Борба с рака - духовно оцеляване, физическо преодоляване - 74

  • 43 808
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 3 971
Голяма съм бяла птица 😂
Така се зарадвах на синия талон за паркиране, че забравих да си подам новия ТЕЛК в социалните 😂😂😂
Пуснах ги току що по интернет....

# 31
  • София
  • Мнения: 6 674
А трябва ли да се подава? Аз не съм пуснала моя още, мислех, че по служебен път отива.
И как го пусна - чрез e-delivery?

# 32
  • Мнения: 3 971
Олив, трябва Simple Smile
Само в пенсионното отива по служебен път. Да, през него, даже току що ми изпратиха и входящ номер Simple Smile
Трябва и до данъчното да се разходя 🙄
Днес минах оттам, но нямам нагласа още 😂

# 33
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 687
Моля да ми стиснете едни палци утре, че трябва да срещам с телк- а. После ще ви питам за електронно подаване за винетки и други. Аман от това разкарване и събиране на документи всяка година. Аз съм с много силно влошаване на другото заболяване, не знам какво се прави в такива случаи. А стикер за паркиране на мен не ми дават, въпреки че съм със сериозни двигателни проблеми. Чудна работа.

# 34
  • Мнения: 3 971
Лейди, за стикер и на мен преди 3г с 80% не ми дадоха, но сега с 60% ми дадоха. Поне във Варна има промяна. Провери пак

# 35
  • Мнения: 2 084
Добро утро момичета,
Възхищавам се на вашата борбеност. Извинявам се предварително, но имам един въпрос. По какъв начин ви диагностицираха защото до момента съм била при 2-ма лекари. 1-вият не беше онколог, гледа ме на ехограф и откри 2 притеснителни образувания отляво. След това си направих преглед при мамолог-онколог, д-р Средкова, която ме прегледа и каза, че според нея са фиброаденоми, но когато попитах дали е сигурна ми отговори, че не е Господ и не може да каже със сигурност. Предложи контролен преглед в края на март. Та в тази връзка бихте ли могли да ми предложите специалист, на чиято преценка мога да разчитам. Става дума за София.
Благодаря предварително и стискам палци на всички да се развият нещата по най-добрия възможен начин за всички.Hug

# 36
  • Мнения: 3 971
strela, за лекар в София не мога да помогна.
При мен се видя образувание на ехограф. Приличащо по форма на киста, но няма течност като при киста.
Отидох при гръден хирург-онколог.
Каза ми, че по това което вижда няма притеснение и няма данни за злокачествено образувание. Предложи ми следене или операция. Избрах операция.
Излезе злокачествено!

# 37
  • София
  • Мнения: 3 479
Strela, аз винаги препоръчвам моя хирург- онколог д-р Николай Марков в онкото в Дървеница. Преглежда и в друг кабинет, но не знам къде.

Бягай далече от тази д-р Средкова (не била Господ 😤).
Успех! И пак да пишеш. 🤗

# 38
  • София
  • Мнения: 3 123
Strela,аз съм доволна от Василев. Каквото ми каза, това се и оказа. Ходих и на второ мнение и добре,че не се доверих на втория.

# 39
  • Мнения: 2 084
Много благодаря, момичета. При всички случаи ще отида за още едно мнение.
Зори за д-р Евгени Василев ли става дума ?

# 40
  • на20 километра от Бургас
  • Мнения: 263
На някой дали е излязъл резултата от генетичните в Плевен,при д-р Камбурова.От май месец са мойте,ни вест ни кост,уж края на годината казаха.Не че толкова ги бързам де,то вече е станало каквото е станало.                                                                                                                                                                                                                                                              Strela, и при мен беше фиброаденом,разнасях си го повече от две години,а съм си отглеждала гадинка.Добре,че гинеколога ми ме изстреля да отивам спешно при мамолог.                                                                                                 Стискам на Лейди палци,добри да са новините Hug                                                                                                                                                 Относно стикерите за паркиране ,дали отпускат и ако нямам лична или семейна кола.Мойта се води на името на сина.Дали може да се поставя на друг автомобил. Винетка няма да взема,но стикер поне ако може:smile:

# 41
  • Мнения: 3 971
катеринка, стикера е поименен. Никъде не се пише номер на кола и т.н. Може да си го ползваш във всяка една кола в която се возиш.
Масово около мен здравите паркират с талоните на болните (без болните да са в колата). При една проверка болния остава без талон, но явно не се проверява 🧐
Аз изрично питах дали може да го ползвам с колата на мъжа ми. Казаха, че и с колата на комшията е валидна 😂

# 42
  • Пловдив
  • Мнения: 31
Здравейте, момичета! Вчера ми започна червената химия. Ще правя 4 курса. После пак скенер и при Балева за операция.
 По коледа след скенера като ходих при нея, каза че се повлиява много добре. Съгласи се с решението на Петров за още 4 червени. Пуснаха ми и гененичното изследване, та сега чакам резултат. Не знам по какво направление ми го изписаха, но май няма да плащам нищо. Дойде лекар от София за кръвта и пробите. Май от Астра Зенека.
Обаче... сега ми свършват 180 дни болнични и се чудя какво да правя. Дали да се върна на работа с прекъсвания или да ги удължавам с Телк? Каква е процедурата там? Работя спокойна работа в магазин, но все пак с клиентите е малко странно, когато си без мигли и вежди Simple Smile Очилата и маската сигурно ще помогнат Simple Smile

# 43
  • Мнения: 3 971
Прекъсни си го за един ден и ще имаш право на още 180дни без телк 🤗

# 44
  • Мнения: 771
катеринка, ти нали беше на скенер на 29, мисля те и чакам да се похвалиш с добрия резултат, да знаеш Hug

Общи условия

Активация на акаунт