Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 46

  • 23 238
  • 733
  •   1
Отговори
# 300
  • Мнения: 1 052
Днес за първи път ядох кейл- задушен в зехтин и малко вода, леко посолих. Добавих към хек (приготвен по същия начин- в същия тиган  веднага след кейла сложих хека):

Много ми хареса комбинацията. Кейлът ми наподобява едновременно на зеле, савойско зеле, броколи (листа) и спанак...Следващия път ще му сложа люспички лютив пипер, че сега забравих.
аз преди пробвах веднъж кейл с яйца, но много жилав ми се получи. Може би не съм го сготвила правилно. Твоят жилав ли беше?

# 301
  • Мнения: 18 542
natka, честит Рожден ден (на патерици) Simple Smile Да си жива и здрава!

Кейл - храна за козички Laughing Това само веднъж се опитвах да го ям преди време и се отказах с държавен вестник още след първия опит.

# 302
  • Мнения: 31 842
Оф, не знам Миоки вече за това пх.
Невена вика, че трябвало по-високо.
Ендото рече, че е нормално пх за урина.
Ич не вярвам, че протеините подкиселяват. Сега какво да мина на въглехидрати ли? По-добре да се хвърля от моста Grinning
Всъщност кафето и цигарите също били проблем. Ама няма да ги махна пък, няма.
Поне засега. Ще намаля.
Каквото такова. Иначе изследванията другите без мат са си екстра.
За мат ендото каза, че нищо не може да се направи, то си автоимунно.

# 303
  • Мнения: 18 542
Не разбирам за тая урина. Както казах, никога не съм мерила рН, не ми е и хрумвало. За 3 години яко кисело хранене (според теорията за алкализирането, в която не вярвам), не виждам да има някакъв негативет ефект.

# 304
  • Мнения: 31 842
Защо другия път не я измериш?
Любопитна съм Joy

# 305
  • Мнения: 27 607
Миоки, трябваше да публикувам снимка на кейл, за да се появиш в темата...😝😜
Деси, честно казано, уж трябваше да са по-нежни листата и за 2-3 минутки да се задушат (в мазнина и остатъчната вода по листата- не ги изтръсках нарочно),  о отне повече минути от това време, а и добавих още водичка. Следващия път мисля направо да бланширам или да сваря на пара за малко. 😀 Но пак бързо стана де, около десетина минути. Може и да има значение на коя степен, аз обичам да намалявам степента след първите минути. Само листата готвих, дръжките ги оставих за друго готвене- като събера всичките дръжки, ще ги запържа/задула за повече време, че те са по-твърди. Не мисля да ги хвърлям. На мен ми беше доста вкусно.
За подкиселяването...май беше добре да се прави разлика между урината и кръвта. Защото масово се възприема, че се подкиселява цялото тяло, а май точно кръвта си имаше някакви параметри на киселинност, които не се влияеха от храненето?🤔🤔
Майка ми си купи книги с веган и вегетариански рецепти 😃 Всъщност, доста от тях могат да бъдат приобщи към режима- с добавка на белтъчини или със заместване на някои брашна и зърнени със зеленчуци...Имам тук една зелка, мисля някой ден да стане на "ориз" или "паста", че за салата много не става...Но може да я сготвя и като обикновено зеле...😃😄
Скрит текст:
Мой близък с диабет 1 вчера шашнал лекаря си с гликиран хемоглобин 5,9%- помислих си, че тази стойност е по-добра, отколкото на някои хора с ИР...🙂 Резултати с хранене и вдигане на тежести, но при Д 1 по-трудно се контролират нещата, затова лекарят останал много приятно изненадан. 

# 306
  • Мнения: 12 937
Впечатляващ си е такъв гликиран при тип 1. Айде ние можем с режим на хранене и прочие да повлияем инсулина в тялото си кога и колко да е. А те не могат, щото просто нямат собствен. А външно внасян инсулин няма как да се дозира прецизно и винаги им е или малко в повече, или с малко не стига но не е оптимален. Има май варианти с мониторинг и някаква помпа ама то и това работа ли е, да си все с уред закачен по тебе, освен че май не е и често използвано все още. Остава им режим който да не позволява захарта да играе особено, но лично аз не познавам нито един диабетик който да спазва чак такъв, че и да спортува редовно. Предимно ядат ръжен хляб вместо бял и си купуват вафли с фруктоза вместо нормални. Подхапват често и ходят със захарчета по джобовете, за всеки случай. И им казват че ако държат КЗ до към 7 (на гладно) се води добре контролиран диабет, та повечето и не знаят че това не е много ОК.

За киселинността на кръвта имаше писано назад из темите че това са градски легенди, тя не може да варира особено като РН. Много са тесни границите, тялото ни няма да позволи друго. На урината вече може да се изменя повече, но там е друго. Невена беше обяснявала по това ама те толкова много теми станаха че ми се сливат някои неща.

