Отговори
  • Мнения: 43
Здравейте. От няколко дена споря със мъжът ми по въпроса,кога да се перат бебешките дрехи. Вмомента влезнах в 8мия месец и ми е мерак да ги изпера и подредя по шкафовете,но мъжът ми е на мнение,че било още рано и,ако съм ги изперяла сега,когато дойде бебчо ще трябва отново. Вие кога започнахте да подреждате дрешките,преди бебчо да се роди.
Мисля да използвам сушилнята,вместо гладене,всякакви съвети ми биха били от полза.Благодаря Simple Smile

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 19:56 от Toni99

# 1
  • Мнения: 9 701
Твърде рано. Какъв е смисълът?? Ще облечеш ли на бебето дреха, стояла в шкафа два месеца?

# 2
  • Мнения: 43
Твърде рано. Какъв е смисълът??

Позната беше на същото мнение и роди посредата на 8мия месеци не беше подготвена,пък дрешките,като са изпрани и изгладени преди това,какъв е проблемът ,дали ще стоят във шкафа 1 или 2 месеца?

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 20:36 от Не се сърди, човече

# 3
  • Мнения: 5 273
Когато ви дойде желанието. Аз не съм гладила. Нямам никакъв спомен кога съм ги прала, а беше преди две години. Направете както си го усещате.

# 4
  • Мнения: 6 764
Може би към края на осмия изпрах, изсуших в сушилнята и прибрах. Когато ви е мерак, тогава. Това са приятни неща. Леко раждане.

# 5
  • Мнения: 10 384
Здравейте. От няколко дена споря със мъжът ми по въпроса,кога да се перат бебешките дрехи. Вмомента влезнах в 8мия месец и ми е мерак да ги изпера и подредя по шкафовете,но мъжът ми е на мнение,че било още рано и,ако съм ги изперяла сега,когато дойде бебчо ще трябва отново. Вие кога започнахте да подреждате дрешките,преди бебчо да се роди.
Мисля да използвам сушилнята,вместо гладене,всякакви съвети ми биха били от полза.Благодаря Simple Smile
Не съм ползвала сушилня, нито съм гладила.
Като ти е мерак пери и нареждай Simple Smile После ще ти писне...

# 6
  • Мнения: 46 516
Докато бях бременна гледах да не мисля за битовизми. Нищо не съм купувала, прала, гладила. Не съм суеверна, реалист съм. Като дойде бебето мъжът ми и майка ми подредиха всичко.

# 7
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Не виждам какъв е проблема дрехите да седят два месеца изпрани в гардероба! Още по-малко разбирам защо мъжът ти се меси. Да не би той да се занимава с прането и гледнето? Щото моят мъж, колкото и да ми помага вкъщи, никога не се е занимавал с дрехите на децата, та няма нужда да ми се меси.

Иначе ако няма да гладиш, то прането ти е 1-2 перални, които сами се перат. Работа е за един ден, все тая кога ще ги изпереш. Аз не помня вече точно кога е било, но не по-рано от 36-37гс

# 8
  • Мнения: 872
Мисля че около 3-4 седмици преди термина започнах да си пера, подреждам и чистя всичко. Не съм гладила - всичко в сушилнята. За 3 седмици какво пък да им стане на дрехите в гардероба. Все едно иначе като ги обличаме са прани на предния ден Smiley

# 9
  • Мнения: 1 033
Ох, ние направо се държахме глупашки... Нямаме помощ/съвети от роднини, аз не си направих труда да се информирам ии не стига, че не прах ами и в болницата занесох пелени туко що купени. Сега вече , като знам колко е чувствителна бебешката кожа бих го направила в 7-ми 8-ми месец, (моето е осмаче). Та я изписахме с нови дрешки, взеха да и излизат обриви, доста ядове имахме (новобранци😃). От друга страна пък ще стоят месец, два в гардероба и ще хващат прах. Хрумва ми една простотия😃  (аз бих я направила). Пери ги всяка седмица, така де тя пералнята пере само вадиш  и сушиш...😅

# 10
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Няма проблем дрешките да седят в шкафа 2 месеца. Аз започнах да се подготвам, щом влязох в 9 месец. С второто ако се бях забавила, щеше да ме свари неподготвена, защото се роди в 37 г.с
Предпочитах да си гладя, някак по- прегледен вид имаха самите дрешки. След 4-5 м вече спрях и ползвах само сушилнята.

# 11
  • Пловдив
  • Мнения: 1 913
Изпрах и изгладих всичко, като бях в осми месец. Не виждам проблем да седят в чистото шкафче, което бях предвидила за тях. Нямаше проблем и като ги ползвахме.
В деветия месец ми беше тежко и ме болеше кръста, та се радвам, че свърших тези неща по- рано.

# 12
  • MI
  • Мнения: 11 803
В осмия месец подготвих всичко. И добре, защото после щеше да ми е трудно, а и родих в 36+ седмица и беше много "забавно" че моите неща не бяха сложени още в куфара, само за бебето беше готов. Добре че поне бяха на едно място, че успя да събере бързо всичко ММ. Та според мен не отлагай, не винаги има индикации че ще е по-рано раждането.

# 13
  • Мнения: 43
В осмия месец подготвих всичко. И добре, защото после щеше да ми е трудно, а и родих в 36+ седмица и беше много "забавно" че моите неща не бяха сложени още в куфара, само за бебето беше готов. Добре че поне бяха на едно място, че успя да събере бързо всичко ММ. Та според мен не отлагай, не винаги има индикации че ще е по-рано раждането.

Какво подготвихте за болницата?😊

# 14
  • Мнения: 3 730
Изпрах и подредих нещата за бебето 20 дни преди термина. Родих 2 дни по-късно, та не стояха много дълго без да се ползват 🤣 ММ сглоби кошарата и я застла, докато аз бях в болницата.
Багажа за болницата събрах още в 8-ми месец и стоеше в колата.

Общи условия

Активация на акаунт