Кой колко време кърми?

  • 2 998
  • 80
  •   1
Отговори
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Кърмя вече трети месец и може да ме поругаете, но се чувствам много отегчена.Не знам до кога ще издържа, според мен това изцеждане е голяма психария.Бебка яде 10 мин., а след това - един час изцеждане...............?
   Та питам вас - Вие до кога кърмихте?

# 1
  • Мнения: 422
А защо изцеждаш всъщност?Имаш запушвания или просто защото така са ти казали?Ако кърмиш на поискване/не на 3часа точно, ами когато бебето желае, независимо през какъв интервал от време и колкото пожелае да суче/.Според мен води се по бебка, давай й колкото често пожелае, ако иска повече време я остави да си суче и няма да имаш нужда от изцеждане.
Така ще се образува точното количество кърма, от което бебето ти се нуждае.Ако пучвстваш някакво напрежение в гърдите изцеждай до облекчаване и така постепенно ще спреш да изцеждаш.Повечето мами тук кърмят поне до годинка, поне като съдя по тикерите, а много и до повече. GrinningАз лично все още кърмя на поискване и денем и нощем. Hug

# 2
  • София
  • Мнения: 2 921
Аз се изцеждах само 1-вия месец Peace
Още кърмя и ми е такава леснотиика, че не ми се спира Laughing

# 3
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
И аз се изцеждах само първите три седмици, но тогава кърмих на 3 часа. Просто не бях чувала за кърменето на поискване. Няма смисъл да се изцеждаш, ако няма някакъв проблем. Радвай се на кърменето-толкова е лесно Laughing

# 4
  • Мнения: 4 242
След 2 дни ще станат две години кърмене Peace Никога не ми е тежало, напротив, това е лесния/мързеливия начин на хранене и гледане на бебе (това ми е второ дете).
Цедих се само когато правих запаси за фризера, защото смятах че един ден може да ми потрябват. Цедила съм и по малко когато гърдите ми са се препълвали много, но само толкова колкото да ги облекча.
Не ти е нужна тази хамалогия, разбирам защо ти е неприятно и досадно. Просто спри да се цедиш, до няколко дни кърмата ти ще се регулира според нуждите на бебето и ще имаш точно толкова колкото му е нужно за да се нахрани прекрасно. Трябва обаче да кърмиш на поискване, при всеки малък сигнал на бебето че е гладно или жадно. Понякога това ще става през половин час, понякога през няколко часа, зависи кога каква нужда ще има малкото човече. Важно е и нощното кърмене, за да се стимулират гърдите правилно и често и да не намалява кърмата. Кърмата се регулира според търсенето, колкото повече (по-често) кърмиш- толкова повече кърма имаш!
Кърменето на поискване ти гарантира че ще кърмиш толкова дълго, колкото искаш, при това без да ти е неприятно и без досадни занимания като цедене, изваряване на шишета и т.н. Разгледай библиотеката на форума, има много инфо, прекрасни съвети и примери, които ще те насочат и улеснят в много ситуации.

# 5
  • Мнения: 4 629
Кърмих 1 година, но последните месеци без желание, а "защото така трябва". Живот и здраве, ако имам още деца май ще ги кърмя до като имам желание и ми е приятно  Grinning

# 6
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 562
Кърмя пет месеца,но ми е страшно приятно и лесно Peace.Ще кърмя докато мога с кеф!

# 7
  • Мнения: 742
Подкрепям  ira_ic ,  Peace
не е нужно постоянно да цедиш-всичко ще си дойде на мястото, когато се кърмите на поискване Hug Слек като се нормализира кърмата няма да усещаш напрежение в гърдите или някакъв дискомфорт Hug
Аз кърмя 6 месеца и наистина е по-удобно и лесно, особено нощно време, когато не се налага да приготвяш храна - а само си гушваш бебчето и готово Hug

Според мен е хубаво да не се отказваш  Naughty
Успех!  bouquet

# 8
  • Мнения: 6 461
Ац кърмих 8 месеца.
Изцеждах се първите 2 месеца след кърмене.

# 9
  • Мнения: 171
Аз кърмя седем месеца вече и понякога и на мен ми става досадно, особено през нощта и в много студените дни, но съм сигурна, че отбия ли бебка, ще ми се скъса сърцето. Кърменето е безвъзвратен процес - няма да го повторя никога повече с това дете. Затова съм решила да кърмя бебка максимално дълго - заради нейното здраве и щастие и заради гушкането и любовта в очичките и докато суче.

