Как се запознахте с бъдещите ви свекърви?

  • 5 427
  • 75
  •   1
Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 4 370


Запозна ме с техните на  4-5 месец след като тръгнахме, на 7я месец заживяхме заедно, след 2 години и 2 месеца се оженихме.
Въобще не съм се притеснявала, отидох на гости на родителите на гаджето

# 61
  • Мнения: 21 734
Аз съм се запознавала с много родители на гаджета, обикновено на втория-третия месец, или както дойде.
Само една ми стана свекърва. Мисълта ми е - ти се запознай, пък насила никой няма да те накара да ставаш снаха. Винаги е добре да знаеш от какво семейство произхожда любимия образ.

Последна редакция: пт, 14 яну 2022, 19:38 от Iris04

# 62
  • Мнения: 17 415
Образът добре, ама подобието е важно.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 5 417
Мислиш ли, че още при запознаването ще те кара да готвиш, аз смятам, че е много слабо вероятно.
А, като нищо. Преди години имах гадже от Враца. След година гаджелък бях поканена за Коледа у тях. Бяхме изморени от пътя с кола от Варна, пристигнахме късно вечерта, посрещна ме топло, влязохме в дневната и... ми даде да режа зеленчуци за салата Grinning После трябваше и да измия посудата, защото имаше коментар, че една добра домакиня никога не оставя дори един неизмит нож в мивката... Joy
Бях на 19 и послушно изпълнявах...

# 64
  • Мнения: 18 960
Ох, това ми напомни моя случка, в която така и не се запознах със "свекървата". Имах гадже, с което бяхме на купон и той се обиди, че всички момичета отишли да режат салата в кухнята, а аз съм си седяла и пушила. Даже и съм говорила с някого. Питах го кога ме е виждал да режа салата, че сега да почвам? Тъкмо искаше да ме запознава с майка си, отървах се.

# 65
  • София
  • Мнения: 4 370

Майтапът настрана, но една приятелка беше отишла на гости на бабата на гаджето си и тя я беше накарала да сготви гювеч за да я видели как готви. Аз бях втрещена като ми го разказа. На сватбата им пък, аз съм кума - точно ще започнат поздравленията в ритуалната зала и аз като кума минавам първа - тъкмо да кажа всички хвалебствия и щастливи думи, които са ми на устата и усещам как един лакът ме избутва, виждам майката на младоженеца как започва да му оправя косата и да реди:
- В, оправи си косата, мамо...
После пък непрекъснато обясняваше през време на фотосесията навън че духа вятър, той е бил болен и ще настине.
Та, внимавайте и с родата. Ако е мъж на място, ще постави граници, но иначе...

# 66
  • Мнения: 123
И моята баба е така, гледаше жените на братовчедите какви домакинки са, понеже при нас само жените вършат домакинската работа. Ако върши домакинска работа ги хвалеше. На мен пък ми се сърдеше като малка, че не обичам домакинската работа, че как съм щяла да се справям като се омъжа 😁

# 67
  • Мнения: 5 376
Моята майка все ми се караше,че  много чета книги и не се уча да домакинствам. Свекърва ми щяла да си пАти с мен. После след години ме хвалеше,че съм по-добра домакиня и от сестра ми, и от снаха ми (жената на брат ми).

По темата- аз се запознах със свекърва ми случайно. Трябваше да ходим на сватба и мъж ми, тогава гадже закъсня. Отидох близо до тях и помолих тяхна съседка да го извика. Излезе  бъдещата ми свекърва  и ме покани да вляза, защото той още спял. 
Първата манджа, която свекървата ми поръча да готвя,когато вече им станах снаха и живеехме заедно, беше пилешка яхния с лук. Горе долу се справихме  заедно с ММ и брат му. Полека лека ми прехвърли готвенето и така 7 г., докато заживяхме отделно. Тя работеше сутрин от 8, вечер до 18 .00, а аз имах свободен следобед и беше редно да я отменя. Те ни издържаха изцяло, докато учихме и се устроихме, та това беше най-малкото, което трябваше да направя. Лека им пръст и на нея, и на свекъра! Добри и грижовни хора бяха!

# 68
  • софия
  • Мнения: 1 246
Не ми е свекърва понеже не сме женени и няма и да се оженим, ама дойдох в тях нещо да се оправи за да излезем, беше ми казал че живее сам в къщата и техните идват да си работят по двора, майка му идва да чисти Grinning понеже съм Шерлок Хоумс бързо разбрах, че това хич не е така. Хората там си живееха, та отиде нашия из къщата някъде и аз останах сама в хола...баща му влезе, запознахме се, човека замина да си върши работа...след малко хоп! И майка му мина транзит през хола та и с нея се запознах. Късмет имам. Добри хора са, много помагат с детето, живи и здрави да са. Не ме е изпитвала дали готвя и чистя, за нея важно е да сме щастливи.