Миоки, благодаря Simple Smile
Интересното е че точно днес стана дума с колежката, видяла кейл еди къде си, чудеше се иска ли да го пробва. Казах че не иска и че това само коза би го сдъвкала, точно с твоите думи Joy Странен ми е и на мен, хем обичам салати. Гледаш го зелено, очакваш да е като спанак или лапад. А то прилича на вкус на зеле, ама хем тънко, хем жилаво и има да преживяш цял ден. И цената му като на нещо бая екзотично за някакви прости листа зеле. Абе не е моето.

# 307
  • Мнения: 18 542
Защо другия път не я измериш?
Любопитна съм Joy
С какво се мери и как? Ще я измеря за шоуто Grinning

Долче, надуших го тоя кейл аз явно хаха Joy

natka, точно, дъвчеш, дъвчеш то не се разпада.

# 308
  • Мнения: 27 607
Да, и аз се впечатлих- в първия момент помислих, че не съм чула добре. 😄 Няма как да се контролират чак оптимално нещата при Д 1, че някой път влияят много непредвидимо на КЗ и неща като горещина, студ, физическа дейност, психическо напрежение, безсъние...
Моят глюкомер е с фабрично зададена горна граница на КЗ след хранене 10.00. 🤪 Не може да се регулира на по-малко от 7,2- това трябва да е някаква върховна стойност за диабетик за след хранене (тип 2, да речем, че при тип 1 е по-трудно постижимо)...🙂
Мисля да пробвам кейла и като чипс. 😃

# 309
  • Мнения: 31 842
Защо другия път не я измериш?
Любопитна съм Joy
С какво се мери и как? Ще я измеря за шоуто Grinning

Долче, надуших го тоя кейл аз явно хаха Joy

natka, точно, дъвчеш, дъвчеш то не се разпада.

Личната ми пусна изследвания за урината и там си имаше пх.
Другия път като ходиш може да питаш дали може да ти пуснат.

# 310
  • Мнения: 18 542
На кръвта киселинността не може да се промени с храна. Тя се контролира много стриктно, защото излизане от рамката, означава смърт.  
Иначе при тип 1 може да се сложи постоянен глюкомер. Не са никак евтини обаче за пстоянно ползване и не знам как точно се закачат, но могат да се носят постоянно.

Ааа, Елора, ти ако чакаш да си пусна в лаборатория, ще има да чакаш. Тук няма да ми пуснат без оплаквания.

# 311
  • Мнения: 27 607
На Миоки май не и' дават резултатите, а и не може да изследва, когато пожелае точно...нещо такова помня...
Хм...вие суров ли сте го яли кейла?!🤔🤔
Скрит текст:
За "постоянните глюкомер", не знам как точно се наричат, но са със сензор. Забождат се (все едно се пробиват дупки за обици на ушите, не е нещо чак зловещо), примерно в горната част на ръката, то е едно кръгче или овал (такива съм виждала). За около 2 седмици май се използва 1 брой и после трябва да се смени. Свързани са с приложение и можеш да си гледаш графики и стойности на КЗ...Като цени обаче не са евтини и едва ли сам човек ще си ги купи и плати изцяло...Не знам дали не дават и те обаче понякога погрешни измервания, примерно към края на двете седмици...т. е. с глюкомера се боцкаш пак, ако някой резултат те усъмни, а май в държавите, където здравната каса покрива този "постоянен глюкомер" е или той, или обикновен глюкомер+ някакъв брой лентички...Май за Д 1 са предвидени по-скоро.

# 312
  • Мнения: 18 542
Постоянните глюкомери са за диабетици тип 1, да.

Аз суров на салата се пробвах. На чипс може и да стане, не знам обаче вкуса как ще е - на препечена трева? Laughing
Сори, смешно ми е, защото това е наистина просто някакъв треволяк, от който някой е решил, че може да прави пари като го представи за много полезен. Като едно време годжи беритата дето бяха уж супер храна.

# 313
  • Мнения: 27 607
На мен ми изглежда много обещаващо като чипс. Говоря само за листата- дръжките и средната част ще готвя по друг начин, за да омекнат. Правила съм крем супа и от картофи (и сега правя, но не я ям), и от зеле (че и листата от карфиол също съм готвила)- защо и от двете да не стане чипс? 😄 Междудругото, и на листата от карфиол ми напомня кейлът- хората гледам, че обикновено ги късат и хвърлят още в магазина, дори и цената да е за брой...а аз ги харесвам, избирам да са повече и си ги готвя. 😃

# 314
  • Мнения: 31 842
Ама тоя кейл като не може да се дъвче, защо го ядете.

Ех, Миоки, аз ли да те уча как да бъдеш хитра.
Ми оплачи се де.
-Докторе, боли ме като пишкам, пък и не само като пишкам.
Joy

Общи условия

Активация на акаунт