Отговори
# 30
  • Мнения: 588
Аз също смятам, както вече казаха, че най-важна е ценностната система, разбиранията, общият морал и гледането в една посока, за да съществува добра връзка. И физическо привличане разбира се.
Различията са проблем най-вече защото не става дума само за стил музика, начин на обличане, интелект. Те често водят след себе си начин на мислене. Например планинар, харесващ най-вече природата, не понасящ големия град и шума, слушащ рок от 70те трудно би си паснал с момиче, предпочитащо да излезе на кафе в центъра, да се разходи на шопинг в мола, да отиде на кино, да отдели време за козметиката си. Понякога първия тип нарича втория тип "кифла", само защото се грижи за външния си вид, слуша чалга и е с по-съвременно мислене. И какво от това? Може в същото време да е сериозна и отговорна, с ценности и морал, с интелект и добра душевност както и може да бъде вярна. Тук нито един от типовете не е погрешен.
Така че нещата са доста комплексни и се отнасят най-вече до разбиранията на хората.

# 31
  • Мнения: 18 829
Чалгата за мен е 100% причина да не мога да бъда с някого. Просто е напълно невъзможно. Пък нека си е добър, сериозен и т.н. Освен това към днеешна дата не бих могла да живея с човек, който пуши. Самата аз съм пушила, но спрях отдавна и не бих могла да го понеса това. Искам да кажа, че понякога малки на пръв поглед неща не са за търпене, а какво остава за големи разминавания. Абсурд.

# 32
  • Мнения: 5 322
Чалгата за мен е 100% причина да не мога да бъда с някого.
+1
Винаги се старая да не съм предубедена и да не поставям всички под общ знаменател, но поне според моя опит вероятността човек, който харесва такова нещо, да е интелигентен и ерудиран, е нищожна. А аз не бих се чувствала комфортно с някого, който не знае и не иска да знае дали Дания (примерно) е държава или растение, или нещо друго.

# 33
  • Мнения: 6 754
Тотова за чалгата е ясно, че не е само музика, а манталитет. Виж единия да слуша джаз, а другия рок, става, ама чалгар с друг, мани бегай. Ама те даже няма и да се харесат такива. Да, всъщност хората с фундаменталми различия, рядко се харесват един друг. То какво да му харесаш на полигамен чалгар с патриархален манталитет, живеещ с мама,.щото той си има етаж Joy Ето  ти ги фундаменталните различия, водят до фундаментално нехаресване.

# 34
  • Шотландия
  • Мнения: 2 859
Чалгата за мен е 100% причина да не мога да бъда с някого. Просто е напълно невъзможно. Пък нека си е добър, сериозен и т.н. Освен това към днеешна дата не бих могла да живея с човек, който пуши. Самата аз съм пушила, но спрях отдавна и не бих могла да го понеса това. Искам да кажа, че понякога малки на пръв поглед неща не са за търпене, а какво остава за големи разминавания. Абсурд.
Пак си е до толерантност. Пушила съм години наред в брака ни, мъжът ми не е пушач, но не ми е мрънкал или протестирал. Като се запознахме, пушех 3 ги откозвах, после пак пуших и пак отказвах и т.н. Но: никога не съм пушила вкъщи, в кола или в друго затворено пространство,  в което пребивава и той. Живеем в Кралството и няма обществени места, в които се пуши, така че съм пушила на открито или в домашната ни оранжерия, в която той ми сложи вентилатор за проветрение, без да съм го молила. Никога не пуша на маса на открито,  докато се храним, на него това му пречи. Подкрепял ме е и когато съм пушила,  и когато съм отказвала цигарите. Но иначе възгледите ни, възпитанието ни, интересът към света и отношенията ни към хората като цяло са сходни. Слушаме сходна музика.  Е, той не е фен на класика и джаз, но е идвал на концерти и джем сешъни с мен. И имаме слушалки и всеки може да слуша каквото си иска в ежедневието. Аз не обичам новини, не се гледат вкъщи, той си ги слуша по радиото на телефона на слушалки и та компютъра. Като има желание,  има и начини. Тези различия не ги броим за фундаментални.