# 69
  • София
  • Мнения: 16 198
С бъдещата свекърва се запознах служебно.
Писала съм и преди, работехме  в голяма верига ресторанти.
Аз бях касиерка в централния офис, всички минаваха през мене за заплати и аванси. Колежките в стаята в деня за плащане пиеха турско кафе и приготвяха чашки за да им гледа жената. Тя беше миячка в един от ресторантите, казваха, че много познава. И аз приготвих чаша с утайка от кафе. Влезе тя при нас, колежките заключиха вратата и започна тайнството. Като стигна до моята чаша само я погледна и каза, че ще имам мъж с кола и с кратки пътувания. Друго не можела да ми каже, даже глава я заболяла. А сина и работеше като шофьор за доставка до адрес и такси.
А ние със сина и тогава бяхме само колеги, в обща компания, не сме били гаджета. Като се събрахме след време пак само на мене отказваше да гледа на кафе.
Не ме е изпитвала за готвене и домаинстване.  Жената имаше 7 деца, научила ги е да правят всичко в къщи. Та беше спокойна, че синчето и/ергенче на 40 г./ няма да се затрие.

# 70
  • Мнения: 48
При нас се случи набързо всичко. С свекърва ми се запознахме формално по Вайбър защото живее в Италия , а реално на Коледа на обяд понеже си идва за празниците и за лятото. Не ме е изпитвала на готвене и чистене понеже живеем в друг апартамент близо до нейният апартамент. Да ми е жива и здрава когато си е в България ми помага за отглеждане на малкия.

# 71
  • Швейцария
  • Мнения: 1 891
Аз се запознах със свекърва ми веднъж, когато случайно минахме през тях да си вземе нещо ММ. Тя ме погледна и изби рибата. Вика "ама ти въобще не си такава, каквато очаквах"!!! Питам любезно каква? Ами отговаря...луда. Щях да припадна. После имахме разговор с ММ какво е говорил на родителите си за мен. Разбра се, че бил казал на майка си, че понякога получавам паник атаки...Доста сол му трих тогава на главата.
Наскоро беше скрила и шапката на майка ми с подобен коментар. Обадила й се да я поздрави за рождения ден и питала кучето й на колко е години. Майка ми казала на 13, а свекърва ми бодро попитала "ами какво ще стане с него ако те надживее"??
Иначе е много печена и не се меси за нищо, нито й пука дали мога да готвя.

Последна редакция: чт, 20 яну 2022, 07:05 от JennyBG

# 72
  • Мнения: 9 710
Аз съм се запознавала с майките на всичките ми гаджета. Хора като хора. Едни съм харесвала, други не толкова много (не, че са десетки, малко тъпо прозвуча Grinning ).
Като се замисля с никоя не сме говорили на тема готвене.
Теми за разговор бол - време, сериали, маникюр, политика, Ковид, ако щеш... важното е на първа среща да не се правиш на велик герой със собствено крайно мнение, а да си достатъчно хитра и лавираща, независимо от темата. Wink

Конкретно с майката на мъжа ми се запознах на тяхно семейно събиране. Никой не ме е карал да готвя и режа салата. Напротив много ме обгрижваха. Grinning Темата беше основно "чужбина", защото брат му и семейството му си бяха дошли в България за първи път от 15 години. Помня ясно, че беше много интересен разговор.

С топлота помня и бабата на едно бивше гадже. Той нямаше майка и бе отгледан от баба си. Пенсионирана учителка, много интелигентна жена. Като се замисля с нея направо ми беше по-приятно да говоря, отколкото с внука ѝ. Joy

Последна редакция: вт, 25 яну 2022, 21:18 от Ice Queen

# 73
  • Мнения: 779
При нас беше доста куриозна ситуацията.
Свекърва ми, освен много младолика, беше и доста млада, когато се запознахме (родила е мъжа ми на 19-20 год.).
Бяхме сравнително пресни гаджета, млади по сегашните критерии 😁,  и отивам на гости на мъжа ми, който ме беше предупредил, че евентуално майка му може да мине. Любимият ми отваря вратата - щастлив и доволен, и виждам една млада дама, с малко дете, която се разхожда спокойно в тях. Понеже бях забравила, че ми е казал за майка си, а и тази жена не се връзваше с представите за майка на голям син, реших, че мъжът ми си има жена и дете, и това е начина да ми покаже. Вътрешно толкова се вбесих, че не можеше да ме спре да си тръгна 😁. Като се замисля май се държах доста идиотски,  докато все пак го чуя, че е майка му, а детето е братче от втори брак.

# 74
  • Варна
  • Мнения: 1 793
Миии, никаква драма. Първо тайфа ходехме у тях, после като почнах да отивам сама стана ясно, че има нещо... Ама не съм минавала изпит по домакинство.

Общи условия

Активация на акаунт