Отговори
# 15
  • Мнения: X
За мен най-важно е да гледате в една посока. Различията тип хоби например, са ок за мен. Религията в някои случаи се преживява, има успешни примери, но аз не бих направила компромис. В секса ако не се получава сходство във вкусовете, това не се ли оправи, ще има проблеми после.

Ние с мм доста си приличаме, но и доста се различаваме. Учили сме тотално различни специалности в уни, но работим сходни неща. Дори работехме в една и съща фирма, без да сме се запознали там.
Имаме еднакво чувство за привързаност, което много помага. Има хора, които не понасят да са лепнати и искат повече пространство. Ако единия е такъв, а другия е лепка, лошо. Ние сме лепки и двамата.
Запознахме се доста млади и двамата бяхме абсолютно наясно, че е ок да си живеем, но без деца и големи крачки, защото аз исках да си изживея студентските години и да съм на върха на купона. Ако ме беше натиснал за деца в ранните 20 щеше да е проблем за мен. Затова казвам, че трябва да гледаме в една посока, т.е “искаме деца някога, но сега сме млади, не ни се занимава и не сме готови за тази крачка”.

# 16
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 645
Може и да са противоположни, стига той да ходи на мач докато тя се захласва по "Влад" и обратното, тя да прекара три часа на телефона с приятелки докато той надува попфолка и танци пред огледалото. То и пица може да си поръчаш две различни и да не се карате за аншоата или маслините. Хубаво е от време на време да намират общи неща за да има все пак смисъл да са заедно, но въобще не е нужно да се обличат в еднакви дрехи за да покажат колко държат един на друг 😉

# 17
  • София
  • Мнения: 12 978
Зависи в кое направления са различията. Аз не мога да съм с някого, който е мое копие. Примерно съм интроверт и ми е по-приятно с екстраверти. Това си е основна характеристика. Искам някой, който да ме допълва и да допринася с неща, с които аз не мога или не искам. Но не бих била с някого, с когото имаме различни виждания за неща като деца, вярност, полови роли, чистота вкъщи, финанси.

# 18
  • Мнения: 12 473
Ако има приемане и безусловна обич - да, напълно е възможно.

# 19
  • Мнения: 4 943
Сигурно могат, но в един момент ще стане трудно.
Според мен трябва да се гледа в една посока, да се постигат общи цели и да няма много различия. Не бих била с човек, който има различни виждания от моите. Когато харесваме едно и също ставаме по-сплотени. Но няма как без различия в дадена тема...

# 20
  • Мнения: 2 052
Ако хората ще живеят заедно с всичките му планове за бъдещето, логистики и битовизми е абсолютно смилащо всяко нещо -дребно и голямо - да е повод за разногласия. Това губи толкова много енергия вътре в двойката докато намерят някакво приемливо и за двамата решение, че то какво остава като енергия за справяне с останалия свят. Отделно има го рискът един от двамата- или и двамата- да се обърне един ден назад и да види само низ от компромиси. Трудно се живее така, не казвам невъзможно,  но е голямо буксуване.
Ако са волни птички божии и се обичат без да се търси някакво еволюиране на отношенията отвъд приятното прекарване без обещания, то може и от различни планети да са. Но тръгнат ли в посока пълноценна връзка 24/7, сблъсъкът с различията на другия е челен.

# 21
  • София
  • Мнения: 2 225
Може, но трябва да има нещо, което да ги задържи. Родители ми са тотални противоположности, компромисите от двете страни са огромни, а ако не бяхме аз и брат ми никога нямаше да издържат толкова време заедно.
За себе си не мога да се представя да съм във връзка с някого, с когото да не мога да си обеля две-три приказки за споделен интерес.

# 22
  • Мнения: 3 489
Това с противоположностите е такава глупост. Пробвах веднъж. Завърши катастрофално. Не може да нямате общи теми на разговор интереси и т.н. и само да си разказвате как е минал денят ви. Даже един скапан филм да не може да изгледате заедно защото примерно аз гледам романтични комедии, а той е фен на Брус Лий и Джеки Чан.