# 35
  • Мнения: 588
Извинявай, но в момента си предубедена. Аз не слушам чалга редовно, но нямам нищо против. И смятам, че има хубави песни и е готино и ми е кеф. И близките ми приятели също слушат по събирания. И знаеш ли, всички завършихме с отлична диплома университета и работим. Даже някои взимаха стипендия за отличие. И сме свежи хора. Но чакай, Дания не беше ли река в Азия?
Не че има общо с темата и не че съм дребнава, но нещо ме човъркаше да го напиша.

# 36
  • Мнения: 18 829
Има хора с много силни предубеждения по някои въпроси. И аз съм такава. Просто има  неща, за които няма как да се пречупя и да ги приема. Например мъжът ми да няма против чалгата и чак да му е готино и кеф понякога на събирания Simple Smile То какви събирания, това означава, че ще имаме и приятелски кръг, който слуша чалга. Няма как да ми се случи.

# 37
  • Мнения: 5 322
Предпочитам да не влизам в спор за/против чалга (или каквото и да е друго). То е ясно, че няма как да познавам всички хора по света и да ги знам какви (не) са, затова и написах "според моя опит". Ако някой се чувства лично засегнат, извинявам се.

Да се допълня. В мнението ми ставаше дума за интелигентен и ерудиран човек, а не кой какво образование има. Наличието или липсата на някаква диплома не е мерило за интелект. Нямам предвид никого от тук пишещите конкретно, а по принцип.

Последна редакция: чт, 13 яну 2022, 11:49 от bell_87

# 38
  • Мнения: 6 754
Не мисля, че ставаше въпрос за епизодично слушане на чалга от немай къде като нямаш избор, примерно на служебен банкет, събиране с роднини някакви или нещо подобно. Ставаше въпрос за чалгар като начин на мислене и поведение, ценности и мироглед. Абе то си личи от пръв поглед Joy

# 39
  • Мнения: 18 829
Няма място за засягане. Аз мисля, че не бих могла да живея също и с лекар, а това е една прекрасна и достойна професия. Всичко е до нагласи, търпимост, сходство и късмет.

# 40
  • София
  • Мнения: 38 832
Познавам едно момче, работи, живее на квартира, готин характер, забавен, слуша разни неща, между които и чалга. Мисля, че ще е добра партия за което и да е свястно момиче.

# 41
  • Мнения: 18 829
Така де, няма ти да живееш с него. Лесно е отстрани Simple Smile Вкъщи ако му дойде настроение и надуе Галена или Преслава, аз къде ще се скрия.

# 42
  • София
  • Мнения: 38 832
Младите да се оправят, ние вече сме закостенели и си имаме определени вкусове. 😁
Между другото, и дърти метъли не мога да трая, въпреки че слушам подобна музика.

# 43
  • София
  • Мнения: 4 360

Аз получавам уртикария от чалга. Съвсем сериозно, не мога да я слушам. Не мога и да си представя човек, който ще ми надуе вкъщи бясна чалга. Дори и 2 песни не мога да изтрая, 1 може би. Невъзможно е да имам връзка с такъв човек.
За метъла горе-долу същото, но все пак може би там бих изтраяла 2-3 песни.

# 44
  • Мнения: 41 541
Не мисля, че ставаше въпрос за епизодично слушане на чалга от немай къде като нямаш избор, примерно на служебен банкет, събиране с роднини някакви или нещо подобно. Ставаше въпрос за чалгар като начин на мислене и поведение, ценности и мироглед. Абе то си личи от пръв поглед Joy

То няма и как да стане, спорът е теоретичен. Чалгар ще иска мадама с джуки, силикон, екстеншъни, екстравагантна външност... Той просто няма да хареса жена с друг облик. Съмнявам се и тя да хареса поведението и маниерите на чалгаря. А и двамата ще се срамуват да покажат гаджето пред приятели и роднини...

Общи условия

Активация на акаунт