Рецепти за Airfryer фритюрник - трета тема

  • 79 993
  • 783
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 493
Кюфтенца от тиквички с хрупкава коричка:
(настъргани и отцедени тиквички, овесени ядки, яйце, сирене, чесън, копър, зехтин и брашно)

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 10:19 от EdeIweiss

# 106
  • Мнения: 8 952
EdeIweiss, върху хартия ли пече кюфтенцата или те станаха достатъчно стегнати, за да се пекат без хартия?

Как точно отцеждате тиквичките? Все не ми се получава добре. А едната ми дъщеря е вегетарианка и често правя разни подобни неща с тиквички.

# 107
  • Мнения: 12 821
Аз ги изстисквам с ръце, след като са постояли посолени. Хващам колкото мога да събера в шепита и стискам здраво. Другият вариант е в кърпа но понеже не ми се занимава после и с кърпата, си действам с ръцете. Разликата в хрупкавостта е голяма в зависимост от това колко добре са изцедени тиквичките.
Ще ме накарате и мен да пробвам в еърфраера, мноооого рядко правя такова нещо че избягвам брашно и олио. Остава да измисля с какво ще заменя брашното.

# 108
  • Мнения: 493
utro, благодаря за вниманието Simple Smile
След като настържа тиквичките, ги слагам в гевгир и обърквам хубаво със сол (не прекалено много, но цялото количество, което ще слагам в ястието). Солта им отнема течността. В случая нямах време много да ги чакам да се отцедят, но е добре да постоят 15-30мин, след което хубаво ги изстисквам с ръка. От настъргани тиквички, отцедени по същия начин, правя и това руло https://bg-mam.ma/p/1433114/44879583 - ако търсиш идеи за дъщеря ти и може да използваш сирене и яйце.
При печенето първоначално сложих хартия, запекох 6-7 мин на 160 градуса (да се запечатат), след което я махнах, обърнах кюфтенцата и допекох директно върху решетката на 180 градуса (капнах им и по няколко капки зехтин). По принцип с добре изцедени тиквички и достатъчно овесени ядки сместа не е супер течна и могат да се оформят кюфтенца с ръце, но не бива и да е прекалено стегната, за да не станат твърде сухи (овесените ядки доста поемат).

natka, брашното, което сложих беше изключително малко, мисля че може да се мине и без него или ако се заменя с нещо, ще трябва съвсем малко количество от "нещото". Напр. царевично брашно, ако си ок с него.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 10:47 от EdeIweiss

# 109
  • Мнения: 8 952
natka, EdeIweiss, благодаря ви!
И рулото е хубаво!

# 110
  • Мнения: 12 821
EdeIweiss, с нещо друго ще заменям, орязани са ми въглехидратите в храната а не глутенът така че все тая дали е пшеница или царевица. Все ще има вариант някакъв, не съм се захващала да търся по-подробно. Но ще се поправя, след тая снимка ще има да ги мисля сега Grinning

# 111
  • Мнения: 14 082
Сложи бадемово брашно.

# 112
  • София
  • Мнения: 9 554
А овесените ядки в тиквичките цели ли бяха, или може и смлени? Вкъщи никой освен мен няма да се изкефи на целите овесени ядки. Но смлени може и да ги прилъжа да хапнат. Даже подличко ще премълча, че има от тях.

# 113
  • Варна
  • Мнения: 5 533
natka, в кето режима слагат настърган пармезан в такива рецепти, вместо брашно.

# 114
  • Мнения: 493
natka, ако е само за брашното, спокойно можеш да го пропуснеш изцяло, както казах - съвсем малко количество сложих, не мисля, че има кой знае каква роля, освен да поема влагата на тиквичките, но това го вършат успешно овесените ядки. Те обаче съдържат въглехидрати и ако тях точно трябва да пропуснеш, не знам с какво може да се заменят ... трябва да е нещо, което абсорбира течностите и омекотява.

А овесените ядки в тиквичките цели ли бяха, или може и смлени? Вкъщи никой освен мен няма да се изкефи на целите овесени ядки. Но смлени може и да ги прилъжа да хапнат. Даже подличко ще премълча, че има от тях.
Ползвах овесени ядки, на които пише "фини", изглеждат ми съвсем дребни. Като цяло се слага малко количество в сравнение с тиквичките и яйцата, съответно "попиват" течностите, омекват и се загубват някак, не стоят цели и не се усещат като някакви отделни парченца, само в повърхностния слой дават хрупкавост.

Последна редакция: чт, 09 юни 2022, 16:22 от EdeIweiss

# 115
  • Мнения: 14 082
Правя солени гофрети с овесени ядки, не се усещат по никакъв начин.

# 116
  • Мнения: 7 856
Аз пека настъргани тиквички без въглехидрати. За малко количество може и във фрайер да стане в подходяща форма. Изцеждам осолените Настъргани тиквички, Добавям яйца, сирене, копър и малко мазнина и пека.

# 117
  • Мнения: 493
Пресни картофи, пълнени с издълбаната им вътрешност, царевица, кисела краставичка, чесън, копър и зехтин, запечени с кашкавал.

# 118
  • varna
  • Мнения: 466
Изглеждат много апетитно. Как са приготвени?

# 119
  • Мнения: 493
Благодаря ali Simple Smile
Правя ги за пръв път и доста импровизирах с време и градуси, та не мога да дам точни насоки. Иначе пекох картофите цели на 160-180 градуса доста време като ги проверявах с вилица. Тук да уточня, че ползвах пресни картофи, които се изпичат по-бързо и са със съвсем тънка коричка. След изпичане ги разрязах на половинки, издълбах ги с помощта на чаена лъжичка и намачках с вилица 2/3 от издълбаната вътрешност. Смесих със зрънца варена царевица, нарязана на ситно кисела краставичка, пресована скилидка чесън, копър, зехтин, сол. Напълних получените "лодки" с въпросната смес, разпределих равномерно настърган кашкавал и запекох до получаване на хрупкав загар.

Общи условия

Активация на акаунт