Кой колко време кърми?

  • 2 986
  • 80
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 381
При мен се наложи да се изцеждам до към края на 2-рия месец.
Кърмя 10 месеца и съм пристрастена към това, бебка-също Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 897
Аз се изцеждах само първите седмици,докато лактацията се регулира.Кърмех на поискване,и от двете гърди.Кърмя вече близо 11 месеца,надявам се да имам възможност поне до годинка Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 830
Аз не съм се изцеждала след кърмене.
За съжаление спрях да кърмя преди 8 дни,по здравословни причини Sad.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Почти две години вече. Никога не съм се изцеждала. От краткия ми опит с цеденето с баткото напълно разбирам защо ти е досадно - издържах само 10-тина дни и зарязах всичко, адски изнервящо беше. Но цеденето е излишно, ако се кърмите на поискване и кърмата ти няма да спре - така че може да реорганизираш нещата и кърменето може да стане лесно, удобно и приятно - както е за повечето от нас Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 576
9 месеца. Цедях се само в началото докато се регулира количеството на кърмата.

# 20
Аз също кърмя трети месец. В началото се налагаше да изцеждам активно, тъй като гърдите ми и след кърмене оставаха твърди. Купих си помпа на Авент и съм страшно доволна. Изцеждането с тази помпа става за 5 - 10 минути. Не причинява никаква болка, имаш чувството, че бебчо е на гърдата ти. Сега вече той успява да се справи сам, а помпата използвам само, ако реша да изляза някъде. Изцеждам му кърма, за да го нахранят докато ме няма.
Ти споменаваш, че изцеждаш часове. Какво имаш предвид?
Според мен всичко зависи от помпичката за кърма. Преди да си купя тази на Авент ползвах на Дисни, която уж беше на същия принцип, но от нея не съм доволна.

# 21
  • Мнения: 1 146
Вече близо седем месеца кърмя и ако зависи от мен, няма скоро да престана да го правя Grinning

# 22
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Много съм ви благодарна за отговорите, чрез тях получих ценна информация ( не бях влизала в библиотека досега и след като го направих останах очарована от темите за кърмене, от който взех ценна информация ).Дори не бях чула за " кърмене на поискване".
От днес вече не се цедя и надявам се скоро да получа желаният ефект!
     БЛАГОДЕРЯ ВИ!  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Кърмя вече 10 месеца. Никога не съм се цедила. Смятам да продължаваме, докато Кристиян не реши, че вече не иска. Спри с цеденето и ще видиш колко е по-лесно. Peace

# 24
  • Мнения: 566
Аз също се изцеждах само в начолото, кърмя малкия почти 7 месеца, и на мен ми е много приятно и ще го правя докогато мога, не бих го заменила с нищо

# 25
  • Мнения: 2 614
По темата след 1 месец ще стане 1 година живот и здраве! Кърмя на поискване! И много, ама много се радвам за теб и бебо, че сте открили истината за "кърменето на поискване", сега изведнъж ще откриеш, че живота може да е много приятен с кърменето, без цедене, без топлене на вода за разтваряне на мляко...
Сега остава да прочетеш и за водата и сокчетата, и да не избързваш да запознаваш бебчето си с новите вкусове! Hug
Приятно кърмене!  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 478
Цедих 6 месеца, защото работя и нямах друг избор. Напълно те разбирам.

# 27
  • Мнения: 1 064
Момичета, имам питане:
Има ли значение коя гърда давам първо? Трябва ли да ги редувам?
Сега кърмя и от двете, защото се притеснявам да не "се препълня"  Embarassed Иначе нямам напрежение в гърдите...

# 28
  • Мнения: 320
бебе Гого е на 4 м. и 10 дни и до ден днешен го кърмя. Изцеждах се само 1- 2 седмици, защтото всички твърдяха, че така трябва. Също кърмя на поискване и имам достатъчно кърма. Ако обаче кърменето, а не самото изцеждане, те изнервят, по- добре и за теб и за бебето ще е да спреш Hug

# 29
  • Мнения: 184
Кърмя година и 10 дена , и горе долу от толкова цедя редовно.
Върнах се на работа когато беше на 3 месеца и затова цедя .
Само когато съм отпуска не цедя ако имам запаси.

Общи условия

Активация на акаунт