Кое първо : сватба или бебе?

  • 8 894
  • 183
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 17 407
Венчавката е акт, за който и двамата трябва да са вътрешно, духовно готови.  Това не е просто ритуал. Измъква ти се, защото не изпитва такава потребност. Ти помисли какво губиш от това и защо ти е важно.
Казвам ти го, като човек, прекарал детството си да помага на баба си в черквата. И въпреки това, аз също нямам и не съм имала потребност да се венчая. Никаква.

# 91
  • Мнения: 14 895
Скрит текст:
Споделяла съм в други теми, че се местихме от един град в друг, основен ремонт на жилището, после пък ни трябваше нова кола, отделно от моята страна имахме проблем с роднина наркоман, неплатени сметки, простотии, ЧСИ-та. Предполагам досега не знам колко пъти можехме да се оженим с тези пари. Малко се отклоних от темата, та колкото пъти повдигна въпроса не мисли ли, че е време поне да ми предложи ( няма утре да го замъкна в общината да подпишем) пари сега нямал, после нещо си друго... отделно директно съм му казвала няколко пъти, че на мен ми е обидно, че вече почти 8 години сме заедно, а даже не сме и сгодени, а как имаме познати и приятели и след 1-2 години заедно и се женят. Съжалявам, че склоних да забременея без брак. Не ме разбирайте погрешно, обичам детето си, но направих компромис със себе си, който не мога да преглътна. Дала съм си още малко време ( на него) да се натутка, защото това ме изкарва вече извън кожата ми, че не сме истинско семейство.
Не ми се обаждай и модераторите не ме трийте, но...
Това в най-глупавото нещо, което съм чела, евър!!!
Минали сте през толкова много, справили сте се един до друг с трудности, споделили сте радости, имате дете и ти... смяташ, че не сте истинско семейство??? Flushed

Разбирам защо мъжете не разбират жените!
Тези неща, дето са минали през тях, може да се минат и посами. Смисълът на брака е да сте точно вие двамата.
Брак и сватба не са едно и също. На мен също ми беше обидно като ми казаха първо детето, пък може и брак. Сега ни брак, ни дете, де, но предпочитам да не правя компромиси за неща, които са ми важни, защото това означава, че съм направила компромис и с мъжа.

# 92
  • Мнения: 17 407
Хехе, дали?
Какво да кажат тези, минали сами през трудности, пък в брак? Не, не е това смисълът. Не се обиждай, но нямаш опит нито в брак, нито в без брак.

# 93
  • Мнения: 14 895
В брак със сигурност нямам, ама в без брак как се мери липсата на опит - нямаш колкот мене?

# 94
  • Мнения: 9 670
Тези неща, дето са минали през тях, може да се минат и посами. Смисълът на брака е да сте точно вие двамата.
Прочете ли какво написа? Нали точно двамата са минали, а не с комшиите? Grinning
Зорлем да си разтрогваш семейството само защото нямаш подпис/церемония... не знам... лудост е.

# 95
  • Мнения: 3 212
То развалянето не е заради липсата на подписа/церемонията, а заради неуважението, глухотата към нуждите на партньора и отмахването с ръка като глупости на неща, които на другия са му важни и чак толкова не костват усилия.

# 96
  • Мнения: 14 895
Именно, няма усещане за семейство. И да, прочетох. Не съм чела по други теми, по принцип има голяма разлика между 'минахме двамата' и 'живеех с Н, когато ми се случи следният проблем'. Не знам човекът до потребителката как е помогнал за наркомана, но местенето и ремонтът за първи път чувам да правят семейство.

# 97
  • Мнения: 9 670
Местене, ремонт, справяне с натиск от ЧСИ, дете, вечеря с лафче, губене на работа, нова работа, проблем с детска градина, нова кола, сълзи, смях, болест, здраве... това е семейство. Всичко, през което минава двойка или двойка с деца е част от семейния живот.
Брак е подпис пред лелче в служба.

# 98
  • Мнения: 17 407
И двете. Wink
Мъжете не са чак толкова прости, да не усещат кога им готвян капан, в скоби - брак, и кога семейството е семество, защото  имат други приоритети.

# 99
  • Мнения: 6 735
Ако бракът беше само "подпис пред лелче" и нищо друго, дали ще ше да се отрича толкова?
Питам си само..... мен не ме вълнува особено за другите хора, аз съм се бракувала по всички правила.

# 100
  • Мнения: 14 895
Местене, ремонт, справяне с натиск от ЧСИ, дете, вечеря с лафче, губене на работа, нова работа, проблем с детска градина, нова кола, сълзи, смях, болест, здраве... това е семейство. Всичко, през което минава двойка или двойка с деца е част от семейния живот.
Ясно, затова значи имаме и семейства от родител, Н броя деца и още един/една там за запълване на семейната квота от двама възрастни (евентуално) с доход.
Бракът наистина е капан за някои мъже - тези, които искат само да чукат. Още една заплата и две-двайсе манджи отгоре месечно са си в плюс, разбира се.

# 101
  • Мнения: 9 670
Бракът или безбрачието не са спирачка за чук@не. Grinning

На мен също не ми пука дали някой има или няма брак.
Изумявам се, че някой би си разбил семейството, само, защото няма брак. Нелепо е, бе хора! Expressionless

# 102
  • Мнения: 6 735
Кое точно е нелепо? Да не можеш да поемеш отговорност ли?!

# 103
  • Мнения: 14 895
Всъщност , нелепо е да мислиш, че само липсата на подписа пред лелчето е проблемът.
На мен, например, би ми било адски съмнително някой да е навит да купим обща кола за няколко хиляди, да да направим общ ремонт за десетки хиляди или направо да изплащаме общо жилище за стотици хиляди, обаче не е навит сключим брак на цената две кила филе от сьомга в Кауфланд.

# 104
  • Мнения: 17 407
Мъжът ми е носил на гръб,  буквално, болната си жена, която не му е никаква, по вашите закони. Уйдисвал ѝ е на желанията да не се лекува. Без брак!
Някъде по същото време тогавашният ми съпруг, повтарям - съпруг, абдикира от подкрепа, когато аз се грижех за болната си,  умираща майка.
Кое е (не)поемане на отговорност?

Общи условия

Активация на акаунт