Кой колко време кърми?

  • 2 995
  • 80
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 822
Аз кърмих баткото 1 год. и 7 месеца.Всички около мен ми натякваха да го отбивам, но аз продължавах.Когато вече реших една вечер плаках и на сутринта отново си продължихме с цукането.Много е полезно и приятно и не се изцеждай. Просто кърми по често.Това изцеждане и за мен беше нещо ужасно, но вече сме добре. Сега си кърмя другото детенце, което е на четири месеца и сме си много добре.Успех и не се отказвай .  Naughty

# 31
  • Мнения: 3 521
9 месеца и половина, но се надявам още поне толкова...помпата ми хвана паяжини, цедила съм се 5/6 пъти до сега и то по време на раzни стачки или, ако ми се е налагало да иzлиzам някъде. Много по_приятно ми е пред непрекъснатото варене, пасиране, бъркане, клокочене и т.н. на буркнчет, тенджерки и т.н., но zа съжаление няма как. Все пак, ако това те иzнервя не се насилвай.

Момичета, имам питане:
Има ли значение коя гърда давам първо? Трябва ли да ги редувам?
Сега кърмя и от двете, защото се притеснявам да не "се препълня"  Embarassed Иначе нямам напрежение в гърдите...

Даваш първо от таzи, която си дала предишния път втора...т.е. лява/дясна, после дясна/лява, после пак лява/дясна...е ако се объркаш по някое време няма нищо страшно Wink.

# 32
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз кърмя вече 2 г.и5м. имало е моменти в които ми е дотягало признавам си,но си заслужава "жертвите" ,а за цеденето и аз се цедих и то доста,имах малко проблем с гърдите.

# 33
  • Мнения: 241
Aз кърмя вече 6 месеца. Изцеждах само в началото за около1 месец - че ми се препълваха гърдите. Определено е удобно кърменето - но сега не мога да науча малкия да пие от шише, а ако трябва да му се даде лекарство (течно) е голяма мъка. Може би трябваше да му давам от шише от време на време...

# 34
  • Мнения: 1 064
Даваш първо от таzи, която си дала предишния път втора...т.е. лява/дясна, после дясна/лява, после пак лява/дясна...е ако се объркаш по някое време няма нищо страшно Wink.

Благодаря! Hug

# 35
  • Мнения: 942
Аз се изцеждах само 1-вия месец Peace
Още кърмя и ми е такава леснотиика, че не ми се спира Laughing
PeaceИ аз така- само първия месец се изцеждах.Смятам да се кърмин още многоооо дълго(дай боже Praynig) Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 942
почнахме 8-мия месец, живот и здраве мисля да продължавам до годинка Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз съм от пристрастените кърмачки. Вече сме на 7 месеца и сме само на кърма, но скоро трябва да се ориентирам към захранване...

# 38
  • Мнения: 487
Може ли да се включа в темата - имам бебче на 2 седмици, кърмя го на поискване, но след това винаги доизцеждам. Трябва ли да спра..Регулирала ли се е вече кърмата?  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 976
както са ти писали вече всички, не е необходимо да се цедиш! Няма по - лесно от кърменето! На мен много ми липсва. Аз кърмих до 9-10 месец и единствената причина, поради която спрях беше , че получих алергична криза и трябваше да пия лекарства...След това почнах работа, а тя е свързана с пътуване и вече нямаше как да кърмя. така че, не се отказвай! Има трудни моменти, но те отминават! Мисли, че правиш най - доброто за детето си и бъди щастлива от това!

# 40
  • Мнения: 535
Да се отчета и аз тук Simple Smile Кърмя вече година и 2 месеца. Кърменето е страшно приятно, да оставим и, че е най- добрият вариант за хранене на бебето и малкото детенце. Ще кърмя до 2+ години, но съм обещала на майка ми да спра до 3  Laughing Досега почти никога не съм се изцеждала. Вчера ми се наложи да оставя малкия за цял ден и гърдите ми се подуха адски, много ми е неприятно да се цедя(ръчно), защото почти винаги се "осакатявам" и после ме болят гърдите от силното стискане. Затова само облекчих напрежението и толкова. Регулацията я оставям на малкия- суче толкова често, колкото поиска Wink

# 41
  • Мнения: 34
здравейте и от мен.кърмя бебка от година и 2 седмици.помогнах на две приателки да не се откажат и съм горда с това.вече ходя на работа и си мислех,че няма да се справя на засега успявам.пожелавам на всички мами дълго и приятно кърмене.

# 42
  • Мнения: 81
Ох и аз да се отчета - и ние захванахме осмият месец кърмене. Толкова ми е приятно и лесно че не ми се захранваше, но няма как. Цедих само в началото защото така ми бяха казали  и спрях щом започнах да чета във форума. Сега по веднъж на ден беба е на адапте защото съм на работа, но през другото време сме на поискване. Дай боже да кърмя още дълго  - много ми е мило малката муцунка като се залепи  Grinning на гърдата. А като си помисля че хич не исках да кърмя в началото #Cussing out. Сега сме щастливи и се надявам и беба скоро да не се откаже  newsm17 , защото ще ми е много много мъчно smile3518. Според мен кърменето наистина трябва да носи удоволствие и за майката и за детето - иначе "На сила хубост не става".

# 43
  • Мнения: 166
здравейте,аз кърмя 10 месеца вече и смятам да продължавам,но имам проблем.малкия има вече 8 зъба и ме хапе жестоко и то умишлено.всичко е наред когато го кърмя,но сети ли се,че може да ме хапе и почва,а мен това много ме боли.купих си силиконови накрайници ,но файда никаква от тях неще да яде.и ако някой знае как да се справя с хапането да ми каже

# 44
  • София
  • Мнения: 4 966
Кърмих 10 месеца.Прекратих поради здравословни причини.
Малкия се отби сам на 6мес,и въпреки това с невероятни сили успях да го кърмя още 4 мес.в сънно състояние.
От всичко това си докарах невероятен стрес ,последван с доста здр.проблеми.Но въпреки това не съжалявам че съм упорствала толкова дълго.

Общи условия

Активация на акаунт