# 23
  • Шотландия
  • Мнения: 2 860
Мъжът ми е атеист, аз вярвам в това, че има и друго след смъртта, но живеем в мир и любов двуцифрен брой години. След няколко разправии, в които стигах до сълзи, се разбрахме всеки да си остане с разбиранията и да не се нараняваме излишно. Отделно,  ходеше с мен 7-8 г. на църква, за да не съм сама, но църквата и свещеникът бяха безценни просто,  без никакво осъждане на различните, с разбирането, че бог е любов. Мъкнала съм го и по симфонични концерти, никога няма да откаже да ме придружи. Хобитата ни са съвсем различни, но гледаме при ходене по почивки да има за всекиго по нещо, съчетаваме неговия спорт с общата любов към пътешествията и моите други увлечения. Според мен ако има любов, разбирателството и толерантност,  се получава. Но и аз с интерес слушам за неговите неща, и той - за моите, защото ни интересува другият и какво преживява той.

# 24
  • Мнения: 2 916
Една връзка съществува само и единствено ако има желание. И хора, които напълно си пасват, се разделят. Общите интереси и възгледи не спасяват брака, когато няма желание за такъв между партньорите.

# 25
  • Мнения: 5 339
Връзката може да е успешна между хора, които се приемат един друг каквито са, с всичките си прилики и разлики. Ако единият все критикува и се мъчи да промени другия, не става. Все пак идеята е присъствието на човека до теб да радва, не да те натоварва. Затова мисля, че е по-лесно между хора, които имат сходство.
Аз например имам нужда от лично време и пространство, а не постоянно да сме като залепени един за друг. Трудно бих била с мъж, който не зачита тази моя нужда. А преди доста години имах и гадже, според което щом сме двойка, трябва да бъдем за всичко на едно мнение. Неговото мнение. И това трудно се търпи.

# 26
  • Мнения: 12 473
Единият да е свръх религиозен, а другия атеист. Единият металист, а другият чалгар? Единият да иска да обиколи света, а другият да мрази да пътува?
Пак повтарям, ако се обичат безусловно, няма да си пречат и ограничават, а ще се приемат и уважават изборите на другия. И принципно и двамата ще правят компромиси, без да им тежи.
С детето ходим на куклен театър и спорт, нали?
За съжаление, 90 %. от връзките са его-ориентирани и затова липсва приемане и разбиране към нуждите на другия.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 08:16 от Angel_wing

# 27
  • Мнения: 6 825
За мен, не може, категорично, щом става въпрос за фундаментални различия. Някак си не си го представям той да друса кючеци /аз слушам рок, метъл/, защото това не е само музика, а усещане и разбиране за света, мироглед и тн. Или пък с някакъв религиозен, да пости, да се моли и тн Пак е съвсем различно виждане за света. Или да е полигамен и да иска някакви отворени връзки и пр. Или да иска да възпитава децата си като войници и с шамарена фабрика. Или да вярва, че Земята е плоска. Или да иска да живее на село и да копа домати. Абсурдно е просто. Не става. Двамата трябва да гледат в една посока, за важните неща да виждат нещата по един начин, да имат сходен мироглед, принципи, ценности. Естествено, не казвам да няма различия, но те трябва да са преодоломи. Примерно аз обичам да ходя на море, а мъжа ми на планина - ходим и на двете места. Той обича бургери, аз обичам да пазя режими, ама веднъж в месеца ям бургери. Ама за важните неща сме на едно мнение изначално, защото имаме еднакъв мироглед и тн.

# 28
  • Мнения: 2 916
Единият да е свръх религиозен, а другия атеист. Единият металист, а другият чалгар? Единият да иска да обиколи света, а другият да мрази да пътува?
Пак повтарям, ако се обичат безусловно, няма да си пречат и ограничават, а ще се приемат и уважават изборите на другия. И принципно и двамата ще правят компромиси, без да им тежи.
На въпросите ти 2 от 3 сме ние. Ето, аз си ходя на църква, мъжът ми не. Но на големи празници задължително сме на някой манастир. Обичам да пътувам, мъжът ми не. Но лятото и зимата сме задължително на почивка по една седмица съответно на море и планина. Има ли желание, има и начин.
 И двамата мразим метъл, явно това ни сплотява да не се разпаднем като семейство 😂

# 29
  • Мнения: 18 906
Може, да, но рано или късно ще се разпадне.

Общи условия

Активация на акаунт