Деанксит

  • 18 389
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 77
Здравейте, преди 2 години ми беше изписан Деанскит, който да пия 1 месец, тъй като минавах през тежък период тогава. Купих хапчетата, но в последствие реших да не ги пия и преодолях проблема без тях. Сега обаче, когато не съм ангажиран с работа или нещо отново се чувствам по подобен начин. Знам къде е проблема, но не намирам волята да го преодолея сам. От известно време започнах да се замислям, дали да не дам шанс на тези хапчета и да видя дали няма да ми помогнат да започна да променям нещата с тяхна помощ. Проблемът е, че не знам, доколко са безобидни и дали няма да се пристрастя към тях. Моля, ако има някой по-запознат, ще съм много благодарен, ако може да ми даде съвет, дали си заслужава да се рискува с тях. Досега никога не съм пил антидепресанти, единствено 5-HTP за няколко месеца преди години.

# 1
  • Мнения: 306
Тези хапчета няма да ти помогнат и да направят чудеса. По-добре отиди на психотерапевт и поговори за проблемите си. Деанксита е малко по-силно от валериана. Но не си прави експерименти.

# 2
  • Мнения: X
Моя приятелка ги пиеше по предписание от лекар заради тежка форма на паник атаки. Не разбрахме дали й помогнаха, но се видяхме в чудо за да ги спре. Указа се, толкова трудно, че сама стигна до извода, че не е трябвало въобще да ги пие от самото начало. Тежка зависимост... Въобще не са безобидни.
Най-добре да ги изхвърлите, защото всеки път ще се "утешавате"с идеята, че ги имате.☝️  Как ги купихте?Не се предлагат без рецепта! Две години не са ли достатъчни ,вече да са изфирясали тия хапчета?!?

Намерете специалист, той ще ви назначи лечение .

Поста ми "мирише на друго "☝️,но поне се опитах да помогна !Успех с волята и намирането на лекар.

Последна редакция: сб, 01 яну 2022, 19:45 от Анонимен

# 3
  • Мнения: 77
Моя приятелка ги пиеше по предписание от лекар заради тежка форма на паник атаки. Не разбрахме дали й помогнаха, но се видяхме в чудо за да ги спре. Указа се, толкова трудно, че сама стигна до извода, че не е трябвало въобще да ги пие от самото начало. Тежка зависимост... Въобще не са безобидни.
Най-добре да ги изхвърлите, защото всеки път ще се "утешавате"с идеята, че ги имате.☝  Как ги купихте?Не се предлагат без рецепта! Две години не са ли достатъчни ,вече да са изфирясали тия хапчета?!?

Намерете специалист, той ще ви назначи лечение .

Поста ми "мирише на друго "☝,но поне се опитах да помогна !Успех с волята и намирането на лекар.

С рецепта съм ги купил, нали съм написал по-горе, че са ми били изписани. На какво друго ви “мирише” поста, че нещо не мога да ви разбера?

# 4
  • Мнения: X
Да, прав сте! Извинявам се!! За останалото ,съм написала каквото ви е нужно. Успех и бързо възстановяване!

# 5
  • Мнения: 2 480
Не е със зелена рецепта и вероятно може да бъде купен и без обикновена.

Личната ми го изписа за няколко месеца преди 10г. и полза никаква! Имах постоянно главоболие, безсъние и нервност. Не пишете вашите проблеми какви са.

Обаче преди няколко години некадърна невроложка ми направи комбинация деанксит+тилкотил и се видях в чудо!   Главоболието ми утихна, но започнах за изпускам предмети, да се блъскам къде ли не и дори да хапя вилицата, когато се храня! За шофиране изобщо не можеше да става дума въпреки нейните уверения, че няма да възникне проблем. Зарязах хапчетата и некадърницата. Моята ревматоложка знаете ли как коментира въпросната комбинация?-"Уффффф......." През следващите години мои познати ме насочиха към способна невроложка, която е изключителен специалист и човек.

# 6
  • Мнения: 482
Деанксит пия на периоди поне от 5 години. Имала съм тежки паник атаки, безсъния и етс... и те ми действаха много добре. В момента имам няколко блистера, а поради неуспешни опити за забременяване, предположете как се чувствам, в тежък период съм но не ги докосвам. Не мога да кажа за себе си, че се привиква с тях, но мога да кажа, че чудесно ме успокояваха когато съм ги пила. Причината да не ги приемам е, че през деня, около 16 ч. рязко ми се доспива, както и много рано вечер към 21ч. Но имам много работа и не мога да си позволя да спя следобед...