# 10
  • Мнения: 143
Кърмя вече 3м и половина Grinning, не изцеждам
url=http://line.romanticcollection.ru][/url]

# 11
  • Мнения: 5 026
 Кърмя почти 9 месеца, лесно  и удобно ми е, не се изцеждам. Мисля, че когато дойде момента да не кърмя, сигурно ще се депресирам и ще ми липсва този момент на близост. Никога не ми е било досадно.

# 12
  • София
  • Мнения: 7 097
Аз кърмих Калина 8 месеца. Имах още кърма, но тя се отби. През цялото време я кърмих и от двете гърди и не съм се изцеждала...Помпата ми си стоеше непокътната...

# 13
  • на Север
  • Мнения: 503
кърмя година и почти 2 месеца, не изцеждам, много ми е приятно и сигурно ще ми е мъчно, когато вече не иска да цоцка.
И не кърмените бебета се будят нощем  Grinning

# 14
и според мен не трябва вече да се изцеждаш......аз се цедях първия месец, докато гърдите ми свикнат с количеството необходимо за бебо....сега вече няма смисъл да произвеждаш промишлени количества   Close

# 15
  • Мнения: 2 381
При мен се наложи да се изцеждам до към края на 2-рия месец.
Кърмя 10 месеца и съм пристрастена към това, бебка-също Mr. Green

# 16
  • Мнения: 2 897
Аз се изцеждах само първите седмици,докато лактацията се регулира.Кърмех на поискване,и от двете гърди.Кърмя вече близо 11 месеца,надявам се да имам възможност поне до годинка Peace

# 17
  • София
  • Мнения: 3 882
Аз не съм се изцеждала след кърмене.
За съжаление спрях да кърмя преди 8 дни,по здравословни причини Sad.

# 18
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Почти две години вече. Никога не съм се изцеждала. От краткия ми опит с цеденето с баткото напълно разбирам защо ти е досадно - издържах само 10-тина дни и зарязах всичко, адски изнервящо беше. Но цеденето е излишно, ако се кърмите на поискване и кърмата ти няма да спре - така че може да реорганизираш нещата и кърменето може да стане лесно, удобно и приятно - както е за повечето от нас Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 2 576
9 месеца. Цедях се само в началото докато се регулира количеството на кърмата.

# 20
Аз също кърмя трети месец. В началото се налагаше да изцеждам активно, тъй като гърдите ми и след кърмене оставаха твърди. Купих си помпа на Авент и съм страшно доволна. Изцеждането с тази помпа става за 5 - 10 минути. Не причинява никаква болка, имаш чувството, че бебчо е на гърдата ти. Сега вече той успява да се справи сам, а помпата използвам само, ако реша да изляза някъде. Изцеждам му кърма, за да го нахранят докато ме няма.
Ти споменаваш, че изцеждаш часове. Какво имаш предвид?
Според мен всичко зависи от помпичката за кърма. Преди да си купя тази на Авент ползвах на Дисни, която уж беше на същия принцип, но от нея не съм доволна.

# 21
  • Мнения: 1 146
Вече близо седем месеца кърмя и ако зависи от мен, няма скоро да престана да го правя Grinning

# 22
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Много съм ви благодарна за отговорите, чрез тях получих ценна информация ( не бях влизала в библиотека досега и след като го направих останах очарована от темите за кърмене, от който взех ценна информация ).Дори не бях чула за " кърмене на поискване".
От днес вече не се цедя и надявам се скоро да получа желаният ефект!
     БЛАГОДЕРЯ ВИ!  bouquet

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 846
Кърмя вече 10 месеца. Никога не съм се цедила. Смятам да продължаваме, докато Кристиян не реши, че вече не иска. Спри с цеденето и ще видиш колко е по-лесно. Peace

# 24
  • Мнения: 566
Аз също се изцеждах само в начолото, кърмя малкия почти 7 месеца, и на мен ми е много приятно и ще го правя докогато мога, не бих го заменила с нищо

