Електронни четци - Тема 26

  • 41 283
  • 744
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 3 468
[quote author=ribence
Въпросът поне за мен е дали си зслужава самата инвестиция в четец. Чете ми се понякога, но не знам колко все пак ще го ползвам. Имам малко дете, работа... и все не остава лично време.
[/quote]
По Този въпрос въобще нямам колебания.Ползвсм четци от 10 години и чета непрекъснато.В момента търся опция за смяна на последния,че му пада вече бързо батерията.Май ще поръчвам базовия модел и да се свършва

# 721
  • Мнения: 409
Докато чакам да се появи калъфът за 10,3 инчовия Оникс, си поръчах ето това Grinning


Впрочем Оникс предлагат и дистанционни за техните четци...
Дали си заслужава?

# 722
  • Мнения: 60
Баси. Аз едвам събирам пари за четец среден клас за да си чета любимата руска класика и да огранича хартиените издания до минимум. А пича има 20 четеца и се чуди от кой да чете... Grinning Вземи направи giveaway за Коледа! Grinning

# 723
  • Мнения: 409
Всичко е въпрос на приоритети. Аз примерно  не си сменям телефона нито всяка година, нито на две години. Че дори и на три. А за стойността на един телефон от среден клас може да се купи четец от висок клас.

# 724
  • Мнения: 8
По Този въпрос въобще нямам колебания.Ползвсм четци от 10 години и чета непрекъснато.В момента търся опция за смяна на последния,че му пада вече бързо батерията.Май ще поръчвам базовия модел и да се свършва
А защо просто не му смените батерията?

# 725
  • Мнения: 11 828
Digesta, не си заслужава смяната на батерия, по-добре направо нов! Вие на базата на какъв опит споделяте този съвет?

Stilgar, много яка стойка! А с дистанционното ме уби направо! Благодаря, че споделяш толкова интересни неща и постоянно тестваш нови. Много полезно!

# 726
  • Мнения: 4 069
Извинявам се, ако описанието ми за работата с Киндъла изглежда сложно и объркано.
Всъщност исках да кажа, че качването на книги на Киндъла изисква едно-две допълнителни действия.
Всъщност като се използва Calibre, еднократно се настройва какъв да бъде изходният формат на конвертираните книги - примерно AZW3. След това като се отвори книга в Calibre, която е форматирана в произволен формат, и се изпрати към Киндъла, книгата се преформатира автоматично от програмата и чак тогава се изпраща към Киндъла. Т.е. Киндълът реално нищо не преформатира, защото не може да преформатира. Иначе нямаше да има нужда от програмката Calibre.
Чак сега успях да тествам. Но си изпратих epub книга на мейла на киндел, и той си я разпозна. Не съм форматирала абсолютно нищо. Преди не ставаше, трябваше задължително да е mobi формат, или AZW3, но вече явно няма проблеми.

# 727
  • София
  • Мнения: 3 468
По Този въпрос въобще нямам колебания.Ползвсм четци от 10 години и чета непрекъснато.В момента търся опция за смяна на последния,че му пада вече бързо батерията.Май ще поръчвам базовия модел и да се свършва
А защо просто не му смените батерията?
Финансово не си заслужава.А и ми се иска нов.Вероятно ще поръчам батерия от алиекспрес и ще я сменя самостоятелно.Може да се ползва още

# 728
  • Мнения: 37
Здравейте, не съм сигурна дали тук е мястото да питам, тъй че извинявам предварително, ако не е. Искам да си кача на Киндъла испанско-български речник, но не намирам. Ако някой знае нещо, ще съм много благодарна.

# 729
  • Мнения: 11 828
mia.r, не съм срещала, за съжаление. От преди много години има английско-български и френско-български (на 1 стр. са + тълковен). Дано пак някой добър човек реши да направи.

# 730
  • София
  • Мнения: 12 278
mia.r, не съм срещала, за съжаление. От преди много години има английско-български и френско-български (на 1 стр. са + тълковен). Дано пак някой добър човек реши да направи.
Аз имам немско-български и немско -английски, ако някой проявява интерес или има как да се качи някъде пишете да ги кача.

# 731
  • Мнения: 11 828
Aila, би било много полезно да ги има на 1 стр. Gift Heart Линк направо нямаш ли за сваляне, откъдето ти си ги взела..

# 732
  • София
  • Мнения: 12 278
Aila, би било много полезно да ги има на 1 стр. Gift Heart Линк направо нямаш ли за сваляне, откъдето ти си ги взела..
Не, пращани са ми на пощата и си ги имам на киндълите. Пращах ги преди време на потребители на пощата, ще видя дали някъде в гугъл докс не са качени и ще пиша по-късно.

# 733
  • Мнения: 409
Сигурно ставам досаден, но ще ви покажа и пулта за дистанционно управление на новия ми четец - Onyx Boox Note Air 2. Joy
Пултът е с блутут и естествено трябва да се включи и блутутът на четеца.

Дистанционното е особено удобно, ако четецът е качен на стойка, или просто е на масата или бюрото и просто е подпрян на нещо. Т.е. ако не го държиш в ръцете си. Впрочем самият четец е голям и тежък, а корпусът е метален е хлъзгав и продължителното му държане не е много удобно (още не съм се обзавел с калъф).
Има четирипозиционен джойстик плюс бутон окей. Със стрелките наляво/надясно се сменят страниците, а със стрелките нагоре/надолу - големината на шрифта, когато си отворил електронна книга.
Има и още 6 бутона - назад, меню, включване/изключване на подсветката, директен достъп до настройките на контраст и дълбочина на черния цвят, екранна снимка (print screen) и обновяване на изписването на страницата. В режим меню джойстикът служи за навигация в менюто.
А тъй като дистанционното е с блутут, естествено изобщо не е необходимо да го насочваш към четеца. Нямам представа до колко метра е обхватът на блутута, но едва ли някой ще тръгне да чете от разстояние 5 метра от четеца...Blush
Изобщо шукарийки. Grinning

# 734
  • София
  • Мнения: 2 730
Някой да има проблем с   Кобо?  Кобо Ниа е четецът.
Беше останал на 0, заредих, включвам и  всичко!!! изчезнало - книги, настройки, менюто,  дори книгите , които дойдоха с четеца, не мога да кача книги както преди, сега отворих  kobo.com да видя как да кача книги. Доволна бях  от четеца, но какво става сега ...

Общи условия

Активация на акаунт