Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 79 590
  • 783
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 9 507
Това с картофите е страхотна идея. Ще се пробва.

А тази идея ме накара да се замисля в друга посока. Дали могат във фрайъра да се пекат картофи само със сипана вода на дъното под решетката, без мазнина? Идеята е да ги предложа като диетична храна на дете с разстройство. Давам й варени сега, но ако ги извадя от фрайъра , може би ще предизвикат повече интерес.

# 121
  • Мнения: 2 555
Картофи във фрайър правя само, ако предварително съм ги сварила малко. И понеже мразя да губя време, нарязвам ги на филийки и ги варя на пара в микровълнова, за няколко минути.
От опит, ако сложа сурови картофи във фрайъра, ми отнема много време, ако искам да не останат полусурови. Леко сварени предварително стават хрупкави отвън с мека сърцевина. Иначе стават изсушени.

# 122
  • Мнения: 12 571
И аз бих го ползвала само да ги запека, цели картофи във фраера ми звучи като загуба на време, а за мен основното му предимство е бързината. Та наистина - поне полусварени преди да влязат в него, ще спести доста време и не мисля че вкусът ще пострада.
Не че аз готвя картофи често де, то и затова ми се вижда загуба на време за някаква си там гарнитура Grinning
Ако се увият във фолио както правя с глави цвекло, няма да изсъхнат. Ама пак ще отнеме много време, макар и по-малко време и ел. енергия от същото във фурната. Иначе също е вариант да е по-интересно за детето.

# 123
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 837
Дали могат във фрайъра да се пекат картофи само със сипана вода на дъното под решетката, без мазнина?
Не е желателно да има течност заради тази вихрушка дето я върти вентилатора вътре, ще се омаже всичко бързо и ще стане зян самия фраер за отрицателно време. Свари си ги, пък ги бръмни във фраера за минута и покажи на детето да се радва. Иначе нарязани картофки "пържени" правя там, стават нормални, ако не ги преготвиш са си като сварени. Цял не съм пробвала, но щом пиле пече защо не и картоф, не му е нужна вода въобще. Цял необелен картоф, надупчен с вилица, трябва да стане за около половин час.

# 124
  • Асеновград
  • Мнения: 510
Стават супер , поне за мен . Цели картофи. 15 - 20 минути и обръщам за още толкова . Зависи от големината . За салата стават супер вместо варени . Не съм се сетил да ги дупча , но ще пробвам .

# 125
  • Мнения: 493
За проблемен стомах нарязвам картофите на пръчици и ги пека без мазнина. Стават като пържени, малко по-сухи, но са хрупкави, по-вкусни от варени и по-привлекателни за дете.




Относно пълнените картофи, пекох ги цели и си се опекоха, не бяха сухи, тъй като ги пекох с обелката (не съм дупчила). Вероятно зависи от самия уред, но ако на някого не му се получава, може предварително да ги свари, издълбае и напълни и само последното запичане, вече с плънката и кашкавала отгоре, да направи във фраера. Пак да уточня, че единственият ми опит за печене на цели картофи е с пресни - те са по-сочни и се приготвят доста по-бързо от старите. Време не съм засичала, може би 30-40мин, но както казва natka със сигурност е по-малко, отколкото във фурна.

Последна редакция: пт, 10 юни 2022, 21:01 от EdeIweiss

# 126
  • Мнения: 2 191
Чудесна алтернатива са си. Аз не ги варя предварително, но нямам и време да се занимавам. По-сухи са, вероятно, но пък то си е до вкус. Вода, не, не трябва.

# 127
  • София
  • Мнения: 15 449
Аз пекох цели, увити във фолио, намазани с масло и подправки.Но време не съм засичала.

# 128
  • София
  • Мнения: 1 832
Аз пека на пръчки за детето с малко мазнина, но им трябва време, за мен сварени, изцедени и нямам проблем с фраера. Вече трета година.

# 129
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Някой има ли такава Нинджа https://www.tehnomix.bg/fpityupnikat-nin-a-af160-foodi-air-fruer-5-2l?
Знам, че темата е за рецепти, но щом сте доволни и ги споделяте, надявам се не пречи да споделите дали уреда би се справя добре, на база опита ви Simple Smile

# 130
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Който е измислил този уред е велик!

# 131
  • Бургас
  • Мнения: 1 908
Здравейте! Как пържите риба в еъра? Върху решетката или на дъното? Имам делимано

# 132
  • Мнения: 2 553
Върху решетката. Правила съм цели пъстърви и ципури, овкусени само с малко зехтин и сол - много добре се получават. Simple Smile

# 133
  • Мнения: 123
Може ли да се ползва за претопляне на храна и какъв е резултатът? За колко време успявате да стоплите яденето?

# 134
  • Мнения: 523
+ 1 от мен.
Рибата се изпича много добре върху решетката.
Пъстървата, която купих последния път от lidl, беше доста едра, затова я филетирах и стана много хубава и препечена.
За притопляне, също ще става, но зависи какво ще топлите.

Общи условия

Активация на акаунт