# 25
  • Мнения: 2 614
По темата след 1 месец ще стане 1 година живот и здраве! Кърмя на поискване! И много, ама много се радвам за теб и бебо, че сте открили истината за "кърменето на поискване", сега изведнъж ще откриеш, че живота може да е много приятен с кърменето, без цедене, без топлене на вода за разтваряне на мляко...
Сега остава да прочетеш и за водата и сокчетата, и да не избързваш да запознаваш бебчето си с новите вкусове! Hug
Приятно кърмене!  bouquet

# 26
  • Мнения: 3 478
Цедих 6 месеца, защото работя и нямах друг избор. Напълно те разбирам.

# 27
  • Мнения: 1 064
Момичета, имам питане:
Има ли значение коя гърда давам първо? Трябва ли да ги редувам?
Сега кърмя и от двете, защото се притеснявам да не "се препълня"  Embarassed Иначе нямам напрежение в гърдите...

# 28
  • Мнения: 320
бебе Гого е на 4 м. и 10 дни и до ден днешен го кърмя. Изцеждах се само 1- 2 седмици, защтото всички твърдяха, че така трябва. Също кърмя на поискване и имам достатъчно кърма. Ако обаче кърменето, а не самото изцеждане, те изнервят, по- добре и за теб и за бебето ще е да спреш Hug

# 29
  • Мнения: 184
Кърмя година и 10 дена , и горе долу от толкова цедя редовно.
Върнах се на работа когато беше на 3 месеца и затова цедя .
Само когато съм отпуска не цедя ако имам запаси.

# 30
  • Мнения: 822
Аз кърмих баткото 1 год. и 7 месеца.Всички около мен ми натякваха да го отбивам, но аз продължавах.Когато вече реших една вечер плаках и на сутринта отново си продължихме с цукането.Много е полезно и приятно и не се изцеждай. Просто кърми по често.Това изцеждане и за мен беше нещо ужасно, но вече сме добре. Сега си кърмя другото детенце, което е на четири месеца и сме си много добре.Успех и не се отказвай .  Naughty

# 31
  • Мнения: 3 521
9 месеца и половина, но се надявам още поне толкова...помпата ми хвана паяжини, цедила съм се 5/6 пъти до сега и то по време на раzни стачки или, ако ми се е налагало да иzлиzам някъде. Много по_приятно ми е пред непрекъснатото варене, пасиране, бъркане, клокочене и т.н. на буркнчет, тенджерки и т.н., но zа съжаление няма как. Все пак, ако това те иzнервя не се насилвай.

Момичета, имам питане:
Има ли значение коя гърда давам първо? Трябва ли да ги редувам?
Сега кърмя и от двете, защото се притеснявам да не "се препълня"  Embarassed Иначе нямам напрежение в гърдите...

Даваш първо от таzи, която си дала предишния път втора...т.е. лява/дясна, после дясна/лява, после пак лява/дясна...е ако се объркаш по някое време няма нищо страшно Wink.

# 32
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз кърмя вече 2 г.и5м. имало е моменти в които ми е дотягало признавам си,но си заслужава "жертвите" ,а за цеденето и аз се цедих и то доста,имах малко проблем с гърдите.

# 33
  • Мнения: 241
Aз кърмя вече 6 месеца. Изцеждах само в началото за около1 месец - че ми се препълваха гърдите. Определено е удобно кърменето - но сега не мога да науча малкия да пие от шише, а ако трябва да му се даде лекарство (течно) е голяма мъка. Може би трябваше да му давам от шише от време на време...

# 34
  • Мнения: 1 064
Даваш първо от таzи, която си дала предишния път втора...т.е. лява/дясна, после дясна/лява, после пак лява/дясна...е ако се объркаш по някое време няма нищо страшно Wink.

Благодаря! Hug

# 35
  • Мнения: 942
Аз се изцеждах само 1-вия месец Peace
Още кърмя и ми е такава леснотиика, че не ми се спира Laughing
PeaceИ аз така- само първия месец се изцеждах.Смятам да се кърмин още многоооо дълго(дай боже Praynig) Simple Smile

# 36
  • Варна
  • Мнения: 2 942
почнахме 8-мия месец, живот и здраве мисля да продължавам до годинка Simple Smile

# 37
  • София
  • Мнения: 1 252
И аз съм от пристрастените кърмачки. Вече сме на 7 месеца и сме само на кърма, но скоро трябва да се ориентирам към захранване...

