ДНЕВНИК - да отслабнем заедно - тема 108

  • 45 895
  • 748
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 4 066
Здравейте, имам за сваляне доста килограми, няма да правя велики планове, но почвам постепенно да ограничавам калорийния прием, преди време бях чела, че не трябва да се правят драстични ограничения в приеманите калории, защото организмът преминавал в режим глад, та някой знае ли колко е минимумът, върти ми се в главата, че бяха около 1000 кал. дневно, вие как смятате

# 31
  • Мнения: 1 409
Според мен ако си решила да броиш калории, сметни на колко поддържаш на теория според тегло, ръст и физическа активност и извади 500. Ориентирай се да отслабваш, докато ядеш колкото се може повече, а не колкото се може по-малко, иначе си обречена на неуспех.

# 32
  • Мнения: 15 538
Чудя се защо не пишете, а то - нова тема Simple Smile
Айде и аз тук. Качих много по празниците, сравнително бързо ги изчистих и сега си продължавам да си отслабвам - бавно и славно. Стартирам от 54 кг. Започнах нова работа, на която по цял ден нямам никакво време да ям, та ще я ползвам за отслабване хахаха. Наблягам основно на дълги кафета с мляко и плодове - най-често портокали и мандарини. Вечер пък съм толкова изморена, че нищо не ми се яде - хапвам малко месо с някаква салата и лягам. Съботите ще си ми остават свободен ден, неделите ще си ги правя прочистващи на кисело мляко и ще видим до къде ще го докараме така.
Между другото двата панталона, които си купих преди НГ и ми стояха потресаващо, сега ми стоят супер. Особено спортния - направо е трепач. Доволна съм. Сега чакам да започна да си влизам и в дънките, че имам едни 7 - 8 чифта и хич не ми се купуват нови, като знам, че само 3 - 4 кг. ме делят от този куп. Стигна ли 50 кг, гардероба ми автоматично става огромен Simple Smile

Успех на всички през новата година.

п.п. И преди да ми се скарате, че нищо не ям, да кажа - до преди 5 години ходех на работа и винаги съм се хранила така. Затова и винаги бях слаба. После, като си останах вкъщи.... Е, знаете как е вкъщи, когато имаш повече време, а пълния с храна хладилник е на 1 ръка разстояние. Така че сега си се връщам на стария режим.

# 33
  • Мнения: 7 737
спорна и доходна да е новата работа, Лейди 💰
започвам спортна и безсолна седмица, да видим как ще е Mr. Green

# 34
  • Мнения: 25 738
При мен успех няма.
Изцяло сме на хоум офис и нямам движение.
Иначе ям режимно, надявам се да видя минуси.

# 35
  • Мнения: 22 430
Добро утро и от мен,

все същите килограми, започнах да се успокоявам, че кантара не мърда поне нагоре.
Започвам да се обезкуражавам, защото ме чакат още 10кг, а от 2месеца стоя на почти едни и същи.
Наясно съм, че килограми качвани за 2години няма как да смъкна по-бързо от времето, за което съм ги качила, при моето състояние, както и липсата на спорт.

От днес се включих в едно предизвикателство за 28дни с 3тренировки седмично. Има и с 5, но аз 3 да започна да правя, ще викам ура.

# 36
  • Мнения: 1
Здравейте и от мен,

Днес стартирам и аз със своето отслабване. Ориентирала съм се към балансиран режим, няма да изключвам цели макронутриентни групи. Изключвам, разбира се, бялата захар и бялото брашно.
Като тренировки ще започна с тези на Румяна Илиева за начинаещи.

Започвам 60,3 килограма, 165 височина, на 27 години съм.
Целта ми е 54-55 килограма.

Essentiall, може ли да споделиш повече за това предизвикателство?

# 37
  • Мнения: 11 545
Връщам се и аз в редиците. Засега смятам да огранича въглехидратите и да възстановя тренировките. Целта е минус 2-3 кг и стягане.

# 38
  • Мнения: 1 176
Аз не знам какво да кажа освен "майка плаче". Тежка съм. Още. Подута съм. Още. Подпухнала съм. Още.
При всяко положение вече ми е достатъчно зле физически, за да затегна дисциплината. Пак почнах да броя макроси - не става иначе.

# 39
  • Мнения: 2 751
В 28-дневното предизвикателство гледам все мацки, дето искат да се стягат, аз ако се снимам направо ще ги откажа да се хранят.
Започнах да си нося храна на работа и да хапвам нещо за закуска, за да не съм като вълк на обяд. Трудно ми е вечер, все ми се яде нещо, но другите не са ви виновни, че съм дебела. Снощи ММ мушнал нещичко набързо от лошия шкаф и идва при мен...и изведнъж замръзна като хамстер с пълни бузи. Сълзи ми потекоха от смях.

# 40
  • Мнения: 1 176
Тити,
1. Аутокоректът ми ти поправи името на Торти. Не знам това за какво говори Joy
2. Благодаря.
2.1. Че се изсмях с глас на Хамстера ти. 2.2. Че ми напомни да си прибера обяда в хладилника.
3. Много е лошо с лошия шкаф, защото тамън го изпразня и дойдат гости на мъжа, накупят си боклуци и оставят примерно 75%. Не искат да си го приберат, на следващото идване, вместо да си го доядат - нова кутия.
Днеска се будя гладна, отварям шкафа да си извадя канелата, а от там ме гледа кутия вафли от тези минитата, дето като ги почнеш и ти влизат като семки. Хора, вярвате ли ми, че в 6:30 съм яла варени яйца и масло на резени от отчаяние и инат да не пипам?!?

# 41
  • Мнения: 2 751
Коректор-саботьор! Пуста лакомия е при мен. И все си  повтарям, че без тези боклучки е по-добре, няма полза организма от тях. Мести канелата, не е работа това...

# 42
  • Мнения: 22 430
Тити, хаха, гледах ги и аз мацките в 28дневното предизвикателство.
Повечето няма какво да отслабват или стягат, но жена и с 80 и с 50кг все смята, че има за сваляне.

# 43
  • Мнения: 25 738
В лошия шкаф до боклуците сложих сурови бадеми кило и нещо.
Като ми падне пердето, нападам.
Не е съвет, само споделям.

# 44
  • Мнения: 2 566
А, суровите бадеми са хубаво нещо. Стига да са до десетина. Накиснати една нощ и после в хладилник. Спасяват и засищат от внезапен глад между храненията.

Общи условия

Активация на акаунт