Улавяте ли се, че харчите залудо пари?

  • 42 501
  • 1 181
  •   1
Отговори
# 1 170
  • Мнения: 10 502
Когато се оженихме с ММ колектива му подари хубав порцеланов сервиз, когато се роди детето също му бяха събрали сума пари, с тях купихме кухненски робот уж да му цедя сокчета. Ползвам още робота, далеч не само за сокчета, помня че към 330 лева струваше. Никой не ги е карал, такъв е бил обичая, ММ също е давал пари по различни поводи за колегите си. За съжаление този колектив вече го няма и са озлобени един срещу друг, дори не си честитят Коледа, Великден, рождените дни. Народа се изроди направо.

# 1 171
  • Мнения: 6 697
Да, колегите не даваха малко пари и подаръка или си струваше или с ваучера можеше да се купи нещо хубаво.

# 1 172
  • Мнения: 3 548
За капак и рожденика да ви води на ресторант ... Simple Smile
При мен е много поплуряно да се празнува в кръчма. Всеки си поръчва и плаща питието, както и всеки поръчва питие на рожденика. Накрая рожденика е фиркан порядъчно без да е похарчил и цент. Получава и подаръци. 😂

# 1 173
  • Мнения: 7 898
Мисля, че това е нормалния начин.

# 1 174
  • Мнения: 5 267
При нас от една възраст нагоре като че ли рядко се празнуват, иначе излизаме много пъти без поводи. Човекът на деня си празнува със смейството и после най-много да хвърли "един рунд" на приятелския кръг при следващото нормално излизане. Само кръглите рожденни дни се правят в по-голям кръг, но за съжаление там също един черпи двайсет. Не знам тази традиция кога ще отстъпи място на нещо по-разумно.

В екипите, които съм работила, не са събирали за подаръци, а е имало букет и шампанско (примерно) от шефа в името на всички. Това е.

Подсещате ме за пресен пример.
А как ти се струва като 15-годишна гаджето да ти посочи накит на твоя врат, подарен от родителите ти и каже, че иска "нещо такова златно" Smiley

# 1 175
  • Мнения: 3 725
Колегите не са ми близки или приятели, още по-малко семейство. Понякога се завързват приятелства на работа, разбира се, но тогава тези хора минават в графа приятели и нямат общо с черпенето на работа. Обикновено купувам бонбони, някакви сладки, ако сме повече, торта, ако сме малък колектив и някое безалкохолно, не очаквам подаръци насреща. Получавала съм букет, струва ми се приемливо, всеки подарък над смешна чаша за кафе на стойност два лева би ме притеснил.  Имам приятели и семейство, с които да празнувам поводите си, някои от тези приятели са ми колеги, но подаръците вкъщи/в ресторанта, не на работното място. Като цяло не обичам превземки тип " на работа сме едно голямо семейство", бля..

# 1 176
  • Мнения: 10 993
На моята възраст канят ли ме -ходя, искат ли ми-давам.
Може и да ми за последно, въобще не мисля че са пари похарчени за лудо. За лудо е : да си купиш нещо и после да не го ползваш. Ние за това подаряваме гифт карти, рожденикът да си избере.

# 1 177
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 332
Ние на работа сме 15-ина души. Събираме по 5лв. месечно от всеки за "фонд Подаръци", някои месеци пропускаме, ако имаме събрани пари. Купуваме подарък на всеки от колегите за рожден и имен ден. Сумата на подаръка е в порядъка на 20-30 лева. Всеки път различно - обикновено си правим весели подаръци от типа: бутилка питие с персонализиран етикет, тениска с някаква закачлива щампа, някоя грамота в рамка с порядъчно забавно послание, все неща от този тип. Рожденика/именника черпи с дребни неща /бонбони, сладки, мезета, нещо за пиене/. Така сме си решили и всеки път е забавно.

# 1 178
  • Мнения: 7 898
Забавно и после подаръка заминава в коша Simple Smile.

# 1 179
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 290
Такива "забавни" подаръци тип прахосъбирачка или харчипаризалудо нито ги уважавам, нито ги зачитам за подарък.
Преди 2-3 години събирахме по 15 евро за подарък на шефа. Уж маратонки мислехме, накрая една колежка поръча някаква супер- дупер яката торта. Която се оказа пълно дъно, изложихме се с подаръка отвсякъде. И тогава отсякох, че аз повече пари за общи подаръци няма да давам нито за шефове, нито за колеги. На всичкото отгоре, въпросният шеф е и мъж на сестра ми, така или иначе, аз подарък си му купувам отделно винаги. Ни исках да се цепя от колектива, но издънки не понасям, вече без мен( вече не работя и в същия колектив, де).

# 1 180
  • пустинята Гоби
  • Мнения: 7 281
По-добре е за тези 20-30 лева да се купува черпнята, подаръците наистина са безсмислени.

# 1 181
  • Мнения: 7 261
При нас се събират дребни суми, до 5 евро максимално. Давам, защото не ми се занимава. Ако беше повече нямаше да дам. Подаръците са символични, цветя и нещо сладко. Рожденикът ако иска черпи, ако не иска не черпи. Изхвърляне по 50лв за рожденик при българския стандарт за мен са нелепи и не бих участвала.

Общи условия

Активация на акаунт