# 38
  • Мнения: 487
Може ли да се включа в темата - имам бебче на 2 седмици, кърмя го на поискване, но след това винаги доизцеждам. Трябва ли да спра..Регулирала ли се е вече кърмата?  newsm78

# 39
  • Мнения: 1 976
както са ти писали вече всички, не е необходимо да се цедиш! Няма по - лесно от кърменето! На мен много ми липсва. Аз кърмих до 9-10 месец и единствената причина, поради която спрях беше , че получих алергична криза и трябваше да пия лекарства...След това почнах работа, а тя е свързана с пътуване и вече нямаше как да кърмя. така че, не се отказвай! Има трудни моменти, но те отминават! Мисли, че правиш най - доброто за детето си и бъди щастлива от това!

# 40
  • Мнения: 535
Да се отчета и аз тук Simple Smile Кърмя вече година и 2 месеца. Кърменето е страшно приятно, да оставим и, че е най- добрият вариант за хранене на бебето и малкото детенце. Ще кърмя до 2+ години, но съм обещала на майка ми да спра до 3  Laughing Досега почти никога не съм се изцеждала. Вчера ми се наложи да оставя малкия за цял ден и гърдите ми се подуха адски, много ми е неприятно да се цедя(ръчно), защото почти винаги се "осакатявам" и после ме болят гърдите от силното стискане. Затова само облекчих напрежението и толкова. Регулацията я оставям на малкия- суче толкова често, колкото поиска Wink

# 41
  • Мнения: 34
здравейте и от мен.кърмя бебка от година и 2 седмици.помогнах на две приателки да не се откажат и съм горда с това.вече ходя на работа и си мислех,че няма да се справя на засега успявам.пожелавам на всички мами дълго и приятно кърмене.

# 42
  • Мнения: 81
Ох и аз да се отчета - и ние захванахме осмият месец кърмене. Толкова ми е приятно и лесно че не ми се захранваше, но няма как. Цедих само в началото защото така ми бяха казали  и спрях щом започнах да чета във форума. Сега по веднъж на ден беба е на адапте защото съм на работа, но през другото време сме на поискване. Дай боже да кърмя още дълго  - много ми е мило малката муцунка като се залепи  Grinning на гърдата. А като си помисля че хич не исках да кърмя в началото #Cussing out. Сега сме щастливи и се надявам и беба скоро да не се откаже  newsm17 , защото ще ми е много много мъчно smile3518. Според мен кърменето наистина трябва да носи удоволствие и за майката и за детето - иначе "На сила хубост не става".

# 43
  • Мнения: 166
здравейте,аз кърмя 10 месеца вече и смятам да продължавам,но имам проблем.малкия има вече 8 зъба и ме хапе жестоко и то умишлено.всичко е наред когато го кърмя,но сети ли се,че може да ме хапе и почва,а мен това много ме боли.купих си силиконови накрайници ,но файда никаква от тях неще да яде.и ако някой знае как да се справя с хапането да ми каже

# 44
  • София
  • Мнения: 4 966
Кърмих 10 месеца.Прекратих поради здравословни причини.
Малкия се отби сам на 6мес,и въпреки това с невероятни сили успях да го кърмя още 4 мес.в сънно състояние.
От всичко това си докарах невероятен стрес ,последван с доста здр.проблеми.Но въпреки това не съжалявам че съм упорствала толкова дълго.

# 45
  • Мнения: 9 488
Аз-все още, имам само 1 заместено хранене-просто човека отказва друго! И аз се цедях до 4-5мес., но защото се препълвах/фризера ни е пълен до горе Mr. Green/. Намирам кърменето за мн приятно, лесно, полезно както за бебо, така и за мен /върнах форма и сега съм една мацкааа Sunglasses/.Няма миене на шишета, стерилизации, топлене и др досадни  дейности.
Браво Мери smile3501, дано и аз устискам 2 лета Wink

# 46
  • София
  • Мнения: 44 245
аз още кърмя, но спрях да изцеждам още първата седмица, то и без др не изцеждах по повече от 30 мл за един чес...

