ОСМИ клас 2021/2022 - Тема 5

  • 35 948
  • 737
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 6 293
Вярно е, учителите са сериозен фактор и както споменах нашият случай по МАТ. Но като цяло смятам, че голяма част от вината си е негова. Не разбирам учителите, които не дават шанс, би трябвало да са по-добри педагози от нас все пак, да знаят какви са децата на тази възраст и да  насърчават... наистина не знам как да постъпя, за да не му навредя по някакъв начин в и без това трудните условия.

JiD, благодаря ти. Това, което си написала, е много готино, ако трябва да съм честна. Но пак ме притеснява как ще е отношението след това.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 10:34 от catty m

# 676
  • София
  • Мнения: 1 970
Аз съм от първо действащите, после мислещите Joy Един единствен път си замълчах, но наборът ме помоли за това - ако си спомняте, по история. Но в края на миналата година написах на господина всичко, което таях. Да, после се замислих как ще се отрази това на брат му и сестра му - преподава им, но като че ли не ми пукаше /извинявам се за изказа/. И сега, с математиката, пас се чудя, но първо действах, после се сетих да мисля. Та, catty m, точно тук ти е мястото Kissing Heart JID,  браво за смелостта, няма значение в колко часа е дошло вдъхновението Kissing Heart

# 677
  • Пловдив
  • Мнения: 1 352
Мисля, че по-малко от 4 в дипломата за основно образование няма да й дадем шанс да пише, така че каквото е.
Сутринта прочетох написаното от мен и на ММ, и на децата ...
Всички ме подкрепиха.
Казах на щерката - че винаги ще съм зад нея, когато я виждам, че се старае и полага усилия! Независимо за какво става дума!
В мир съм със себе си.
Госпожата го е видяла.
Засега е без думи.

# 678
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Invisible, в едно училище са ни децата, но при нас определено не се пишат на килограм оценките. Заради предприемачество, IT и философия стипендия няма да има втория срок. Досега никога не съм имала желание да оспорвам оценки, но дамата, която им води предприемачество е толкова невероятно некомпетентна, че се изкушавам да отида и да и обясня всичките глупости, които чух като коментар по отношение на оценката на детето ми.

# 679
  • София
  • Мнения: 3 933
JiD, супер си, браво, че си й написала всичко. Аз във всеки един случай бих говорила с учител, но моите деца ме спират, защото се притесняват от отмъщение от страна на учителите.
Девойката май и втория срок ще се размине със стипендията. Учителката по химия й остави 5 за срока, по ФВС сутринта му изпрати видео с упражненията за повишаване на оценката, но той все още не го е гледал и сега е малко минорно настроението вкъщи.Тя със сигурност ще завърши с успех над 5.50, но не знаем дали ще й стигне или за стипендия ще й трябва по - висок. Ама каквото такова. Вторият срок ще се стяга още повече, за да не се чуди ще взима или не.

# 680
  • София
  • Мнения: 14 916
Кати, няма да се плашиш 😃 4,58 е моят и е щастлив, че е додрапал до стипендията. Толкова е мързелив и незаинтересован, че и аз съм щастлива от оценките, очаквах по-зле да е.

# 681
  • Мнения: 4 160
Invisible, в едно училище са ни децата, но при нас определено не се пишат на килограм оценките. Заради предприемачество, IT и философия стипендия няма да има втория срок. Досега никога не съм имала желание да оспорвам оценки, но дамата, която им води предприемачество е толкова невероятно некомпетентна, че се изкушавам да отида и да и обясня всичките глупости, които чух като коментар по отношение на оценката на детето ми.
да не сме с различни преподаватели , друго не се сещам Rolling Eyes
не знам защо ми изглежда всичко толкова лежерно
наистина нямат никакви домашни и нищо за учене
5.80 ли е за стипендия?

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 11:04 от The Invisible

# 682
  • Мнения: 2 823
И при нас успехът е под 5, но при условие,че имахме отвратително събитие 4 дни преди началото на учебната година - удари нелепо окото си с клон и загуби 100% зрението си към онзи момент, не ми е никаква драма. Тогава , септември, започнаха седмичните тестове по езика и се сдоби набързо със сума 2-ки, но при все, че едва успяваше да гледа със здравото око, не съм се впрягала - имах други приоритети.
На класното по БЕЛ сега им даде есе, за да разберем,че в основното училище те не са взимали този формат на писане - съдираха се от преразкази. Логична 2-ка и там. Аз съм с хуманитарен профил БЕЛ и литература от гимназията - все нещо е предадено по гените и ще се научи и да пише и да разсъждава, аз пак нямам драма. Сигурно сме единствените, при които има комбинация от взимане на стипендия и двойки на богато Joy

# 683
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 735
Сега ми се завърна спомена за детската градина, след поста на The Invisible - дъщеря ми попадна в група с много  неприятни учителки. Мнооого съм далече от майките, които се мазнят и с часове си говорят с учителите, и са прехласват за какво ли не, и носат подаръци. А детската градина имаше доста такива. Детето боледуваше много, а какви думи чувах от учителките......За годините, през които беше там, не успя на нито едно тържество да участва, заради боледуване. Не се харесаха взаимно. Всъщност може би по-скоро  мен не са харесали. Още повече, че едната учителка беше майка на една актриса, която се подвизаваше по разни сериали, които даваха по телевизията, та по този повод много си беше навирила носа. С голямо удоволствие я отписах след трета група и я записах в предучилищна група в кварталното училище, където попадна на страхотна учителка. Не спестих мнението си на тези от градината.

Иначе във форума съм от 2004 г., като започнах да пиша в темите за проблемно забременяване. Невероятна помощ и подкрепа съм имала тук, получих много ценни съвети и идеи от момента на регистрацията ми, през бременността и раждане, кърмене отглеждане, та до днес!

