Професия учител - 13

  • 56 539
  • 741
  •   1
Отговори
# 465
# 466
  • Майничка
  • Мнения: 12 575
Честит празник, колеги!💐

# 467
  • Мнения: 2 486
Честит празник, колеги!
НА   УЧИТЕЛЯ - С ЛЮБОВ !

Учител  ли си – значи си творец,
вълшебник във очите на децата.
Учител  ли си  – значи си светец,
оставил светла диря във сърцата!

Учител ли си  ти- и в студ , и в зной–
готов си във жаравата да стъпиш...
Учител ли си, знай, деца безброй-
са дъщерите, синовете твои скъпи...

Сребреят бързо твоите коси...
И жертваш  свойта младост-за децата.
Но, важно е, че семето кълни,
за  да расте - за жътва по-богата.

Очите ти все будни нощем бдят-
над книги и уроци по човечност.
Да раснат младите фиданки, да цъфтят
и да те радват с плодовете безконечно!

Доволен си кога се връщат пак –
под  твойта стряха- птици отлетели.
А  във очите ти блести сълза –
по дните чудни, бързо отшумели...

И колко ли слова са нужни днес-
да ти  благодаря  за обичта ти свята?
Защото знам, изпълнил си със чест-
ти мисията своя на земята!

Учител ли си- в "Книгата на вечността"
се пише името ти  с ’   златни букви!
Учителят веднъж се ражда на света –
да буди умовете, да ни учи !!!

Автор - Станимир Станчев, учител по български език и литература

# 468
  • Мнения: 4 808
Честит празник!

# 469
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Имам въпрос към учителите от начален етап.Детето не е правило повечето изходни нива,но има предостатъчно оценки по предметите Тъй като е болно се очертава да не се върне до края на уч.година.Проблем ли ще е да се оформи без изходни нива?

# 470
  • European Union
  • Мнения: 1 382
Не съм учител в начален етап, но няма никакъв проблем да оформят детето. Според закона задължителни са входните нива, изходните не са.
Бързо да оздравява детенцето!

# 471
  • Пловдив
  • Мнения: 400
Не съм учител в начален етап, но няма никакъв проблем да оформят детето. Според закона задължителни са входните нива, изходните не са.
Бързо да оздравява детенцето!
Благодаря много!

# 472
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Здравейте, свекърва ми е за първа учебна година начална учителка. На 31ви и е последния работен ден за годината, защото директорката и е казала, че ще я праща на борсата и пак ще я наеме за учебна 2022/2023г. С договор по заместване е, но няма копие в нея, защото от канцеларията и казали, че нямат практика да км дават копия. Та всъщност и тя не знае с какъв договор е. Има ли право да я прати на борсата и ще взема ли обезщетение от там? Какъв трябва да е стажа и за да взема обезщетение?
Стига де, това е крайно несериозно! Не го вярвам.

# 473
  • Мнения: 1 285
Здравейте!
Въпросът ми е към класните на 12 клас, ако има такива в групата.
На ръка ли смятате средния успех за дипломата?
До сега винаги излизаше автоматично, сега ни карат да го смятаме на ръка- средноаритметично от общообразователните предмети и средноаритметично от избираемите за11 и 12 клас.
Интересно ми е дали навсякъде е така?

# 474
  • в моя гьол
  • Мнения: 370
Здравейте!
Въпросът ми е към класните на 12 клас, ако има такива в групата.
На ръка ли смятате средния успех за дипломата?
До сега винаги излизаше автоматично, сега ни карат да го смятаме на ръка- средноаритметично от общообразователните предмети и средноаритметично от избираемите за11 и 12 клас.
Интересно ми е дали навсякъде е така?
На ръка се смята, да.
Навсякъде е така.
Нито Школо, нито Админпро тази година се ангажират с автоматичното изчисляване на успеха.
На уебинарите споменаха, че още имало неуточнени неща от МОН и посъветваха да не бързаме с отпечатването на дипломите, а да изчакаме установените срокове и последни инструкции.

# 475
  • Мнения: 1 285
Нали, благодаря за отговора!

# 476
  • Мнения: 354
Искам да Ви поправя за Школо. При генерирането на диплома 3-44 в Школо успехът е сметнат автоматично по новия начин. На уебинара им обясниха също и как се смята. Единствената уловка е правилно да са "закачени" модулите към профилиращите предмети. Админ тотално са отказали да го смятат.
В Школо липсва засега крайната черта под която пише ООП* ... и не са вкарали всички възможни ДЗИ, които могат да се държат.

# 477
  • вкъщи
  • Мнения: 2 457
Колеги,някоя от вас работи ли в професионална гимназия? Вярно ли е ,че се очаква нова скала за ДЗИ по професията. Имало много слаби оценки и май ще променят скалата.

# 478
  • Пловдив
  • Мнения: 3 356
Досега даже и за останалите предмети всяка година скалата варираше според резултатите. Тази година за взето ДЗИ ще се смята при 30% верни отговори, но ще видим дали е така.

# 479
  • European Union
  • Мнения: 1 382
Аз не съм чула за подобна промяна. Но се надявам да е вярно. 50% за 3 е нечестно спрямо 30-те процента за другите матури (в предишни години и по-малко).
Но трябваше да се случи някаква голяма издънка, като тази в Казанлък, за да се сетят, че в професионалните гимназии скалата е друга.

Общи условия

Активация на акаунт