# 47
  • Мнения: 8 917
Вече 2 години я кърмя и ще ми е мъчно когато спра Rolling Eyes

# 48
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Мами,
   ще станат 4 дни откакто спрях да се цедя!Все още кърмя, но имам чувството, че кърмата ми намалява.Гърдите ми са меки, е излиза мляко, бебка все още е доволна, но се притеснявам - да не би да ми спре кърмата!
При вас как е?
Гърдите меки ли са, сякаш в тях млакото липсва? Thinking

# 49
  • Мнения: 1 427
Аз с меки гърди кърмя все още-година и 8 месеца!Меките гърди не са белег за липса на мляко.Вече ти се е регулирала кърмата като си спряла цеденето! Peace

# 50
  • Мнения: 3 521
При вас как е?
Гърдите меки ли са, сякаш в тях млакото липсва? Thinking

Спокойно омекват, когато zапочне да се регулира кърмата. Като се има предвид мамите, които кърмят по 2+ годинки, предсатви си как биха се чувствали, ако преz цялото време се раzхождат като сестри на Памела Андерсън.
За протокола моите се "втвърдяват" само като почне да стачкува и не яде по цял ден.

# 51
  • Мнения: 372

За мен не виждам нищо по удобно от кърменето, храната е винаги готова и на температура подходяща за бебо, може да кърмиш където и когато решиш, в момента, в който бебо е огладнял му даваш да си хапва, не е нужно да стерилизираш, да претопляш, да вариш вода, да разнасяш шишета млека...., и не на последно място е без пари.
Изтръпвам при мисълта , че може да се наложи да давам ам и да се чудя, че коя марка, че колко...
Няма нищо по-лесно и удобно от кърменето, а и така сладко бебо се гушка в теб, както никога няма де се случи в бъдеще.
А това с меките гърди не е проблем, щом бебо е доволен, пробвай докато го кърмиш да видиш каква струя пуска /за твое успокоение/, при мен дори да са меки си е доста силна струята, явно организма си се настройва.

# 52
  • Мнения: 3 760
Споко! И мойте са меки, мекииииииии (, а в началото, когато се изцеждах често ставаха на камък  Wink), но проблеми с кърменето нямам - малката хапва 100-200-300мл пюре на ден, останалото е кърма  Laughing

# 53
  • Мнения: 683
Кърмя 10 месеца вече и смятам да продължавам, но най-много до 1г.

# 54
  • Мнения: 3 500
Аз кърмих  3 месеца.

# 55
  • Мнения: 232
А защо изцеждаш всъщност?Имаш запушвания или просто защото така са ти казали?Ако кърмиш на поискване/не на 3часа точно, ами когато бебето желае, независимо през какъв интервал от време и колкото пожелае да суче/.Според мен води се по бебка, давай й колкото често пожелае, ако иска повече време я остави да си суче и няма да имаш нужда от изцеждане.
Така ще се образува точното количество кърма, от което бебето ти се нуждае.Ако почувстваш някакво напрежение в гърдите изцеждай до облекчаване и така постепенно ще спреш да изцеждаш.Повечето мами тук кърмят поне до годинка, поне като съдя по тикерите, а много и до повече. GrinningАз лично все още кърмя на поискване и денем и нощем. Hug
И аз така мисля ние още се кърмим и ми е супер! smile3521 newsm44Не се отказвай,по ценно нещо за твоето бебче няма!Успех!

# 56
  • Мнения: 1 432
Кърмим се с удоволствие,толкова е лесно имаме си храна винаги и навсякъде Hug Peace

# 57
  • Madrid
  • Мнения: 514
Кърмя вече 10 месеца,изцеждах в началото за облекчение во малко,после кърмата се регулира.Сега цедя вечер,защото му правя кашата с кърма,но по принцип както са ти отговорили и кругите мами-не е нужно да изцеждаш след всяко кърмене! Peace

# 58
  • Madrid
  • Мнения: 514
Извинявай,не съм видяла последната ти публикация  bouquetДа,и моите гърди са меки и то отдавна,но млекце си има Laughing

