка, гаджето (ако има такова) ѝ се вижда с друга, скъсало е с нея или нещо друго от този тип и тя иска да покаже колко е стабилна и как това въобще не ѝ влиае и, че тя се справя супер добре, а всъщност може въобще да не е така.

Общи условия

Активация на акаунт