Благодаря, че сте тук и ви има! Heart Decoration

Ей, къде ме върнахте назад - напът съм да се разчувствам Simple Smile

# 684
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Определено е лежерно, ако се има предвид темпото и натоварването, на фона на 7 клас. А и половината им часове са все пак английски. Коментарът ми беше за оценяването и капацитетът на част от преподавателите.
Конкретно за предприемачеството - втората част на теста е била разработка на бизнес идея. Детето е  писало за идея за фотосесии. Описало е какви знания/курсове има; в какви конкурси има участия и призове, че разполага с техника, градът ни е красив и предлага много места на открито за провеждане на сесии без влагане на средства за студио, описала е близки дестинации, подходящи за снимки / лавандулови и рапични полета/. Описала е възможността да не се регистрира фирма и да не се закупува касов апарат, тъй като артисти могат сключват граждански договори и да се самоосигуряват. Написала е, че за млад човек, без капитал, това е нейната разработка.
Коментарът на учителката беше, че това е нелегално, анализът на идеята и липсвал след като нямало фирма и косов апарат.

# 685
  • Пловдив
  • Мнения: 1 352
anitsa!
много нелепо наистина... Случки като тази със сина ти, те приземяват, пренареждаш се и се сещаш - всичко е суета!
Hug

# 686
  • Мнения: 781
Catty_m 🤗, всички минават през такива трудности. Понеже сме много “елитарни”, вчера получих нотификация, че наборът има 2 по математика заради непредадена ДР. Не е от невъзможност да се справи (математиката му е силна наука),  а защото е в дълга зимна ваканция (сън) или както искаш го наречи. Изпробват граници, възможности, търпение, бунтуват се, донякъде изпитват и учителите - кое минава и кое не. В тези случаи се опитвам да реагирам с подкрепа, после на принципа на “тоягата и моркова”.
При проблем с учителите поощрявам децата да се справят сами и да пишат и- мейли/съобщения, в които да обосновават своята гл.т. Установила съм, че ефектът е доста положителен, но може би, защото не сме попадали на случаи като описаните.
Скрит текст:
Учих английски от 3 клас, включително и на уроци, и имах самочувствие на справяща се. В 5 клас дойде една учителка, която не ми пишеше повече от 5, независимо какво съм отговорила. Много се ядосах след поредната несправедливост и директно отидох при директорката (действието се развива в първите години на демокрацията), за да кажа, че искам да се оплача😁. Тя ми отговори, че оплакванията са писмени и ако смятам, че съм ощетена да напиша жалба, и да поискам явяване на комисия. Прекрасно е това, но като не знам как се пише жалба😁 и понеже съм много отворена, поисках да се обадя от директорския телефон на служебния на майка ми, за да дойде да напише жалбата. Както и да е, внесохме жалба, явих се на комисия и единодушно ми писаха 6. Спомням си, че след това по пощата дойде официално писмо от училището, че благодарят за сигнала и че се е установило неправомерно ощетяване на ученици, в резултат на което е прекратен договора на учителката. Не знам дали е било от системата или от училището, но явно нещата са били на значително по- принципна основа.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 19:22 от silan

# 687
  • Мнения: 2 823
Всъщност...дъщеря, но с богат набор до момента от щуротии като за момче Wink
anitsa!
много нелепо наистина... Случки като тази със сина ти, те приземяват, пренареждаш се и се сещаш - всичко е суета!
Hug

# 688
  • София
  • Мнения: 5 217
Колко емоции!
JUD, трябва да има развитие по-нагоре от твоя страна. Моя приятелка е в подобна ситуация (тормоз вечер по вайбър от учител към всички родители, един по един и целия родителски колектив вкупом).
Отидоха при директора, бяха изклушани, искаха да покажат доказателства, но нямаше нужда. Ръководството деликатно, но настойчиво и ефективно взе мерки.
Вашата лична кореспонденция ще се остане само между вас и нищо.

Миналата година подадох жалба (с подкрепата на Kally Simple Smile ) че учител нарочно пише ниски оценки (2, 3, 3) към директора. Доказателства приложих, обяснения (обвинения:) ) за всяка една.
Директорът ме помоли да отида да се разбера с учителя. Той ме посрещна с: Няма проблем, ще има 6 за срока!
Казах, че проблем има и той е че се пишат фалшиви оценки за уж непредадени домашни и тн. Моето дете оценки си има (4,5,6).
Преди това детето пишеше лични съобщения, учителят ги прочеташе и нещо. Детето протестираше в час , настояваше да бъде проверено домашното, и другите деца също - пак нищо.

Avia, браво за проекта, браво!

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 12:31 от ЗаСлон

# 689
  • Пловдив
  • Мнения: 734
Несправедливите оценки не ме притесняват толкова, колкото некомпетентните учители. При всички случаи предпочитам по-ниска оценка и реални знания, отколкото оценки на кг без покритие. Имам щерка в друго пловдивско училище - за учителката им по мат в града ни се носят легенди /Валя Георгиева/, пише 2 и 3 за добро утро. Но е много добър учител и дъщеря ми, въпреки ниските оценки, много я харесва. Сега предстои пенсиониране на тази учителка и детето страда и се притеснява какъв учител ще назначат.
И аз в гимназията съм имала комплексари и некадърници - в   6 и 7 клас учех извън БГ и като се върнах продължих в ЕГ. Позволих си да  "допълня" учителката си, че макар и граматически правилно, в реалния живот никой не би изградил изречение по начина, по който тя обясняваше. Резултатът- извика майка ми и каза, че ще ми докаже тя на мен, че нищо не знам. Е, не успя, но откровено ме ненавиждаше и търсеше поводи за понижаване на оценки.

Общи условия

Активация на акаунт