# 59
  • Мнения: 185
И аз до 2та седмица от живота на бебка не знаех за форума, една акушерка ми беше казала само да слагам безразборно на гърдата и толкова. Но, СЛАВА БОГУ, го открих и благодарение на всички мами тук, се кърмим почти 6 месеца. До 2я месец ми беше много болезнено (беба не сучеше правилно, защото в началото дадох вода с биба) и като четях колко прекрасно било да кърмиш, изобщо не можех да си го представя. Но реших да повярвам и... ето, днес твърдя, че е лесно и чудесно! Понякога, когато си гушкам бебка и тя си поцоква или се пуска, за да ми се усмихне, си мисля колко ще ми липсва един ден, когато вече се отбие.
Аз се снабдих с помпа, защото така ми казаха, ( че за да имам кърма, трябва да цедя), но изобщо не успявах да свърша нищо. После прочетох, каквото всички са написали и почти не съм се цедила. И моите гърди са меки, в началото това ме притесни, също и периодите на нагаждане на лактацията, когато имах чувството, че кърмата ми е спряла, но вярвай, това е нормално.
 Hug Много се радвам, че си открила тази ценна и за двама ви информация. Желая ти от сърце УСПЕХ !
п.п. Може би ще срещнеш хора, които ще оборват това, бъди смела! (в началото майка ми и мъжът ми ме обвиняваха, че ще прехраня и претоваря бебка, че не й давам вода ...., но после и те се убедиха  Wink )

# 60
  • Мнения: 64
ами моето скромно мнение е, че повечето от нас не са кърмени като бебета, заради липса на адекватна информация.Ако не беше този форум сигурно и аз нямаше да се справя с трудностите в началото, още повече, че всички около мен се опитваха да ме убедят, че кърмата ми не била достатъчна и бебето плачело понеже било гладно.Даже педиатърката ме инструктира да дохранвам още  на третия ден, защото малкия не заспивал след хранене - гладен бил...Пък той гладен, гладен, ама едни големи акота в памперса и 800 грама наддал за един месец.Изказване на моя близка: Аз кърмих само 3 дена, защото нямах кърма...Какво да говорим повече...А относно изцежданет, добре че беше информацията от форума, че иначе да съм си докарала някой мастит.

# 61
  • Мнения: 601
   Станаха 6 месеца bowuu
    to be continued Flutter

# 62
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 506
Кърмих почти осем месеца. Имаше моменти, в които се чувствах отегчена, и други, в които просто не можех да си представя да не кърмя. Малката се отби по свое желание, аз не настоявах. Никога не съм приемала кърменето за фикс идея и ми беше ОК.

# 63
  • sofia
  • Мнения: 562
Кърмила съм първото си дете седем месеца и половина не съм се изцеждала, бебето определя количеството кърма, организма ни произвежда точно толкова кърма колкото е необходима на бебчо.
Сега отново храня по режим нещата стоят по подобен начин. Ако мога поне до годинка ще кърмя, че и предния път имах такова желание, но ми се наложи по здравословни причини да прекратя.
Момичетата са казали всички положителни страни, исках да наблегна на факта, че не само при кърмене на поискване може да се кърми успешно и без да се налага изцеждане.  Майката трябва да се ръководи от бебето.

# 64
  • Мнения: 1 272
След десет дни ще станат девет месеца. В началото и на мен ми се струваше трудно- в смисъл отнемаше ми време да се цедя, а и болеше (първия месец). Сега смело мога да твърдя, че няма нищо по-бързо и лесно за "приготвяне". Колко ще продължа newsm78, незнам, бебка ще реши...

# 65
  • София
  • Мнения: 837
Аз вече кърмя два месеца и половина, но нямам намерение да се отказвам, въпреки хилядите проблеми, непрекъснатото изцеждане и честото запушване на каналите. Щом това е най-доброто за Бебко няма да се откажа при никакво положение!

# 66
  • Мнения: 949
Аз кърмих 8 месеца и синът ми сам се отби.

# 67
  • Мнения: 180
според мен това с изцеждането е пълна глупост. и на мен ми напълниха главата в болницата и педито,че ако не се изцеждам ще ми спре кърмата. цедих се 2 седмици след което ми писна и спрях. случи се това че кърмата се регулира.  Mr. Greenпрез цялото време не ми се връзваше как не им е спирала кърмата на жените преди 50 години например, тогава не вярвам някой да е имал време да се изцежда. мисля че това е някак си още един извратен начин да се накара една майка да мисли че кърменето изисква особени усилия и време и не е за всеки.