# 7
  • Мнения: 609
Аз също подобно на Sivona боря се  дълго време с паник атаки тревожно разстройство, аз дори повръщам при стрес, което е най- плашещото  за мен специално и съм пила и пия деанксит когато съм нервна или усещам,че нещо не е наред, при мен зависимост няма, днес ги пия после може и  4 месеца да не пия нито едно хапче, единствения недостатък при мен е,че също ми се доспива, противно на това за което го предписват," за енергия",

# 8
  • Мнения: 77
При мен проблемът е свързан повече с настроението, ниско самочувствие/самоувереност, социална фобия. Просто ми трябва нещо което да ми помогне да си върна тези качества..

# 9
  • Мнения: X
Няколко пъти съм се чувствала така.Намерих нова работа в голяма фирма и се концентрирах върху работният процес. Поставих си за цел, малко по-бързо да науча всичко. Запознах се с нови хора и превъзмогнах много бързо "трудностите "...Съветвам ви да спортувате, да намерите хоби което ви доставя удоволствие,нова работа или нови хора за общуване.

# 10
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
За мен това са хапчета за които не проумявам как може толкова сериозно внимание да се отделя. Познавам страшно много хора ,които ги пият . Дали в комбинация с друг медикамент или  самостоятелно. Аз също съм ги пила много пъти. Нито съм имала проблеми със старта ,ни с края  .
Дори в момента се чудя ,дали по-сериозно  да не ги започна , но чета все още кое е най-подходящо за мен .

# 11
  • Мнения: 2 480
За мен това са хапчета за които не проумявам как може толкова сериозно внимание да се отделя. Познавам страшно много хора ,които ги пият . Дали в комбинация с друг медикамент или  самостоятелно. Аз също съм ги пила много пъти. Нито съм имала проблеми със старта ,ни с края  .
Дори в момента се чудя ,дали по-сериозно  да не ги започна , но чета все още кое е най-подходящо за мен .

Добре, но аз неслучайно описах и моя негативен опит, за да се знае.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Ако депресията е породена от житейски проблем, всъщност това си е напълно нормално състояние.
Ако няма причина,а човек се чувства зле,е добре да се консултира с лекар,да се изключат здравословни проблеми.
И накрая-не е толкова страшно човек да опита да си помогне с предписан от квалифициран специалист медикамент.

# 13
  • Мнения: 2 480
Ако депресията е породена от житейски проблем, всъщност това си е напълно нормално състояние.
Ако няма причина,а човек се чувства зле,е добре да се консултира с лекар,да се изключат здравословни проблеми.
И накрая-не е толкова страшно човек да опита да си помогне с предписан от квалифициран специалист медикамент.

И на мен уж квалифицирани специалисти ми ги предписаха, а какво се получи.......Тоест би могло да се окаже страшно, ако им повярваме и се качим да караме колата!
От некадърни по-некадърни и ужасно безотговорни! Но никак не е лесно да им се отнемат лекарските права.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 12 811
Честно казано, изписват комбинации всякакви.
И да,сблъсквала съм се неведнъж с некадърни,некомпетентни лекари.
Любимият ми отговор е"Не знам" и "Аз откъде да знам?" на мои въпроси относно лечението ми и предписваните от тях лекарства.
И все пак,при проблеми,човек трябва все на някого да се довери.

За шофиране на повечето подобни лекарства има в листовката предупреждение да не се шофира и да не се работи с машини.
Намаляват бдителността,да.
Имам доста хронични заболявания и постоянни,хронични болки.
Изписан ми е Прегабалин.Ами...денем не мога да го пия,спи ми се.Но вечер поне мааалко помага да поспя.

Вече и всеки сам си преценява доколко му е нужно лечение,как му влияят изписаните препарати...Има даже записано в повечето листовки:"Ако смятате,че при Вас ефектът е твърде силен или твърде слаб,говорете с Вашия лекар."
Аз имам алергия към препарати,които биха облекчили при мен състоянията...И лекарите вдигат рамене.
Да,определено са свикнали да не им се задават въпроси,не се интересуват много от страничните действия на лекарствата,но... за всяко заболяване има една-две групи сходни лекарства и това е общо взето.
Деанксит е комбинация от "старите"АД+Флуанксол.
По-новите и по-често използвани АД са от рода на Золофт,Есобел...
И това са антидепресантите,с които работят.
Деанксит се води лек,слаб препарат,който бързо дава положителен ефект.Аз от Флуанксол в минимални дози дори,гледам в една точка и не се чувствам ок.Ужасно ми влияе,но на много хора помага.

Последна редакция: чт, 06 яну 2022, 02:59 от mariqivanova799

Общи условия

Активация на акаунт