Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства ~2022г.~

  • 49 179
  • 1 444
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 1 613
Пише, че имам невръчени НП. Ужас Rolling Eyes
Дано и си останат невръчени и да изтекат...

# 76
  • Мнения: 4 245
Пише, че имам невръчени НП. Ужас Rolling Eyes
Дано и си останат невръчени и да изтекат...
Рагистрира ли новата кола в КАТ вече? Ако да, и тогава не са ти ги връчили, може да чакаш изтичане, евентуално. Иначе се приготви да си ги платиш, или да обжалваш.
При подновяване на книжките на ММ му излезе глоба заради превишена скорост. Докато не я плати не продължиха процедурата за подмяна на СУМПС. После вкъщи дълго време се чудихме кой от нас двамата по това време на денонощието (малките часове) преди две години е маал гащи на отдалечен от дома ни столичен булевард в квартал, в който може да се изгубя Simple Smile Твърде вероятно беше да е някаква грешка, но... платихме, че не ни се занимаваше.

# 77
  • София
  • Мнения: 1 613
Даа, регистрирах я в КАТ, никой нищо не ми е връчвал. Дано изтекат.

# 78
  • Варна
  • Мнения: 36 808
А не е ли правилно да се платят? Все пак вероятно не са изсмукани от пръстите, а са за реални нарушения.

# 79
  • sofia
  • Мнения: 8 955
Като не са си направили труда да ми връчат глобата, хич няма да се натискам да я плащам...даже и сайта няма да отварям.
Миналата година сменявахме книжки и нямахме задължения.

# 80
  • Варна
  • Мнения: 36 808
Не знам, хора, но според мен не е правилно. На мен глобите си ми излизат в сайта на НАП като вляза с ПИК, наред с други задължения и си ги плащам директно с карта на момента. А и не са големи. Пък като съм нарушила, плащам.

# 81
  • София
  • Мнения: 1 613
Моето е най-вероятно снимка за превишена скорост. Все пак и аз карам, и мъжа ми кара. То е ясно, че все някога някъде ще ни снимат.

И аз няма да се натискам да плащам. Ако ми я връчат - ок, ще си платя. Ако ли не, също съм ок.

# 82
  • Варна
  • Мнения: 36 808
А има ли значение на кого е нарушението, вие сте семейство и парите излизат от семейния бюджет. Дали ти или той, нарушението е налице. Значи не ти се свидят десет бона за СПОРТНА кола и поне още бон отгоре за обслужване, но се скатаваш за глоба, която едва ли е повече от стотина лева?

# 83
  • Мнения: 12 241
Сигурно е споменавано, но все пак ето линк за проверка на неплатени фишове:
https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations

Само се въвежда ЕГН и номер на шофьорската книжка.
А не връчени излизат ли?

# 84
  • Мнения: 4 609
Сигурно е споменавано, но все пак ето линк за проверка на неплатени фишове:
https://e-uslugi.mvr.bg/services/kat-obligations

Само се въвежда ЕГН и номер на шофьорската книжка.
А не връчени излизат ли?
Да, Clo. Излизат неплатени и невръчени.

# 85
  • Мнения: 4 245
Колата ни е семейна собственост, т. е. купена по време на брака, но по талон е само на ММ. Караме я и двамата. В нашия случай едновременно на съседни гишета искахме подновяване на книжките, когато му съобщиха да отиде на другото гише, заради снимка за превишена скорост и обяснението, че ако я плати веднага, сумата ще бъде по-малка. Редовно подаваме данъчни декларации чрез ПИК на НАП и не съм видяла да е излязла глоба от преди две години! Освен това живеем на адреса по лична карта, редовно си проверяваме пощенската кутия. Нямам навика да превишавам ограничения, но не мога да кажа, че съм безгрешна. Това ще е като онзи стар виц - катаджия ще пише акт на софиянец, пристигнал в Бургас. - Ама защо, аз не съм направил никакво нарушение! - Не може да си дошъл до тука и нищо да не си нарушил! Simple Smile
ПП - за нас няма никакво значение от чий джоб ще излезе плащането на глобата, но никак не съм съгласна на основание собственост на автомобила да ми бъдат налагани наказания за нарушения, които не съм направила. Отговорността е на водача.

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 13 592
Длъжни са да връчват фишовете, защото това им е работата, не е моя да проверявам из сайтове и т.н.
Знаех така за 3 фиша, имат ми адреса. Връчиха ми ги при рутинна проверка, година и половина по-късно, защото в колата имаха устройство. Платих си, нямам проблем с това щом съм извършила нарушение.
Ако се подновява лична карта/задграничен паспорт също ти връчват неплатените фишове.

# 87
  • Мнения: 14 840
Аз писах преди време. Има кола на мое име,която не карам аз. Не мога да я прехвърля,не питайте защо. Излезнаха ми 3 глоби,едната беше за 400 лв. Добре,че бяха минали 3 години и пуснах жалба,та отпадна по давност. Другите платих. Няма начин да докажеш,че не си карал ти. Щом е на твое име,плащаш като поп.
Петенце,ако новата кола е на твое име,а старата на мъжа ти,за това не са ти направили проблем. Ако го спрат него и проверят,ще трябва да платите.

# 88
  • Мнения: 10 472
Колата на мой близък е записана на мое име. Наскоро, когато говорехме, ми призна, че без да се усети е минал на червено светофар на централно кръстовище. Каза, че вероятно камерата го е снимала и сигурно ще ми пратят честитка. Сам предложи да отидем в КАТ и да каже, че той е карал. Досега не са ми пратили нищо, няма и на сайта, явно му се е разминало.
Като ходих миналата година да си сменям книжката, видях, че съм имала фиш за превишена скорост, който е отпаднал по давност. Но тогава се водех на друг адрес и явно не са могли да ми го връчат.

# 89
  • Мнения: 4 609
Веднъж ме бяха глобили, обаче проверяващите бяха толкова забавни, любезни и усмихнати, че с кеф си наредих парите за глобата още същата вечер Grinning

Общи условия

Активация на акаунт