# 68
  • Мнения: 180
в началото по 30 мин и го махах че ми писваше, но като направи 3,5м, какво му стана- по 5 до 7 мин (през около 2,5- 3часа от двете гърди общо)

# 69
  • Мнения: 1 896
Кърмя две години без един месец. Не съм се цедила освен при препълване, ама се случваше много отдавна през първите месеци.
Сега едва ли ми се събират повече от 30-40 минути кърмене на денонощие. Много им се радвам на тези минути. Супер интересно е с по-голямо дете, пожелавам ти да го изпиташ.

# 70
  • Мнения: 269
имам въпрос-ако кърмя не на поискжане а на 4 часа защо е нужно изцеждането? Доколкото разбрах препоръчвате кърменето на поискване, защото е по-лесно и не се изцеждаш...

# 71
  • Мнения: 94
Аз се изцеждах само 1-вия месец Peace
Още кърмя и ми е такава леснотиика, че не ми се спира Laughing


Peace И аз  така! Ако можеше и да не захранвам hahaha

# 72
  • София
  • Мнения: 5 079
Вече над 6 месеца, не се цедя, абсолютно безсмислено ми се вижда (затова и  си надвих над ината и не си купих дори свястна помпа...  Whistling), изцеждала съм малко на ръка само когато бебко спи, а положението ми е било "бомбастично" Laughing.
Винаги ще се подписвам под твърдението, че кърменето е най- приятното, сближаващо и несравнимо преживяване за една майка, просто чувстваш как с всяка фибра на тялото си ОБИКВАШ своето дете... Ммм, природата си знае работата Heart Eyes

# 73
  • Мнения: 4 242
имам въпрос-ако кърмя не на поискване а на 4 часа защо е нужно изцеждането? Доколкото разбрах препоръчвате кърменето на поискване, защото е по-лесно и не се изцеждаш...

Защото при кърмене на поискване гърдите се стимулират достатъчно често, няма опасност кърмата да намалее а и какво да изцеждаш, когато бебето ти изсуква всичко Grinning Кърмата се произвежда в гърдите така, през първия час след кърмене- 75% от нужното количество за следващото кърмене, през 2-я час- 20%, през 3-я- 5%. Когато се прави пауза по-голяма от 3 часа, гърдите получават сигнал че млякото е ненужно и забавят производството и количеството, тъй като пълна гърда не може да се напълни, следователно млякото започва да намалява. Освен това, ако се кърми под час и то от една гърда какво се получава, чакащата гърда прави пауза от цели 6 часа, докато при кърмене на поискване тези паузи ги няма.

# 74
  • Мнения: 48 039
аз кърмих каката 8 месеца,сега вече над 10 месеца кърмя безпроблемно
на моменти се отегчавам от това че съм като вързана,но  с дъщеря ми се убедих че кърменето всъщност не е пречката,просто и след като я отбих,тя беше все така вързана за мен,и все така никой не ми помагаше,и все имаше по нещо...така че кърменето не е никакъв проблем и оправдание Wink
за изцеждането-след първия месец е излишно,според мен,освен ако не смяташ да замразяваш кърма Peace

# 75
  • Мнения: 5 393
1 година и 5 дни

# 76
  • Мнения: 172
кърмим се от около 3 месеца и пет дни. До преди седмица се цедях след всяко кърмене  и  съответно страдах от запушени канали и бучки в гърдите. Писна ми естественно със тези бучки и затапванки и спрях да се цедя. Е момичета родих се!!!! Много съм благодарна на този форум и всички мами споделили полезно инфо в него!   bouquet

# 77
  • Мнения: 87
Момичета страшно полезна информация за нас-начинаещите мами,които кърмим.
Ние се кърмим вече почти месец,сравнително малко,но се надявам да нямаме проблеми и да продължим.Благодарим ви!

# 78
  • Мнения: 3 810
1-ви път: 7 м.
2- ри път: 1г. и 3м. и ще продължаваме в същия дух Mr. Green
3-тото ще е Крали Марко

# 79
  • Мнения: 127
Първото си дете преди 6 години го кърмих 10 месеца,но тогава не разполагахме с толкова информация.Сега кърмя 5.5месеца-второто си дете.Надявам се това да продължи още дълго.

# 80
  • София
  • Мнения: 565
Кърмих 10 месеца-исках още, ама щерката беше решила друго. Цедих се само в началото като усещах гърдите си пълни и напрегнати.

Общи условия

Активация на акаунт