Голямата тема за малките масла - 24

  • 29 660
  • 344
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 468
И аз съм купувала от маслата - какаово, кокосово, карите, жожоба, от кайсиеви ядки, шипково и нар. Никога не съм имала реакция или да съм забелязала, че има някакво замърсяване.
Дано да не е вярно това за склада им. Или да е преувеличено, което също е много възможно. В магазините им изглежда чисто, поне на пръв поглед.

# 46
  • Мнения: 3 722
Не бих се осланяла на това какво изглежда в магазина.
То и в ресторанта изглежда чистичко, пък отзад в кухнята...
Лошото е, че човек докато не види със собствените си очи, няма как да знае в какви условия се е произвело нещо. Можем само да се надяваме всичко да е както трябва.

# 47
  • Мнения: 139
Искам да похваля тук маслото от памук на Le Erbe di Janas . Нямам съмнения за качеството му, леко, бързо попива и оставя много приятно усещане, след аргановото засега е на второ място в личната ми класация:). Интересува ме дали някой е пробвал маслото от Монои тиаре. Описанието му звучи интересно и сигурно ще го поръчам за лятото, но ми се искаше да чуя и някакви лични  впечатления.

# 48
  • През девет планини в десета...
  • Мнения: 1 271
Някой има ли лични впечатления от вътрешен прием на кокосово масло, имам голям буркан и няма как да го свърша само за външна употреба.

# 49
  • Мнения: 35 961
използва се много в кето режимите
става за сладкиши в традционната кухня
аз не го обичам (не харесвам аромата) и ако не го ям директно, но става за екзотични супи също
полезно е, ако ти е приятно да го ядеш

# 50
  • Мнения: 13 929
Проблем ли е да си смесвам маслата в алуминиева кутийка? Или трябва да е непременно тъмно стъкло.

# 51
  • Мнения: 301
Здравейте! Някой дали е поръчвал етерични масла за дифузиране от
Катеко, и дали са читави.  Поръчах от тях, но не знам дали да си взема поръчката от куриера. На мен Young Living ми се струва една голяма измамна заблуда за качество с  изкуствено напомпани космически цени за същото което може да се намери по-евтино, отделно от това, техния произход е Китайски, макар да се представят като масла от US.

Благодаря!

# 52
  • София
  • Мнения: 891
Здравейте! Някой дали е поръчвал етерични масла за дифузиране от
Катеко, и дали са читави.  Поръчах от тях, но не знам дали да си взема поръчката от куриера. На мен Young Living ми се струва една голяма измамна заблуда за качество с  изкуствено напомпани космически цени за същото което може да се намери по-евтино, отделно от това, техния произход е Китайски, макар да се представят като масла от US.

Благодаря!

Катеко са производителни на част от маслата, други ги внасят.
Човекът с който се свързах в офисът им е много любезен и като го питах с какъв произход са маслата, които ме интересуваха, ми отговори, каза ми че може да ми прати и лабораторните им анализи. Ходила съм и на място в офисът им Пловдив. Взимала съм си от тях и базови - бадемово, пшеничен зародиш и лавандулова вода.

Като цяло са си масла за козметичната индустрия, за дифузване също стават за мен.

# 53
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Здравейте!
Може би въпросът ми не е за тук , но бихте ли ми препоръчали арома дифузер, от който сте доволни.

# 54
  • Мнения: 301
Аз си взех на YL , заложих на скъп дифузер, маслата няма нужда да са от тях. Поръчах от Kateko маслата и мисля че поне за лавандулата няма разлика в  качеството.

# 55
  • София
  • Мнения: 229
Здравейте!
Може би въпросът ми не е за тук , но бихте ли ми препоръчали арома дифузер, от който сте доволни.

Аз бих препоръчала небюлайзер. Вече ги има и у нас. Моя е на 2 години вече. За мен най-добрия изпарител на масла.

# 56
  • Мнения: 13 929
Небулайзерите не са ли инхалатори, не дифузери?

# 57
  • София
  • Мнения: 229
Небулайзерите не са ли инхалатори, не дифузери?

Имам предвид ето тези, като на снимката.
При тези модели етеричните масла се разпрашават директно по механичен начин във въздуха. А и много по силно се разпръсква аромата, дори и в голямо помещение.
Не се накапват във вода или друго.

https://botalife-bg.com/produkt/%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0-% … 0%B5%D0%BD%D0%BE/

# 58
  • София
  • Мнения: 891
Небулайзерите не са ли инхалатори, не дифузери?

Имам предвид ето тези, като на снимката.
При тези модели етеричните масла се разпрашават директно по механичен начин във въздуха. А и много по силно се разпръсква аромата, дори и в голямо помещение.
Не се накапват във вода или друго.

https://botalife-bg.com/produkt/%D0%B0%D1%80%D0%BE%D0%BC%D0%B0-% … 0%B5%D0%BD%D0%BE/

Въпросът е колко масло е необходимо за едно ползване, защото ми се струва че много повече от тези, които са с вода.
И не винаги повече аромат е добре, особено ако става въпрос за помещение, където има и деца.

Моите всичките са купувани от амазон - най-евтините възможни китайчета (между 8 и 15 евро) и всички си работят прекрасно (първото е на повече от 2 год).
Подобни съм взимала поне 5-6 (за подаръци също)
https://www.amazon.de/Essential-Diffuser-Aromatherapy-Waterless- … vZ0NsaWNrPXRydWU=

И 1 такъв имам. Честно казано това, че е по-голям не ми върши работа, защото аз го пускам за по няколко часа само и предпочитам да използвам всичката вода и следващия път да сложа нова.
https://www.amazon.de/Ultrasonic-Humidifier-Fragrance-Aromathera … vZ0NsaWNrPXRydWU=

иначе имам и едно преносимо, което се зарежда, него си го нося на работа (то ми е най-скъпото).
https://www.aroma-zone.com/info/fiche-technique/brumisateur-nomade-aroma-zone

# 59
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Момичета, благодаря за насоките! Ще ги разгледам.

Общи условия

Активация на акаунт